MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM S.G. Faustmann - Myrtana's Land - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM S.G. Faustmann - Myrtana's Land (/temat-film-s-g-faustmann-myrtana-s-land)



S.G. Faustmann - Myrtana's Land - PureInstinct - 9.04.2017

Zainspirowany informacją (plotką), ze świata gier, o mniemanym połączeniu sił naszego CD Project ze studiem Piranha Bytes przy tworzeniu w niedalekiej przyszłości kontynuacji ukochanego Gothica Heart, postanowiłem pobawić się znowu moimi zabawkami i stworzyć coś na wzór muzyki eksploracyjnej. Dosyć intensywnej, mniej ambientowej, ale jednak klimatycznej... chociaż to oceńcie już sami :)

Miłej podróży Heart



Inspiracja:

[Obrazek: hongqi-zhang-journey.jpg?1489688502]


RE: S.G. Faustmann - Myrtana's Land - wzorowy_obywatel - 9.04.2017

wspaniałe dzieło! świetny klimat, instrumenty doskonale współgrają ze sobą wciągając w podróż po krainie dźwięków :)


RE: S.G. Faustmann - Myrtana's Land - Niflheim - 9.04.2017

Widzę że nie próżnujesz, da świetnie utwory w jednym tygodniu

Utwór epicki, tak jak już powiedziałeś intensywny a zarazem klimatyczny
Podczas słuchania wracam myślami do ostatniego ogrywanego RPG w klimatach fantasy(Dark Souls 2 ).... I wyobrażam sobie w jakiej lokacji twój utwór mógł by się znaleźć.
I widzę przed oczami lokacje o nazwie "Gniazdo smoków"( czy jakoś tak ) a dokładniej moment po zabiciu "Smoka strażnika" , gdy wychodzi się z klatki w której się z nim walczyło, wychodzi się po drabinie blask promieni słonecznych rozmywa na chwile obraz i oczom ukazują się nagle dziesiątki smoków latających majestatycznie w powietrzu.

Samo Dark Souls jest bardziej stonowane jeśli chodzi o muzykę( i zazwyczaj jest ona słyszana podczas walki z Bossami) to twoje "Myrtana's Land" pasuje tam jak ulał

Z całą pewnością dało by się znaleźć jeszcze masę lokacji/gier w których twój utwór by się"odnajdywał". Ale nie chce spędzić całej nocy wypisując przykłady :D

Jak zawsze nie ma się do czego przyczepić

Bardzo dobry , powtórzę jeszcze raz Epicki , utwór

5/5

Pozdrawiam


RE: S.G. Faustmann - Myrtana's Land - PureInstinct - 9.04.2017

(9.04.2017, 19:51)wzorowy_obywatel napisał(a): wspaniałe dzieło! świetny klimat, instrumenty doskonale współgrają ze sobą wciągając w podróż po krainie dźwięków :)

Ohh, dziękuję Tobie wzorowy Obywatelu :D Starałem się, jak mogłem, chociaż nie jest jeszcze idealnie. Cieszę się, że tak harmonicznie to odczuwasz :) Dziękuję.

(9.04.2017, 20:17)Niflheim napisał(a): Widzę że nie próżnujesz, dwa świetnie utwory w jednym tygodniu ... widzę przed oczami lokacje o nazwie "Gniazdo smoków"( czy jakoś tak ) a dokładniej moment po zabiciu "Smoka strażnika" , gdy wychodzi się z klatki w której się z nim walczyło, wychodzi się po drabinie blask promieni słonecznych rozmywa na chwile obraz i oczom ukazują się nagle dziesiątki smoków latających majestatycznie w powietrzu...

Hahah, no tak, wena i czas ostatnio dopisują niezmiernie (to też pewna kwestia nabytych przekonań, które pomagają w komponowaniu). Więc całymi dniami dłubię i dłubię, popijając coś 'dobrego' co chwila :D

To co widzisz to niesamowita historia Heart Marzę o tym, by kiedyś moja muzyka znalazła się w takim RPGu, jaki opisujesz. Czułbym się spełniony w jakimś stopniu na dzień dzisiejszy :D Zajebiście się cieszę, że tak moja muzyka na Ciebie działa Niflheim. Dziękuję za Twoją opinię ; *

PS. A co do Dark Souls 2 - ta gra to ogień!


RE: S.G. Faustmann - Myrtana's Land - Recoil83 - 9.04.2017

Witam, akurat w Gothicu spędziłem masę godzin, szczególnie Gothic 2 i Gothic 3 mnie urzekł, twój utwór nawiązuje bardziej do trzeciej części, spokojne rozwinięcie, żeby przejść do apogeum, ostatnia część podoba mi się najbardziej, podsumowując twój utwór jest bardzo klimatyczny, filmowy, ode mnie 5.


RE: S.G. Faustmann - Myrtana's Land - neurojin - 10.04.2017

Szczerze to naprawdę pasuje do klimatu gothica i jakbym coś takiego usłyszał w grze to na pewno bym się nie obraził. Jak najbardziej 5.


RE: S.G. Faustmann - Myrtana's Land - ak47soundsystem - 11.04.2017

Nice try, ale brzmi to nierealistycznie. Jeśli grasz orkiestrą, to zastanów się, co ona potrafi i jakie ma ograniczenia, bo inaczej słuchać podświadomie będzie czuł, że coś jest "nie halo".
Np.:
Wydaje mi się, że skrzypce są za głośne w stosunku do sekcji dętej i perkusji. Żadna orkiestra tak nie zagra, musiałyby iść smyczki przez wzmacniacz. Nie da się grać cicho na dętych. "Orchestral hit" na perkusyjnych też trudno zagrać (kocioł + talerz).
Flecista w ogóle nie nabiera powietrza, tylko przez cały czas je wypuszcza.
Co się stało z harfistką? Jeszcze się na dobre nie rozkręciłą, a już gdzieś poszła i słuch o niej zaginął. Szkoda, bo mogłaby dodać sporo do klimatu.


RE: S.G. Faustmann - Myrtana's Land - abyssMB - 14.04.2017

Przepiękna epicka podróż na 5 za kompozycję. Pierwsza cześć świetna, mam pewne zastrzeżenia co do solo fletu pojawiaja sie momenty dwudźwięków przy szybkim przejściu w solo to brzmi nierealistycznie jeden flecista nie jest w stanie tak zagrać, a to solo jest zdecydowaie dla jednego fletu. (warto spróbować poukładać kostki w pianorolllu tak by nie zachodziły na siebie) daj czas soliście na oddech, chyba to miał na myslli ak47. Ale i tak piąteczka. Gratki !


RE: S.G. Faustmann - Myrtana's Land - Shabboo Harper - 27.04.2017

Pierwsze (moje) skojarzenie? Soundtrack James'a Horner'a do filmu "Braveheart"; szczególnie w artykulacji smyczków ^^. Owe cechuje właściwa głośność, choć warto trochę "przyciąć góry". Nadto, w utworze, istnieje deficyt pewnej ciężkości; również zgodzę się z powyższym spostrzeżeniem (ak47soundsystem), iż instrumentarium dętych nie jest dostatecznie "mięsiste"; brzmi jakby "odcięte w dolnych rejestrach". Takowe aforystyczne "uchwycenie" (ukochanej przeze mnie) harfy od 0:43 jest wręcz... "przykre" ;(; flet w melodyjnej "emocji" także nie do końca mnie przekonuje swym lekko syntetycznie przenikliwym wydźwiękiem. Finał projektu zbyt raptowny acz dotknięty pięknym i (niepotrzebnie) "utopionym w miksie" tonem a'la Angel Pad. Sylwku, w Twoim "Myrtana's Land" drzemie ogromny potencjał; godnym byłoby uszlachetnić kompletny timbre tegoż dzieła. :D