MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Hola Flavio - Intro (+9) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Hola Flavio - Intro (+9) (/temat-hip-hop-hola-flavio-intro-9)



Hola Flavio - Intro (+9) - Hola Flavio - 23.04.2017

siemanko
lipton z komputerem to uraczę was instrumentalami z ostatniej EP z raperem Oleś RWS
jakby ktoś chciał płytkę przesłuchać to na yt można znaleźć dość szybko
>wystarczy wklepać moją ksywkę, dużo wyników nie będzie XD
wszystkie bity są z przekroju czasowego 2013-2016
no progressu w nich wielkiego nie czuć

AAAAA, no i jakby co to oldschoolALERT
no jeden trap jest.

:|


:\


:O


:) / :(


:3


:V


^^


:|


Beer


;*


osobiście uważam, że to troszkę fajnych bitów
ale ja zawsze tak myślę o swoich rzeczach



Nothing to do here



RE: Hola Flavio - Intro (+9) - Shabboo Harper - 24.04.2017

Hey Flavio. Począwszy od "Intro" a'la Oriental Trap (w tle dziwny basowy przydźwięk; "syczący"); poprzez kolejne track'i: "Kamień Milowy" (zgrabna "szermierka" piano z szorstką perką plus fikuśny Sample wokalu; skromnie obecne, przycichłe Brass'y); "Człowiek" (mocno syntetyczny; lekko drażniący Pitch Vocal, surowy Snare); "Taki Kozak" (ponury, arcysilnie basowy; z ciężkim Clap'em/Crash'em; melodyjnie zadziorny); "Muzyka To Emocje" (swoiście donośny; powtarzalny Fx, męczący względem całkiem przyjemnej gitary i tonu a'la "przyćmione" organy Hammonda. Dobry.); "Przekaz" (w industrialnym, "brudnym" odcieniu; z popędliwym Synth'em/Pluck'iem; przeciągły Fx w tle intrygujący. Bdb); "To Tu" (krztynę Funky; z urodziwym Vibe'em; niezgorszym acz przeważąjącym w L kanale chórkiem; Snare zbyt stentorowy "przykrywa" prześwietny Background. Oryginalny duch Oldschool'u. Mój ulubiony track ^^); "Godność" ("burczy", "trzeszczy"; zbyt nużący; bez wciągającej "treści"); "Proch i Pył" (nader uciążliwie w swej nerwowej ekspresji ułożona panorama L i P kanał; jest trochę "dziko", metalicznie. Wokal intesyfikuje ciężki charakter Bit'u; tenże nie podoba mi się.) i w końcu "Outro" (błyskotliwie foniczna, tętniąca esencja)... prezentujesz różnorodne, technicznie solidne instrumentale.
Gratuluję Wam projektu. Beer


RE: Hola Flavio - Intro (+9) - anna - 24.04.2017

Świetnie dopasowane track nejmy :P nie czuć progresu ? hmm ok , 4/5 ogólnie , można się zasłuchać ... czekamy na coś świeżego :P


RE: Hola Flavio - Intro (+9) - Zirds - 24.04.2017

Siadło!
Całkiem dobre Bity. Brzmienie też na wysokim poziomie.
Dynamika całości bardzo dobrze zachowana, nic nie gryzie, nic nie wystaje.. Tylko zamiast jakiegoś wokalu dodałbym jakieś instrumenty dęte. Zaś taki "Kamień Milowy" aż się prosi o Scratche :)

5/5


RE: Hola Flavio - Intro (+9) - Hola Flavio - 24.04.2017

(24.04.2017, 0:54)Shabboo Harper napisał(a): Hey Flavio [...] prezentujesz różnorodne, technicznie solidne instrumentale.
Gratuluję Wam projektu. Beer

hejka Shabboo, dzięki bardzo!
ogólnie to materiał prawie sprzed roku
ale zawsze chciałem, żeby było różnorodnie i spójnie :V

(24.04.2017, 2:16)anna napisał(a): nie czuć progresu ? hmm ok [...] czekamy na coś świeżego :P

no właśnie z tym progressem to między 2013 a 2016 za wiele się nie zmieniło
od niedawna czuję, że troszkę do przodu poszedłem
nooo, niedługo coś wyjdzie świeżego i na pewno się podzielę!

(24.04.2017, 2:23)Zirds napisał(a): Siadło!
Całkiem dobre Bity. Brzmienie też na wysokim poziomie.
Dynamika całości bardzo dobrze zachowana, nic nie gryzie, nic nie wystaje.. Tylko zamiast jakiegoś wokalu dodałbym jakieś instrumenty dęte. Zaś taki "Kamień Milowy" aż się prosi o Scratche :)

cieszą mnie takie posty :D
ale akurat nie miałem do dyspozycji dj'a
polecam sprawdzić płytkę na yt
przyjemne numery


RE: Hola Flavio - Intro (+9) - Pieseq - 26.04.2017

Progres, nie progres, fajnie siedzą jak dla mnie wszystkie :V. Kamień milowy najbardziej mi do gustu przypadł chyba. Tylko ten synth/piano nieco bym podgłośnił. Ładnie i czysto, jak dla mnie za całość daję 5 Beer.


RE: Hola Flavio - Intro (+9) - 2to2 - 26.04.2017

Kozackie bity ziom:)


RE: Hola Flavio - Intro (+9) - tks21 - 28.04.2017

Intro - fajnie się zapowiada cała Epka :)
Kamień milowy - taki ciekawy spokojny kawałek z nutką energii. Podoba mi się tu perka i to bardzo. Ogólnie dźwięki są dobrze dobrane
Człowiek - tutaj jest ciekawie. Dużo się dzieje miks też jest na dobrym poziomie jak w Kamieniu Milowym :) Chyba taka perka jest twoim znakiem firmowym (tak mi się zdaje) Nie lubie ogólnie takich wokali w Rapie ale tu mi pasuje
Taki Znak -jeden moment przypomina mi melodie Black and Yellow Wiz Khalify od 1:15 do 1:17 i w paru jeszcze innych miejscach. Miks również przedni :)
Muzyka i Emocje - Ciekawy beat bym widział tutaj nawet znanego rapera. Perka.. nie będe się powtarzał :) Good percs :)
Przekaz - Najmniej mi się podoba ale co nie znaczy, że beat jest zły. Po prostu w innym klimacie niż wcześniejsze. Cechuje go fajny lead/synth? i to takie plumkanie. Perka,perka i jeszcze raz Perka :D Good
To tu - Kolejny świetny kawałek jak dla mnie. Jest bardzo żywy, jest w nim dość sporo energii
Godność - wydaje mi się, że jest ubogi w formie ale jakbyś dodał więcej efektów to by zepsuło koncepcję. Bardzo dobrze się tego słucha.
Proch i pył - Kawałek w jakimś starym chyba nowojorskim stylu (mam rację?) Taka opowieść o gangsterach w krawatach i płaszczach:) (tak mógłby wyglądać klip do beatu)
Outro - ciekawe, dużo się dzieje :)

Ogólnie za to wszystko jest Mega Piątka ode mnie bo robisz naprawdę świetne beaty i szczerze.... pozazdrościć. Wyrastasz na jednego z moich faworytów (nie słodzę, tylko mówię prawdę) 5/5 za całość.


RE: Hola Flavio - Intro (+9) - Hola Flavio - 28.04.2017

(28.04.2017, 13:21)tks21 napisał(a): Intro - fajnie się zapowiada cała Epka :)

Ten bit od samego początku był w zamyśle na intro! :D

(28.04.2017, 13:21)tks21 napisał(a): Kamień milowy - taki ciekawy spokojny kawałek z nutką energii. Podoba mi się tu perka i to bardzo. Ogólnie dźwięki są dobrze dobrane

Pierwotnie był nieco szybszy i miał większego kopa. Ale na potrzeby kawałka zwolniony został.

(28.04.2017, 13:21)tks21 napisał(a): Człowiek - tutaj jest ciekawie. Dużo się dzieje miks też jest na dobrym poziomie jak w Kamieniu Milowym :) Chyba taka perka jest twoim znakiem firmowym (tak mi się zdaje) Nie lubie ogólnie takich wokali w Rapie ale tu mi pasuje

Co do brzmienia perki - staram się robić takie, które wiem, że mi siedzą i bujają. Ogólnie mój ulubiony bit z tej EP-ki.

(28.04.2017, 13:21)tks21 napisał(a): Taki Znak -jeden moment przypomina mi melodie Black and Yellow Wiz Khalify od 1:15 do 1:17 i w paru jeszcze innych miejscach. Miks również przedni :)

Taki Kozak*, no już tyyyle razy słyszałem o tym podobieństwie do B&Y, ale jakoś nie myślałem o tym podczas roboty :D

(28.04.2017, 13:21)tks21 napisał(a): Muzyka i Emocje - Ciekawy beat bym widział tutaj nawet znanego rapera. Perka.. nie będe się powtarzał :) Good percs :)

No akurat tutaj znanego rapera nie miałem, ale Oleś i Jack uważam, że dali radę. Z Jackiem pracuję nad płytą i postaramy się, żeby znani raperzy chcieli nas a nie na odwrót XD

(28.04.2017, 13:21)tks21 napisał(a): Przekaz - Najmniej mi się podoba ale co nie znaczy, że beat jest zły. Po prostu w innym klimacie niż wcześniejsze. Cechuje go fajny lead/synth? i to takie plumkanie. Perka,perka i jeszcze raz Perka :D Good

Ten bit to największa niewiadoma była dla mnie, bo nie wiedziałem czy raper go przyjmie. Ale się przyjął i cały numer to sztosik imo. Polecam sprawdzić.

(28.04.2017, 13:21)tks21 napisał(a): To tu - Kolejny świetny kawałek jak dla mnie. Jest bardzo żywy, jest w nim dość sporo energii

Pierwszy numer, który zrobiliśmy na ten materiał i siadło :D

(28.04.2017, 13:21)tks21 napisał(a): Godność - wydaje mi się, że jest ubogi w formie ale jakbyś dodał więcej efektów to by zepsuło koncepcję. Bardzo dobrze się tego słucha.

No taki był zamysł. Prosty, bez większego pier..., robotę robi :D

(28.04.2017, 13:21)tks21 napisał(a): Proch i pył - Kawałek w jakimś starym chyba nowojorskim stylu (mam rację?) Taka opowieść o gangsterach w krawatach i płaszczach:) (tak mógłby wyglądać klip do beatu)

Taki klimat był w zamyślę. O czym numer? Jeszcze raz polecam sprawdzić ;)

(28.04.2017, 13:21)tks21 napisał(a): Outro - ciekawe, dużo się dzieje :)

(28.04.2017, 13:21)tks21 napisał(a): Ogólnie za to wszystko jest Mega Piątka ode mnie bo robisz naprawdę świetne beaty i szczerze.... pozazdrościć. Wyrastasz na jednego z moich faworytów (nie słodzę, tylko mówię prawdę) 5/5 za całość.


Ogólnie to jestem mega zaskoczony przyjęciem :D
Zostawiam link do EP-ki, bo podkreślam, że to są tylko instrumentale!
https://www.youtube.com/watch?v=2ihVYtUd2a8&list=PLg0fMIHD_BlMp1K5tL5e6EPF4Y-vbBR2a


RE: Hola Flavio - Intro (+9) - Mocade - 28.04.2017

Łap piątkę i ode mnie, wprawdzie nie znalazłem nic dla siebie bo w hip hopie zbytnio nie siedzę, jednak to technicznie ładna i przemyślana kolekcja, a EP'ki zawsze są i będą kolejnym krokiem w karierze. Gratuluję i pozdrawiam.