MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA CafeineMC - ExcesS - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA CafeineMC - ExcesS (/temat-electronica-cafeinemc-excess)



CafeineMC - ExcesS - CaffeineMC - 13.04.2017

taki krótki Eksces:)



do pobrania na bandcamp


RE: CafeineMC - ExcesS - Recoil83 - 13.04.2017

Witam, utwór w twoim stylu, trochę przesteru na początku, ale później jest dobrze, podoba mi się sekwencja syntezatora, reverb na perkusji tworzy przestrzeń, szkoda tylko że te wokalne FX'y dopiero od 2 minuty, no i zakończenie na partyzanta, miks czysty także za bardzo doczepić się tu nie mogę, dam 5.


RE: CafeineMC - ExcesS - Shabboo Harper - 14.04.2017

Hey CaffeineMC. Nie do końca jest to Twój "typowy" surrealistyczny, ponury, wręcz diaboliczny w swym klimacie track. Te cenię wielce; lubię bowiem enigmatyczny mrok... ^^ Temat cechuje zmyślny Sound Design (o industrialnym charakterze, "z garścią" trafionych Fx'ów); powściągliwy aranż (z niezgorszym konceptem; sporo przesterów/pogłosów). Utwór brzmi "obficie", lecz także jednorodnie ; szczególnie w kolorycie melodyjnego Acid Synth'u (lekko 8-bit'owego). Nadto Intro nie jest zbyt zachęcające w swym "wyciszeniu"; z kolei Outro w niedopieszczonym "ucięciu". Wszelako jest "nerw"; dziarskość... ;) Technicznie: miks nie przekonuje mnie w pełnym stopniu; zauważ, proszę, iż mizerna equalizacja nie wyróżnia w projekcie esencji tegoż; zbyt dużo faktorów kumuluje się "w środku". Właściwie każdy instrument "chce wyrazić się" w ok. od 200 Hz do 1.5 kHz; prowadzi to do efektu przytłoczenia. Myślę, iż odpowiedni Side Chain (plus szlif w EQ) przysłużyłyby się finalnej prezencji "ExcesS". ;D


RE: CafeineMC - ExcesS - Maciek - 14.04.2017

Bardzo ładnie skonstruowany numer - sporo się dzieje ale bez zbędnej przesady - jest tak w sam raz. Mimo że osobiście nie gustuję w acidowych brzmieniach, z zaciekawieniem dotrwałem do końca i jedyne do czego bym się mógł doczepić to zbyt gwałtowny finał - jakby ucięty. Na temat miksu się nie wypowiem bo odsłuchuję na urlopowym odsłuchu. Dam 5


RE: CafeineMC - ExcesS - CaffeineMC - 14.04.2017

Dzięki ale jednak rady Shaboo do mnie trafiły i już właściwie jestem w trakcie poprawek, także każda rada cenna!


RE: CafeineMC - ExcesS - abyssMB - 14.04.2017

Fajny numer w nieco innym stylu niż poprzednie na początku intro wali w uszy, aż nieprzyjemnie, potem juz dobrze.
Ja nie dodam nic wiecej bo Ania napisała wszystko. Co do outro to mogłoby się urwać o takt wcześniej , bez wyciszania z reverbem. Ode mnie 4.


RE: CafeineMC - ExcesS - CaffeineMC - 14.04.2017

poszła podmianka, rzeczywiście to intro było bez sensu, doszła jedna partia, "refren" można by rzec, także utwór jest dużo bardziej spójny, takze bardzo się cięszę, że jest to forum i można na nim coś sensownego przeczytać;D


RE: CafeineMC - ExcesS - Shabboo Harper - 23.04.2017

CaffeineMC, dziś krótko... Jeśli mi wolno "rzec": korekta in plus; track prezentuje się korzystniej (lekko "czupurnie"; bez poprzedniego "ściśnięcia" dźwięków w miksie). Jest integralnie, klarownie; ze świeżym power'em. Outro? Hm, takie jak lubisz i już... ;D


RE: CafeineMC - ExcesS - Abigail Noises - 29.04.2017

Nie wiem jak było wcześniej ale jest ok. Sam kawałek dość chaotyczny i pełen różnorakich dźwięków – sporo pogłosów i samo tło dość mocno żyje ''własnym życiem''. Wszystko sprawia wrażenie niezłej schizy, jak w cyrku pełnym dziwnych fantasmagorycznych osobistości. Podobają mi się te wstawki o wydźwięku radiowym i ten synth miarowo grający jak w zegarku. Jest gęsto i ciut separacja siada ale nawet to pomaga w ostatecznym szlifie – jest retro, w Twoim stylu ale jednocześnie z pazurem (dość mocno wykręconym). Aha, ciekawy bas – jak w jakiejś maszynie transformatorowej. Jeśli chodzi o aranż to osobiście dałbym choć od bitu – jakieś chwilowe wyciszenie... powrót do tej schizy lepiej by siadał.