MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Pawel.S Ft.Romy Harmony - I Will Never Forget - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Pawel.S Ft.Romy Harmony - I Will Never Forget (/temat-progressive-pawel-s-ft-romy-harmony-i-will-never-forget)



Pawel.S Ft.Romy Harmony - I Will Never Forget - pawciolo - 8.03.2017


Witam, chciałbym wam przedstawić swój utwór, wokal amatorski ale za to myślę że wart uwagi.
Co do miksu... Jak dla mnie brak mi w nim średnich tonów jak i niskich, ale to zawsze, zawsze mam problem właśnie z bassem w swoich utworach, za dużo go dam to mi robi przestery na wyższych tonach, muszę go zawsze ściszać na tyle żeby było to w miare słuchalne. Sprzętu dobrego nie mam do odsłuchu nadczym też ubolewam. Ale ogólnie, myślę że aż takiej tragedii nie ma. A wy jak myślicie?


RE: Pawel.S Ft.Romy Harmony - I Will Never Forget - Fly - 9.03.2017

Brak niskich tonów ? Właśnie jest ich zdecydowanie za dużo...:P

Gdy gra drop,całość jest przez nie strasznie zamulona, przekompresowana. Gdy zaczyna się break i bass przestaje wybrzmiewać wszystko zaczyna ,,oddychach" i robi się bardziej klarowne.

Musisz to poprawić, bo poza tym całkiem przyjemny kawałek ;)


RE: Pawel.S Ft.Romy Harmony - I Will Never Forget - pawciolo - 9.03.2017

I właśnie to jest moja najwieksza bolączka, bo gdy bass przestaje grać i gra sam pluck z perkusją brzmi to nawet naprawde dobrze, ale gdy już gra linia basowa i do tego drop to zaraz ścisza się cały utwór, tak można powiedzieć. Co na to można poradzić ? Jakiś compressor na bass czy coś ? nie umiem nawet poprawnie compressora użyć szczerze mówiąc.


RE: Pawel.S Ft.Romy Harmony - I Will Never Forget - Fly - 9.03.2017

Jeżeli robisz na fl studio, wywal domyślny limiter z kanału master i daj jakiś inny, ja np używam invisible limiter i zdecydowanie mogę go polecić ;)


RE: Pawel.S Ft.Romy Harmony - I Will Never Forget - Lugh Dessire - 11.03.2017

łooooo panie, kto tu panu tyle kompresji nawalił? :D
limiter z FLa jest ok, kwestia to poprawnie go użyć.
wokal momentami idzie nierówno z bitem, poza tym słychać momentami fałsze a szkoda! fajnie brzmiałby z pluckiem i padem, wręcz chętnie bym to zremixował bo prezentujemy te same style ;-)


RE: Pawel.S Ft.Romy Harmony - I Will Never Forget - Koberise - 13.03.2017

tak utwór przyjemny jak koledzy piszą ale fakt przekompresowany i coś tam w ucho kłuje
odsłuch jest ważny i ja też właśnie płaczę ,że nie mam dobrego :D spłacam sprzęt, FL-ka dobre słuchawki ale następne muszą być monitory bo ciężko bez nich. co robimy na słabym sprzęcie i nam nawet fajnie gra to gdzie indziej będzie już słabo :/
produkcja muzyczna nawet na poziomie hobby to jednak jest wydatek... ale raz się żyje więc warto do skarpety poodkładać na cuśkolwiek :D ja odkładam :D


RE: Pawel.S Ft.Romy Harmony - I Will Never Forget - Stroke - 18.03.2017

Wokal czasami się rozjeżdza z muzyką i moim zdaniem jest za cicho. Pluck i pady mi się podobają, te vocal chopy też spoko. Struktura trochę dziwna jak dla mnie, dałbym coś oktawę wyżej, dużo gra w jednej tonacji. Ogólnie pozytywnie:)


RE: Pawel.S Ft.Romy Harmony - I Will Never Forget - Shabboo Harper - 3.04.2017

Pawle, utwór jest ewidentnie „przebasowany”. Spróbuj „dociąć” ścieżkę z Bass'em (stwórz „dołki” z dużym Q dla Kick'a) plus "dołóż" kluczowanie zależne częstotliwościowo. Proponuję byś „skluczował” Bass "ze wszystkim" (włącznie z Hi Hat'ami); lekko z wyczuciem (jakieś -2 do 4 dB). Korelacja między stopą a basem to już subiektywne wyczucie („na słuch” ;D). W tego typu utworze Bassline winien się wyróżniać bez „zamulenia” reszty instrumentów. Cóż jeszcze? Pozwól, iż zwrócę Twą uwagę na dysharmonię wokalu Romy względem melodii i Beat'u. Takowy melanż brzmi „krzywo”, zważywszy, iż temat "okraszony" jest także stentorowym (nader frymuśnym) Arp'em i przewodnim Pluck'iem. Too much... ^^ Kick niezgorszy acz „agresywna” prezencja Synth'ów, White Noise'u, (urodziwych) Pad'ów wymusza konkretne „wyłuskanie” owego z miksu. Aranż prosty; klimat, w oparciu o tempo projektu, generalnie wdzięczny. Outro rozczarowujące. Tyle ode mnie. :)