MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Brak wydajności w FLu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Brak wydajności w FLu (/temat-brak-wydajnosci-w-flu)

Strony: 1 2


Brak wydajności w FLu - Kaper - 28.04.2017

Cześć.
Problem polega na tym, że podczas pracy w FLu słychać te słynne trzaski. Wchodząc w managera zadań okazuje się, że FL nie wykorzystuje dwóch rdzeni z procka. Gdy mam dodatkowo jakieś inne aplikacje włączone, to nagle FL potrafi korzystać z tych rdzeni i nawet się nie zacina. O co kaman?

Zaznaczam, że używam dużo wtyczek na mikserze i wszystko lata na 64 bit, oczywiście FLa uruchamiam przez FL (extended memory), antywirus Eset, tnie nawet podczas pracy na interface audio Focusrite Scarlet Solo 2 gen.Za pomocą Asio też czasem trzeszczy.

Print screeny:


[Obrazek: aSxhzW7.jpg]

[Obrazek: xS3udA7.jpg]

[Obrazek: xFe5PrQ.jpg]

Zaznaczam, że używam dużo wtyczek na mikserze i wszystko lata na 64 bit, oczywiście FLa uruchamiam przez FL (extended memory), antywirus Eset, tnie nawet podczas pracy na interface audio Focusrite Scarlet Solo 2 gen.

Pozdrawiam.


RE: Brak wydajności w FLu - Tomi - 28.04.2017

Planowane użycia procesora ustawione na programy? W menedzerze zadań klik na proces FL.exe zobacz koligacje i priorytet powinno być CPU1 CPU2 itd zaznaczone a priorytet normalny wczoraj nawet czytałem, ze moze byc czasu rzeczywistego

Mi pomogły te sterowniki na trzaski http://www.asio4all.com/ 85 procesów w końcu, to dużo.


RE: Brak wydajności w FLu - tomaszp - 28.04.2017

Trzaski to najprawdopodobniej za mocno obciążony procesor. Zobacz czy jako sterownik masz ustawione ASIO4ALL, jeśli tak, to pokombinuj z wartością bufora (zwiększ) i wtedy zobaczysz czy w tym tkwi problem.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Brak wydajności w FLu - Kaper - 29.04.2017

No Asio4all też nie ogarnia za bardzo tym bardziej, że mam interface audio Focusrite Scarlett Solo 2 gen i on też używa chyba Asio.


RE: Brak wydajności w FLu - Kaper - 29.04.2017

(28.04.2017, 5:23)Tomi napisał(a): Planowane użycia procesora ustawione na programy? W menedzerze zadań klik na proces FL.exe zobacz koligacje i priorytet powinno być CPU1 CPU2 itd zaznaczone a priorytet normalny wczoraj nawet czytałem, ze moze byc czasu rzeczywistego

Mi pomogły te sterowniki na trzaski http://www.asio4all.com/ 85 procesów w końcu, to dużo.

Priorytet jest wysoki bo nie idzie ustawić na czas rzeczywisty a koligacja jest ustawione na 8 wątków.


RE: Brak wydajności w FLu - Tomi - 29.04.2017

Tylko w tym projekcie się dławi? Macros-> Switch smart disable all plugins klikales? W ASIO triple buffer zaznaczone?

Na moje to za dużo tego wszystkiego, 85 zadań plus "ciężki" FLP to trzeszczy, pozostaje Ci okroić autostart, usługi systemu windows, zdefragmentowac dysk itp


RE: Brak wydajności w FLu - neurojin - 29.04.2017

Resampling weź na 2 point zamiast 6...

Aha, i jak używasz złożonych dźwięków grających unisono/ z nałożonym chorusem/delayem to zgraj je sobie do wave'a. Tego typu wtyczki żrą najwięcej procka... Akurat przy rozbudowanych projektach nawet najlepsi producenci świata z najdroższym sprzętem zgrywają często do wave'ów. Nie przeskoczysz tego, szczególnie jak chcesz dobić do 100 ścieżek na mikserze i dodatkowo w trakcie produkcji robisz mix :)


RE: Brak wydajności w FLu - Tomi - 29.04.2017

(29.04.2017, 10:59)neurojin napisał(a): Resampling weź na 2 point zamiast 6...

Co Ty piszesz :D To tylko zmniejszy jakość sampli ustawiając na "2" Nie ma na to wpływu sprawdzone kiedyś


RE: Brak wydajności w FLu - neurojin - 29.04.2017

Gdzieś kiedyś xD Super, ja sprawdziłem na sobie, poza tym pisza o tym w instrukcji obsługi do FLa
https://www.image-line.com/support/FLHelp/html/envsettings_audio.htm

No ale chu*, ci z FLa nie widzą co robią, ty znasz sie lepiej xD domyślnie jest 6, ale jak komuś zamula to może dać 2 kosztem jakości... albo zgrać do wave'a


RE: Brak wydajności w FLu - Tomi - 29.04.2017

(29.04.2017, 12:01)neurojin napisał(a): Gdzieś kiedyś xD Super, ja sprawdziłem na sobie, poza tym pisza o tym w instrukcji obsługi do FLa
https://www.image-line.com/support/FLHelp/html/envsettings_audio.htm

No ale chu*, ci z FLa nie widzą co robią, ty znasz sie lepiej xD domyślnie jest 6, ale jak komuś zamula to może dać 2 kosztem jakości... albo zgrać do wave'a

To o czym piszesz nie odciąża procesora, apropos jak ktoś ma słaby sprzęt to sample rate może zmienic na 22050Hz jeszcze uciągnie, ale z jakością marną i nie pójdą wszystkie wtyki do tego


RE: Brak wydajności w FLu - Kveon - 29.04.2017

Zaktualizuj fla do wersji 12.4. I sprawdź na tej wersji jak działa fl ;)


RE: Brak wydajności w FLu - Tomi - 29.04.2017

Jeszcze spróbuj odpalic system w trybie awaryjnym bez połączenia sieciowego, co prawda nie będzie odsłuchu ale będziesz mógł zaobserwować wykorzystanie procka, przy minimalnie załadowanych usługach i autostartu, co z pewnością zaladuje mniej procesów odciążajacych procesor


RE: Brak wydajności w FLu - In-Tegral - 29.04.2017

Renderuj ścieżki "backgroundowe" przez mixer do wave.


Drugi sposób - miksujesz główne elementy w jednym proju, renderujesz do wave - przerzucasz do czystego proja i dodajesz reszte, perke fxy itp.


RE: Brak wydajności w FLu - Zirds - 29.04.2017

Na czas pracy z FL Studio wyłącz połączenie z Internetem i antywirusa.
Do Scarlett należy używać dedykowanych sterowników z Focusrite, a nie Asio4All.

Poza tym polecam zrobić upgrade firmware'u do Interfejsu Scarlett Solo 2gen - został wydany 2 dni temu:

Scarlett (2nd Gen) Firmware Updater - 1.0.1.177.exe


oraz pobranie jednego z ostatnich sterowników do tej karty:

FocusriteUSBInstaller 4.26.0.183.exe


RE: Brak wydajności w FLu - Kaper - 29.04.2017

(29.04.2017, 5:02)Tomi napisał(a): Tylko w tym projekcie się dławi? Macros-> Switch smart disable all plugins klikales? W ASIO triple buffer zaznaczone?

Na moje to za dużo tego wszystkiego, 85 zadań plus "ciężki" FLP to trzeszczy, pozostaje Ci okroić autostart, usługi systemu windows, zdefragmentowac dysk itp

W każdym rozbudowanym projekcie są problemy. Spróbuje z defragmentacją.


RE: Brak wydajności w FLu - Kaper - 29.04.2017

(29.04.2017, 13:27)Kveon napisał(a): Zaktualizuj fla do wersji 12.4. I sprawdź na tej wersji jak działa fl ;)

Od FL 12 jakoś mi nie podchodzi więc pozostałem przy 10


RE: Brak wydajności w FLu - Kaper - 29.04.2017

(29.04.2017, 13:59)In-Tegral napisał(a): Renderuj ścieżki "backgroundowe" przez mixer do wave.


Drugi sposób - miksujesz główne elementy w jednym proju, renderujesz do wave - przerzucasz do czystego proja i dodajesz reszte, perke fxy itp.

próbowałem tego w innych projektach ale ta metoda jakoś mi nie podchodzi. Chyba będę musiał zacząć tak znowu robić...


RE: Brak wydajności w FLu - Kaper - 29.04.2017

(29.04.2017, 14:00)Zirds napisał(a): Na czas pracy z FL Studio wyłącz połączenie z Internetem i antywirusa.
Do Scarlett należy używać dedykowanych sterowników z Focusrite, a nie Asio4All.

Poza tym polecam zrobić upgrade firmware'u do Interfejsu Scarlett Solo 2gen - został wydany 2 dni temu:

Scarlett (2nd Gen) Firmware Updater - 1.0.1.177.exe


oraz pobranie jednego z ostatnich sterowników do tej karty:

FocusriteUSBInstaller 4.26.0.183.exe

Do pracy z Focusrite używam dedykowanych sterowników, które pobrałem ze strony producenta wg. instrukcji obsługi w opakowaniu.
Pobrane, zobaczymy jak będzie śmigać :)


RE: Brak wydajności w FLu - DelianoCarl - 29.04.2017

a Ty masz w Input/Output ustawione na "Podstawowy Sterownik Dźwięku" ??? Bo jeśli tak to nie dziwię się, że masz trzaski. :D

Na moje to zainstaluj sterowniki dodane do Twojej karty Focusrite.. i na nie się przełącz w FL Studio.

A nie jakieś tam asio4all i inne duperele. Asio4All to możecie sobie używać przy zintegrowanej karcie albo jakimś gównianym SoundBlasterze. A nie przy interfejsach Focusrite!! Używaj tylko i wyłącznie w DAW sterowników DEDYKOWANYCH. Jeśli przy tych zaczynają się trzaski, to zwiększ bufor. Maksymalnie do 1024, bo przy większym jest wegetacja, nie da się zagrać nic na żywo, przez zbyt dużą latencję. Jeśli po dalszym rozbudowywaniu projektu, po jakimś czasie znowu pojawią się trzaski no cóż... Wniosek jeden - upgrade kompa (głównie procesor), albo kombinowanie, zgrywanie do WAV itd ... ale jest to tak niewygodne, że dostałbym padaczki.

Jak to nie pomoże, to reinstall DAW
Jak nie pomoże reinstall to format c: niestety ;) Bo widzę po ilości procesów, że syf i malaria na komputerze.
A potem płacz, że komputer nie działa.
Kolejna rzecz - 11 wtyczek VST które ciągną dużo procka, zrobiły swoje. I masz efekt 97% zużycia.

W nowych FL Studio można Freezować ścieżki?


RE: Brak wydajności w FLu - Zirds - 29.04.2017

@Kaper, te wtyczki co podałem też są od Focusrite, ale niedostępne na oficjalnej stronie.