MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Finger Tracks Studio - New Beginning - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Finger Tracks Studio - New Beginning (/temat-chill-out-finger-tracks-studio-new-beginning)



Finger Tracks Studio - New Beginning - Pigu - 25.04.2017



Witam.
Dawno mnie tu nie było. Chciałem się tylko zameldować, że nadal działam. Może już nie jako raper :) ale szukam jakiejś "drogi", że tak to nazwę.
Daję do oceny coś nowego ode mnie. Mam nadzieję, że jest trochę lepiej :).
Pozdro.


RE: Finger Tracks Studio - New Beginning - hudson462 - 25.04.2017

Cześć. Całość jest spójna, może trochę monotonna, ale nie męczy (przynajmniej mnie). Pierwsze co rzuciło mi się w uszy to to, że stopa ma za dużo góry. Na snare mógłbyś dodać powłóczystego reverb'u. Podgłośniłbym też ten pluckowy synth bo ledwo go słychać, a jest całkiem fajny. Generalnie klimatyczny utwór.


RE: Finger Tracks Studio - New Beginning - Intransitive - 27.04.2017

Bardzo ładne pady, ale ta perka trochę zbyt monotonna moim zdaniem. Jeśli już upierasz się, że kawałek musi być tak wolny to mógłbyś przynajmniej dodać do perkusji jakieś elementy trapowe. Poza tym brak mi tu trochę wyeksponowanego leada... jakiegokolwiek. Melodia dosyć ładna, ale nie zapisuje się w pamięci. Jest potencjał, pracuj:) Pozdrawiam


RE: Finger Tracks Studio - New Beginning - Shabboo Harper - 5.05.2017

Tomku, finalne wrażenie korzystne... :) Wstrzemięźliwy (!) w swej treści Sound Design (cudne Pad'y) kreuje harmonijnie estetyczny temat. Jest błogo, miękko; "przytulnie". Melodia śliczna. Technicznie uwagę przykuwa dość ciekawy "motyw" z Crash'em/Hi Hat'em, który pojawiając się w L kanale (szczególnie w kulminacjach) "spanoramowany" przechodzi do P kanału (wybrzmienie). Wszelako, brzydkie jest zakończenie tego tonu; deficyt Reverb'u. W moim odczuciu takie "gwałtowne zejście" (Fade Out) jest kiepskie; spróbuj "złagodzić" te odcinki projektu plus wydłuż je o kilkadziesiąt milisekund. Kick jest właściwy; lekko w stylu Garage. "Suchy" (odpowiedni w takim utworze z rysem Chill Out'u); niezbyt mocny ^^. Faktycznie Snare "dotknięty" przeciągłym pogłosem byłby atrakcyjniejszy, podobnie jak krztynę "przycichłe" piano. Aranżacyjnie brakuje (mi) Breakdown'u, bowiem nie tylko tworzy się impresja "zapętlenia" głównego wątku, lecz jest ewidentnie zbyt homogenicznie. Solidny trzon istnieje. Gratuluję Ci... :D


RE: Finger Tracks Studio - New Beginning - Pigu - 7.05.2017

(5.05.2017, 2:47)Shabboo Harper napisał(a): Tomku, finalne wrażenie korzystne... :) Wstrzemięźliwy (!) w swej treści Sound Design (cudne Pad'y) kreuje harmonijnie estetyczny temat. Jest błogo, miękko; "przytulnie". Melodia śliczna. Technicznie uwagę przykuwa dość ciekawy "motyw" z Crash'em/Hi Hat'em, który pojawiając się w L kanale (szczególnie w kulminacjach) "spanoramowany" przechodzi do P kanału (wybrzmienie). Wszelako, brzydkie jest zakończenie tego tonu; deficyt Reverb'u. W moim odczuciu takie "gwałtowne zejście" (Fade Out) jest kiepskie; spróbuj "złagodzić" te odcinki projektu plus wydłuż je o kilkadziesiąt milisekund. Kick jest właściwy; lekko w stylu Garage. "Suchy" (odpowiedni w takim utworze z rysem Chill Out'u); niezbyt mocny ^^. Faktycznie Snare "dotknięty" przeciągłym pogłosem byłby atrakcyjniejszy, podobnie jak krztynę "przycichłe" piano. Aranżacyjnie brakuje (mi) Breakdown'u, bowiem nie tylko tworzy się impresja "zapętlenia" głównego wątku, lecz jest ewidentnie zbyt homogenicznie. Solidny trzon istnieje. Gratuluję Ci... :D

Kurczę dzięki za tak miłe słowa. Jeśli wypływają one od Ciebie to wiem, że jest to na pewno fachowa ocena, tym bardziej jest mi miło ;) Nic tylko brać się dalej do roboty.

Dzięki również poprzednikom za dobre rady i oceny, na pewno wezmę sobie do serca wszystko co tutaj zostało napisane.