MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Devv - Orchid's dance (Future Bass) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Devv - Orchid's dance (Future Bass) (/temat-other-devv-orchid-s-dance-future-bass)



Devv - Orchid's dance (Future Bass) - Devv - 7.03.2017

Siemka! Zapraszam do przesłuchania mojego najnowszego utworu, zapraszam do krytyki i oceniania :3





RE: Devv - Orchid's dance (Future Bass) - prodakszyn - 8.03.2017

Ambitne podoba mi się daje 4


RE: Devv - Orchid's dance (Future Bass) - Wasp - 8.03.2017

Klimatem najbardziej przypomina dubstep, tylko brzmienia inne
Nawet fajne.. zalajkowane na CS


RE: Devv - Orchid's dance (Future Bass) - Shabboo Harper - 9.03.2017

Hmmm... Devv, nie gniewaj się, lecz nie czuję "tego" ;(. Wykreowałeś wymyślny klimat, w którym dobór dźwięków (krztynę "kąśliwych" w swej barwie) tudzież niezbyt odkrywczy aranż budzi we mnie nader powściągliwe emocje. Tak "rozdzierany" Piano Synth; gdzieniegdzie "dotknięty" dyskretnym Fx'em lub kolejnym frapującym tonem kreuje temat trochę melodyjnie "rozbity". Nadto, "ostry" Beat (szczególnie Snare) kreuje specyficznie "chłodny" feeling. Technicznie jest okey; choć trochę donośnie. ^^
PS. Pssst, to nie jest "piosenka" (czyli utwór słowno-muzyczny)... ;D
Tobie również... "Siemka!".


RE: Devv - Orchid's dance (Future Bass) - RDZK - 9.03.2017

taki troche flume, ale cicho szaaa
zawsze chetnie badam Twoje wałki, no ale ten mnie dosc zaskoczyl, bo nie spodziewalem sie po tobie takiego słodziaczka ;dd
nie bede tu sie za duzo rozpisywal, bo jest spoko, wszystko ma swoje miejsce i nienaganne brzmienie.

keep up the good work.
5/5


RE: Devv - Orchid's dance (Future Bass) - Dav3m - 11.03.2017

Bassik kozak według mnie, reszta przy cicho z deczka, ale bas nadrabia i tak. :D


RE: Devv - Orchid's dance (Future Bass) - Devv - 11.03.2017

(11.03.2017, 18:12)Dav3m napisał(a): Bassik kozak według mnie, reszta przy cicho z deczka, ale bas nadrabia i tak. :D

bass to zwykły sine wave xd


RE: Devv - Orchid's dance (Future Bass) - PureInstinct - 13.03.2017

Układ i progresja akordów pomysłowa, stopa dla mnie ładnie pasuje i wtapia się w całość, clap zbyt odbiera od reszty, może mocniej skleić go kompresją ze stopą (?) Mogłoby pomóc. Górna melodia nie działa na mnie i bardziej przeszkadza, niż ciągnie rytmikę, klimat i emocje reszty. Ogólnie jestem zdania, jak Shaboo wyżej, miks i wykonanie dobre, jednak to zimno i ogólna aranżacja 'emocjonalna' zbyt mało na mnie działa. Temu synthowi ala Flume, czy Chainsmokers, przydałoby się troszkę więcej dołu, by mocniej walił w twarz słuchacza.

Jednak i tak ładna robota. Mimo wszystko słucha się bardzo przyjemnie :)


RE: Devv - Orchid's dance (Future Bass) - barthus - 13.03.2017

Nie ogarniam tego hype'u na ten "Flume'owski", future bassowy (?) synth. Przyznam się, że sam się nim jarałem długo i nawet zrobiłem utwór z podobnym dźwiękiem. Ale ileż można T-T.
Ogólnie stopa mi kompletnie nie pasuje. Jest zbyt głęboko-rozlazła i mroczna jeśli mogę to tak ująć... jest z innej bajki wg mnie. Widział by mi się jeszcze jakiś arp w tle (ewentualnie pad), bo jakoś sucho mimo wszystko.
Co do oceny to na razie się wstrzymam (ale na pewno tu wrócę) ;)


RE: Devv - Orchid's dance (Future Bass) - Devv - 14.03.2017

(13.03.2017, 22:30)barthus napisał(a): Nie ogarniam tego hype'u na ten "Flume'owski", future bassowy (?) synth. Przyznam się, że sam się nim jarałem długo i nawet zrobiłem utwór z podobnym dźwiękiem. Ale ileż można T-T.
Ogólnie stopa mi kompletnie nie pasuje. Jest zbyt głęboko-rozlazła i mroczna jeśli mogę to tak ująć... jest z innej bajki wg mnie. Widział by mi się jeszcze jakiś arp w tle (ewentualnie pad), bo jakoś sucho mimo wszystko.
Co do oceny to na razie się wstrzymam (ale na pewno tu wrócę) ;)

arp wlatuje w drugim dropie, a hype juz sie dawno skonczyl, poprostu chcialem zrobic cos innego niz zazwyczaj (to nie jest moj gatunek), a sam wspomniales ze sam robiles cos podobnego z takim dzwiękiem, więc no.... xd


RE: Devv - Orchid's dance (Future Bass) - ak47soundsystem - 20.03.2017

Brzmienie mi się podoba, niezłe, wręcz hipnotyczne. Przyciąga i trudno się oderwać.
Tylko jak dla mnie, to motyw się za dużo razy powtarza bez większych zmian i permutacji i się go słuchacz doś szybko uczy na pamięć. Na przebitkę z jakimś wokalem byłoby ok. Albo gdyby sam ze sobą "gadał". No trochę brakuje czegośik. Ale ogólnie ładne i wypolerowane.