MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Brak wydajności w FLu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Brak wydajności w FLu (/temat-brak-wydajnosci-w-flu)

Strony: 1 2


RE: Brak wydajności w FLu - Kaper - 29.04.2017

(29.04.2017, 15:38)DelianoCarl napisał(a): a Ty masz w Input/Output ustawione na "Podstawowy Sterownik Dźwięku" ??? Bo jeśli tak to nie dziwię się, że masz trzaski. :D

Na moje to zainstaluj sterowniki dodane do Twojej karty Focusrite.. i na nie się przełącz w FL Studio.

A nie jakieś tam asio4all i inne duperele. Asio4All to możecie sobie używać przy zintegrowanej karcie albo jakimś gównianym SoundBlasterze. A nie przy interfejsach Focusrite!! Używaj tylko i wyłącznie w DAW sterowników DEDYKOWANYCH. Jeśli przy tych zaczynają się trzaski, to zwiększ bufor. Maksymalnie do 1024, bo przy większym jest wegetacja, nie da się zagrać nic na żywo, przez zbyt dużą latencję. Jeśli po dalszym rozbudowywaniu projektu, po jakimś czasie znowu pojawią się trzaski no cóż... Wniosek jeden - upgrade kompa (głównie procesor), albo kombinowanie, zgrywanie do WAV itd ... ale jest to tak niewygodne, że dostałbym padaczki.

Jak to nie pomoże, to reinstall DAW
Jak nie pomoże reinstall to format c: niestety ;) Bo widzę po ilości procesów, że syf i malaria na komputerze.
A potem płacz, że komputer nie działa.
Kolejna rzecz - 11 wtyczek VST które ciągną dużo procka, zrobiły swoje. I masz efekt 97% zużycia.

W nowych FL Studio można Freezować ścieżki?


Komputer ma zaledwie 4 miesiące po formacie więc wątpię że syf i malaria. Po za tym to akurat o kompa dbam i wiem co mi się w nim dzieje ale każdy mierzy miarą siebie ;)

[Obrazek: dpPO3AM.jpg]


RE: Brak wydajności w FLu - DelianoCarl - 29.04.2017

Ja mam (podobno dobrą) kartę RME HDSPe AIO i jak przesadzę z ilością wtyczek, efektów to też mi tnie i muszę zwiększyć bufor.

Jak dałem na 4 poszczególne ścieżki wtyczkę Brainworx bx_XL V2 - to mi zarżnęło kompa na amen.
Musiałem zamrozić kilka wtyczek. Bo projekt zacinał się niemiłosiernie.

Prawdopodobnie przeładowałeś procesor Sylenthem i Spire i pewnie jeszcze mnóstwo innych efektów na mixerze.

Swoją drogą widzę, że masz załadowane coś co ma nazwę "Spire x86" ... hmmm...czyli bardzo prawdopodobne - 32 bitowa wtyczka na 64bitowym FLu ?
Jeśli tak, to jest to duży błąd... Bo jest niekompatybilność z DAW. I musisz to ogarnąć jak najszybciej. Na 64bitowym hoście odpalajcie tylko i wyłącznie 64bitowe wtyczki.

Ja u siebie niedawno miałem pewien problem.
Na 64bitowym Cubase, odpaliłem stary projekt który zawierał wtyczki 32bitowe.
Odpaliło się w procesach mostkowanie (coś w stylu jbridge, sprawdź czy masz to odpalone w menadżerze zadań), które totalnie zdestabilizowało pracę DAW.
Szczególnie nadmierne zużycie procesora.
Na 64bitowym Cubase miałem około 90%
Na 32bitowym wszystko wróciło do normy i było 30%.

Może w tym tkwi problem? Jest to często popełniany błąd, całkiem nieświadomie. ;)


RE: Brak wydajności w FLu - Kaper - 29.04.2017

(29.04.2017, 18:13)DelianoCarl napisał(a): Ja mam (podobno dobrą) kartę RME HDSPe AIO i jak przesadzę z ilością wtyczek, efektów to też mi tnie i muszę zwiększyć bufor.

Jak dałem na 4 poszczególne ścieżki wtyczkę Brainworx bx_XL V2 - to mi zarżnęło kompa na amen.
Musiałem zamrozić kilka wtyczek. Bo projekt zacinał się niemiłosiernie.

Prawdopodobnie przeładowałeś procesor Sylenthem i Spire i pewnie jeszcze mnóstwo innych efektów na mixerze.

Swoją drogą widzę, że masz załadowane coś co ma nazwę "Spire x86" ... hmmm...czyli bardzo prawdopodobne - 32 bitowa wtyczka na 64bitowym FLu ?
Jeśli tak, to jest to duży błąd... Bo jest niekompatybilność z DAW. I musisz to ogarnąć jak najszybciej. Na 64bitowym hoście odpalajcie tylko i wyłącznie 64bitowe wtyczki.

Ja u siebie niedawno miałem pewien problem.
Na 64bitowym Cubase, odpaliłem stary projekt który zawierał wtyczki 32bitowe.
Odpaliło się w procesach mostkowanie (coś w stylu jbridge, sprawdź czy masz to odpalone w menadżerze zadań), które totalnie zdestabilizowało pracę DAW.
Szczególnie nadmierne zużycie procesora.
Na 64bitowym Cubase miałem około 90%
Na 32bitowym wszystko wróciło do normy i było 30%.


Hmm.. wydaje mi się, że to może miec dużo wspólnego xD okej, zrobię instalkę x64 i zobaczę co się będzie działo. Nie wiem jak mogłem przeoczyć podczas instalacji ;P


RE: Brak wydajności w FLu - DelianoCarl - 29.04.2017

Że co??????? Jeśli to prawda, to zrób to jak najszybciej ! ;)
Na 64bitowym DAW - TYLKO 64bitowe wtyczki!


RE: Brak wydajności w FLu - Kaper - 29.04.2017

(29.04.2017, 18:47)DelianoCarl napisał(a): Że co??????? Jeśli to prawda, to zrób to jak najszybciej ! ;)
Na 64bitowym DAW - TYLKO 64bitowe wtyczki!

Widzisz, ostatnio nawet sprawdzałem czy wszystko mam 64 bit i do spire to podszedłem z lekką ręką a jednak też był 32 xD Tak to jest jak ktoś przerzuca się z kompa z windowsem xp 32 bit na inny 64 bit xD hue hue bue


RE: Brak wydajności w FLu - DelianoCarl - 29.04.2017

I jak? zużycie procesora spadło? Powinno i to znacznie. :)

Bardzo możliwe, że wysypie Ci się projekt i nie znajdzie wtyczki w projekcie przez nazwę "Spire x86" ..... pewnie 64bitowa wtyczka ma nazwę "Spire x64"

także, zmień też nazwę. ;)


RE: Brak wydajności w FLu - Kaper - 1.05.2017

(29.04.2017, 19:17)DelianoCarl napisał(a): I jak? zużycie procesora spadło? Powinno i to znacznie. :)

Bardzo możliwe, że wysypie Ci się projekt i nie znajdzie wtyczki w projekcie przez nazwę "Spire x86" ..... pewnie 64bitowa wtyczka ma nazwę "Spire x64"

także, zmień też nazwę. ;)

Po przeinstalowaniu na x64 pomogło ale minimalnie, projekt zacinał się juz mniej. Dziękuję serdecznie za pomoc :D
Zirds miał rację z sterownikami, widocznie miałem jakieś stare i wszystkie na USB 2.0. Niestety w kompie mam tylko wejścia z USB 3.0.

(29.04.2017, 14:00)Zirds napisał(a): Na czas pracy z FL Studio wyłącz połączenie z Internetem i antywirusa.
Do Scarlett należy używać dedykowanych sterowników z Focusrite, a nie Asio4All.

Poza tym polecam zrobić upgrade firmware'u do Interfejsu Scarlett Solo 2gen - został wydany 2 dni temu:

Scarlett (2nd Gen) Firmware Updater - 1.0.1.177.exe


oraz pobranie jednego z ostatnich sterowników do tej karty:

FocusriteUSBInstaller 4.26.0.183.exe

Dzięki Zirds, pomogło :D