MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Mycelial Cords - Penumbra - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP Mycelial Cords - Penumbra (/temat-trap-mycelial-cords-penumbra)



Mycelial Cords - Penumbra - Rumush - 10.03.2017

Mocno psychodeliczny trap z egzotycznym wydźwiękiem. Jak Wam się podoba?




RE: Mycelial Cords - Penumbra - pumadesign - 10.03.2017

5/5 tzn nie wiem jak z mixem itd , ale i tak nie mam zamiaru drugi raz tego słuchać , pozdro


RE: Mycelial Cords - Penumbra - Hola Flavio - 10.03.2017

(10.03.2017, 1:29)pumadesign napisał(a): 5/5 tzn nie wiem jak z mixem itd , ale i tak nie mam zamiaru drugi raz tego słuchać , pozdro

XDDD
serio?

wracając do bitu, to chciałbym poznać twój stan w jakim go robiłeś
ciężko wchodzi, mi nawet powiedziałbym, że praktycznie nie podszedł
mix spoko, technicznie ok, jedynie ten clap za bardzo na przodzie mi się wydaje, albo za głośno


RE: Mycelial Cords - Penumbra - MariQ - 10.03.2017

Widzę że mamy tutaj mistrza recenzji xd
w przeciwieństwie do Holi, mi pętla siadła od razu. Od początku czekałem jednak na jakieś porządne je*nięcie, a ono nie nastąpiło. Ogólnie jakiś słaby aranż jak na ciebie, straszne nudy.


RE: Mycelial Cords - Penumbra - Rumush - 10.03.2017

Pumadesign to elokwentny wariat. Najbardziej mi pomógł.

Hola
Byłem totalnie trzeźwy :P Ale nigdy nie wiadomo kiedy atakuje flashback, jak jesteś pochłonięty tworzeniem. Ale klimat specyficzny, zgadzam się - rozumiem jak się komuś nie podoba. Co do clapa to popieram, dla mnie też stopa trochę za bardzo kompresorem przyciśnięta (ale się sam recenzuję!)

MariQ
Może trochę za dużo ujawniłem na początku. Z aranżem starałem się zrobić taki rapowy bardziej, gdzie się za dużo się nie zmieni z upływem czasu, bo jednak często jakiś bridge dodaję albo coś tam pozmieniam etc. Ale i tak mi się wydawał akurat. Ale zapamiętam. A tak z ciekawości, jak byś go aranżował to mniej byś ujawnił na początku, czy dodał więcej później? :P

Dziękówa Panowie!


RE: Mycelial Cords - Penumbra - MariQ - 11.03.2017

Ja bym to widział jakoś tak: do połowy zwrotki tak jak jest, druga połowa trochę osłabiona - możesz pozbyć się jakiegoś instrumentu perkusyjnego, nałożyć filtr, coś takiego. Potem mostek i na refren/drop albo wzbogacić pętlę, albo zbudować coś od początku, tylko żeby bardziej napieprzało :D
Albo zamiast tego wszystkiego dołożyć po prostu wokal :)


RE: Mycelial Cords - Penumbra - Shabboo Harper - 19.03.2017

Cytat:"Mocno psychodeliczny trap z egzotycznym wydźwiękiem."

Niekoniecznie "mocno". ;) Technicznie: Clap rzeczywiście krztynę "drażni" plus Bass skromnie konkretny. Zgodzę się z Piotrem (MariQ), iż aranż niespecjalnie jest pociągający. Makary, gdyby uefektywnić (niekiepski) Sound Design, tak by istotnie zbliżyć się do "psychodeli" (Fx'y/Noise'y lub Texture/Sample z jakiegoś horroru); gdyby "skrzywić coś tu coś tam" byłoby... "pyszniej". ^D
PS. Czyżby utwór inspirowany soundtrack'iem do gry "Penumbra" ?


RE: Mycelial Cords - Penumbra - Rumush - 19.03.2017

Dla mnie psychodela nie jest tylko mroczna, bardziej miałem a myśli weselsze klimaty od Shpongle, Ethnogenic, czy tam 1200 Micrograms z taką nutką niepewności. Co do aranżu, to wokal wszystko by naprawił. Z rapem może być nawet jeden prosty loop, gdzie co jakiś czas wytnie się jeden/dwa elementy. Jak posłuchałem sobie bity P.Soul albo Origami na YouTube to mnie zaczęły inspirować do prostych, wręcz nudnych aranży - ale słychać tam jak wokal pasuje, chociaż nie twierdzę że ten kawałek aż tak się pod nie zalicza. A soundtracku z Penumbry nawet nie pamiętam :D Ale tak, tytuł ukradłem z gry - tak jakoś mi pasował. A co do clapa to się w pełni zgadzam. A z efektami to zawsze myślę co mógłby dodać wokalista za pomocą adlibsów i innych pierdół, więc od jakiegoś czasu staram się zostawić trochę więcej miejsca - tak to byłem takim muzycznym egoistą i wszystko chciałem już skończyć sam :P


RE: Mycelial Cords - Penumbra - ak47soundsystem - 26.03.2017

Fajne, klimat ma, ale mi brakuje właśnie pierwszego planu. I to nie koniecznie musiałby być wokal. Np. jakiś dziwny - gadający sub z interesującymi efektami: typu filtry, flangery stereo też dałby radę. Albo jakiś lead - coś co by snuło dziwną, chorą opowieść.