MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Mocade - Hideout In Noisy Tower - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Mocade - Hideout In Noisy Tower (/temat-ambient-mocade-hideout-in-noisy-tower)



Mocade - Hideout In Noisy Tower - Mocade - 12.04.2017

c



RE: Mocade - Hideout In Noisy Tower - Niflheim - 12.04.2017

Witam

Utwór dość ciekawy

Główny motyw (pad) nie porywa mnie szczególnie, jest przyzwoity nic więcej , ale za to co się dzieje w tle; te wszystkie szmery "syki" i okazjonalne granie gitary (czy co to tam jest) intryguje i przyciąga
Klimat jest , wykreowany świat też jest....
Osobiście czuje lekki niedosyt , rozwinął bym to bardziej albo chodziarz przedłużył

4

Pozdrawiam :)


RE: Mocade - Hideout In Noisy Tower - Shabboo Harper - 13.04.2017

Hey Mocade. Projekt wielce "pustelniczy" w swej treści; właściwie brzmi jak jeden bezkresny ton "utopiony" w mrocznym, przygnębionym kolorycie. Technicznie utwór "mruczy" tak jakby "dół" był "wycięty" częściowo do 500 Hz; Fx'y w tle zbyt "przyćmione"; kreują wrażenie (w spojeniu całości) "nieczystego" miksu. Nie jest bowiem klarownym czy Background to "paleta" intecjonalnych efektów czy też przypadkowych trzasków wobec rezonującego Pad'a... ^^


RE: Mocade - Hideout In Noisy Tower - CaffeineMC - 13.04.2017

temacik spoko, ale nawet po wykresie widać, że tam w środku za mocno poszło;]


RE: Mocade - Hideout In Noisy Tower - Recoil83 - 13.04.2017

Witam, spokojne intro trochę długie bo prawie minuta, za dużo się tu nie dzieje, definitywnie musisz popracować nad miksem, efekty specjalne są za cicho, na słuchawkach nie ma problemu ale na dużych głośnikach są słabo słyszalne, musisz znaleźć balans pomiędzy głośnością, tak żeby i na słuchawkach i monitorach było wszystko słychać.


RE: Mocade - Hideout In Noisy Tower - Mocade - 14.04.2017

(12.04.2017, 13:44)Niflheim napisał(a): Osobiście czuje lekki niedosyt , rozwinął bym to bardziej albo chodziarz przedłużył

Utwór specjalnie pozostawiłem opustoszały bo w zamierzeniu chciałem by jego klimat został dopełniony historią. Tytuł utworu to tylko słowo-klucz do którego można wykreować masę opowieści, a takich kreatorów w internetach nie brakuje. Czy ktokolwiek z nich go znajdzie to nie wiem, pozostaje nadzieja. Ale dzięki za koment i ocenę, pozdrawiam również.


(13.04.2017, 2:14)Shabboo Harper napisał(a): Nie jest bowiem klarownym czy Background to "paleta" intecjonalnych efektów czy też przypadkowych trzasków wobec rezonującego Pad'a... ^^

Shabboo, pady zamknąłem w samplach także one nie generowały artefaktów, to raczej fxy się źle wtopiły. Znów ten dół, eh? cóż, spróbuję to poprawić. Dzięki za koment i wskazówki.

(13.04.2017, 15:22)CaffeineMC napisał(a): temacik spoko, ale nawet po wykresie widać, że tam w środku za mocno poszło;]

Anu coś tam podskoczyło, choć master pokazuje równowagę. Dzięki za koment.

(13.04.2017, 16:30)Recoil83 napisał(a): musisz znaleźć balans pomiędzy głośnością, tak żeby i na słuchawkach i monitorach było wszystko słychać.

Recoil, no tu będzie problem bo nie mam ani dobrych słuchawek ani głośników. Mogę próbować na laptopowych marniakach ale kiepsko to widzę. Ciężko będzie nazwać miks porządnym, ale poprawię tyle ile zdołam. Dzięki za koment i radę.


RE: Mocade - Hideout In Noisy Tower - Zirds - 17.04.2017

Drone pulsacyjny (nie pulsuje, ale brzmienie pada jest falą typu pulse) z dość mocno odchylonym Reso przy Cutoffie.
Myślałem, że będzie nudnoi jałowo, ale jednak te wstawki w tle dodały całości "aromatu"... Nie jest mrocznie, ale jest "daleko", "wysoko", "zimno", "szaro z odrobiną błękitu" - tak mogę to synestezyjnie nazwać.

Polecam zapoznać się z utworami z labelu Serein.. zwłaszcza Nest'a

np.


4/5