MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Hej :> - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Przedstaw się (https://musicproducers.pl/forum-przedstaw-sie)
+---- Wątek: Hej :> (/temat-hej--22376)



Hej :> - Alice - 30.04.2017

Hej wszystkim :> jak się można domyśleć jestem tutaj nowa i zastanawiam się czy znajdują się tu jacyś słuchacze muzyki klasycznej / pianina? ;P Na tym cudownym instrumencie gram około 4 lata. Zajmuję się głównie tworzeniem własnej muzyki oraz coverów. Chciałabym Was zaprosić do słuchania i oceniania składanki moich świeżo dodanych utworów. Za uwagę i poświęcony czas będę bardzo wdzięczna Heart
Mój kanał na youtube: MODY
Soundcloud: ŚPIO

Co zrobić... do regulaminu zaprosić
RaNi/Works



RE: Hej :> - Wasp - 30.04.2017

Witaj
z tego co wiem to nikt inny nie zajmuje się tu granem na żywo i komponowaniem na pianinie i jeszcze dodatkowo dziewczyna. Jesteś prawdziwym rodzynkiem w cieście :)
Improwizujesz, czy komponujesz rozpisując sobie wszystko w nutach?
Przesłuchałem Twoim utworów
Najbardziej spodobał mi się "In the middle of nowhere" i" Surrender, depression and collapse" Ciekawa progresja akordów w "Red"


RE: Hej :> - Alice - 30.04.2017

(30.04.2017, 18:13)WaspXT napisał(a): Witaj
z tego co wiem to nikt inny nie zajmuje się tu granem na żywo i komponowaniem na pianinie i jeszcze dodatkowo dziewczyna. Jesteś prawdziwym rodzynkiem w cieście :)
Improwizujesz, czy komponujesz rozpisując sobie wszystko w nutach?
Przesłuchałem Twoim utworów
Najbardziej spodobał mi się "In the middle of nowhere" i" Surrender, depression and collapse" Ciekawa progresja akordów w "Red"

Dziękuję, cieszę się, że się podoba :> Utwory powstają na wskutek improwizacji. Nie posiadam jak na razie do nich zapisu nutowego gdyż wszystko pamiętam. Ogólnie zajmuję się tym amatorsko i jestem samoukiem :)


RE: Hej :> - OProject - 30.04.2017

Witaj
Ja słucham muz klasycznej, na pianinie nie gram bo jeszcze nie umiem i nie mam, ale może na starość zacznę xd

Chętnie posłucham w przyszłości twoich aranżacji ;)

Tak poza tym, nie czytałaś regulaminu maleńka... xd


RE: Hej :> - Recoil83 - 30.04.2017

Witam na forum, utalentowani ludzie zawsze mile widziani, kiedyś byłem fanem pianina, w zasadzie to słuchałem Beverley Craven, ale to było dawno, klasyczna muzyką też nie gardzę.


RE: Hej :> - Zirds - 30.04.2017

Słucham klasyków pianina. Lubię najbardziej Liszta, ale Chopina i Mozarta też. Z neoklasyki lubię minimalistów takich jak Glass, Mertens, Satie...
Mam I stopień pianina. Choć sam już nie ćwiczę tak jak wtedy, kiedy się uczyłem to nadal coś sobie tam gram :)


RE: Hej :> - KBK - 1.05.2017

Witaj Alice :)
Miło spotkać tu osobę, która gra na pianinie (nareszcie) :) W ogóle na żywym instrumencie, bo tutaj to rzadkość.
Słuchałem Twoich kawałków i muszę przyznać, że jeśli są Twoje to jestem pod wrażeniem. Widać, że świetnie radzisz sobie z aranzacją. Szkoda tylko, że nie nagrałaś wideo jak grasz :)
Też lubię grać na pianinie i coś tam tworzę, w zasadzie większość moich twórczości zawiera jakiś motyw pianinowy... grywam na wielu instrumentach, ale jestem samoukiem jeśli chodzi o pianino i zdecydowanie przewyższasz mnie poziomem gry :D
Lubię Mozarta, Pachelbel'a trochę Bacha...
Jeśli będzie ci się nudziło, tu kilka moich improwizacji ;)
https://www.youtube.com/watch?v=_lYDLIHSQ7A&index=2&list=PLJ7qPS0lhJmzy1p67s0c_mfLjykVEUzzd


RE: Hej :> - HybridRaven - 1.05.2017

Powitac Alice!

Jak sie zaraz okaze to polowa forum nagle slucha klasycznej lub/i gra na pianinie xD Niebede wiec gorszy.... za klasyczna nie za bardzo przepadam ale na pianinku gram (szkola muz I st, podst. instr. pera + dodatkowy instr pianinko) aczkolwiek na pianinku bardziej samouk.

Tak czy siak milo Cie poznac i czuj sie jak w domu...;)


RE: Hej :> - Mocade - 1.05.2017

Witaj na forum, pozwolę sobie na lekki offtop póki temat świeży:

(30.04.2017, 18:52)Alice napisał(a): Nie posiadam jak na razie do nich zapisu nutowego gdyż wszystko pamiętam.

Zła taktyka, przyjdzie w końcu czas gdy przy większej ilości nagranych utworów lub po dłuższej przerwie od grania zaczniesz zapominać te starsze. Znam ból gdy nie można sobie przypomnieć jak grało się poszczególną melodię lub cały utwór, w takich momentach człowiek jest wdzięczny samemu sobie że przelał na czas całą wiedzę na papier.


RE: Hej :> - Alice - 1.05.2017

(1.05.2017, 8:22)KBK napisał(a): Witaj Alice :)
Miło spotkać tu osobę, która gra na pianinie (nareszcie) :) W ogóle na żywym instrumencie, bo tutaj to rzadkość.
Słuchałem Twoich kawałków i muszę przyznać, że jeśli są Twoje to jestem pod wrażeniem. Widać, że świetnie radzisz sobie z aranzacją. Szkoda tylko, że nie nagrałaś wideo jak grasz :)
Też lubię grać na pianinie i coś tam tworzę, w zasadzie większość moich twórczości zawiera jakiś motyw pianinowy... grywam na wielu instrumentach, ale jestem samoukiem jeśli chodzi o pianino i zdecydowanie przewyższasz mnie poziomem gry :D
Lubię Mozarta, Pachelbel'a trochę Bacha...
Jeśli będzie ci się nudziło, tu kilka moich improwizacji ;)
https://www.youtube.com/watch?v=_lYDLIHSQ7A&index=2&list=PLJ7qPS0lhJmzy1p67s0c_mfLjykVEUzzd

Dzięki,utwory są w 100% moje a nagrania video w planach ;) Mozart to także moje klimaty. Ok, przyjrzę się Twoim improwizacjom :>


RE: Hej :> - Niflheim - 1.05.2017

Witam.

Muzyki klasycznej słucham rzadko.
Osobiście gustuję w Black metalu i różnych jego odmianach (Głównie Depressive black metal, Atmospheric black, Ambient Black metal. I oczywiście skandynawskie klasyki gatunku) oraz oczywiście moje ukochane ambienty.
W muzyce cenie sobie przede wszystkim klimat oraz swego rodzaju formę "uzewnętrznienia" emocji, przelanie ich w nuty akordy, przez twórce.

W twojej muzyce coś mnie urzekło, ma ona "głębie", jest piękna, uskrzydla wręcz.
Wysłuchałem wszystkie twoje utwory, które dodałaś na sc, i czuję niedosyt.
Czekam na więcej oczywiście follow leci :D

Witamy na forum Alice :)

Pozdrawiam


RE: Hej :> - Xorbolanid - 1.05.2017

(30.04.2017, 17:55)Alice napisał(a): Hej wszystkim :> jak się można domyśleć jestem tutaj nowa i zastanawiam się czy znajdują się tu jacyś słuchacze muzyki klasycznej / pianina? ;P Na tym cudownym instrumencie gram około 4 lata. Zajmuję się głównie tworzeniem własnej muzyki oraz coverów. Chciałabym Was zaprosić do słuchania i oceniania składanki moich świeżo dodanych utworów. Za uwagę i poświęcony czas będę bardzo wdzięczna Heart
Mój kanał na youtube: https://www.youtube.com/channel/UCktK6LaH6eOec37DFYFdERQ
Soundcloud: https://soundcloud.com/user-568199751

Wasp wprawia cie w błąd. kiedyś uczyłem sie grac, ale z niewyjaśnionych mi dziś przyczyn zrezygnowałem. Jeżeli chodzi o muzykę klasyczną - mam swoich ulubionych pianistów i ci wymienię dwóch: Lubomyk i Einaudi. To są mistrzowie. Także Carl Davis tworzy dobry score.

(1.05.2017, 8:34)HybridRaven napisał(a): Jak sie zaraz okaze to polowa forum nagle slucha klasycznej lub/i gra na pianinie xD

Wiesz, parę lat przesiedziałem jako Świadek Jehowy, coś mi się tam obiło o uszy ich wersje 'pieśni' w wersji orkiestralnej. Może dlatego miło mi się słucha takiej muzyki. Mogę ci też pokazać moje płyty, bo mam - parę wydań artystów których wspomniałem wyżej ^^


RE: Hej :> - Alice - 1.05.2017

(1.05.2017, 20:01)Niflheim napisał(a): Witam.

Muzyki klasycznej słucham rzadko.
Osobiście gustuję w Black metalu i różnych jego odmianach (Głównie Depressive black metal, Atmospheric black, Ambient Black metal. I oczywiście skandynawskie klasyki gatunku) oraz oczywiście moje ukochane ambienty.
W muzyce cenie sobie przede wszystkim klimat oraz swego rodzaju formę "uzewnętrznienia" emocji, przelanie ich w nuty akordy, przez twórce.

W twojej muzyce coś mnie urzekło, ma ona "głębie", jest piękna, uskrzydla wręcz.
Wysłuchałem wszystkie twoje utwory, które dodałaś na sc, i czuję niedosyt.
Czekam na więcej oczywiście follow leci :D

Witamy na forum Alice :)

Pozdrawiam

Dziękuję, cieszę się, że Ci się podoba :> jak czas pozwoli będą pojawiać się nowe utwory oraz covery. Poza uwielbieniem do pianina lubię także i trochę cięższe klimaty. Może nie aż tak bardzo metal ale rock / rocka alternatywny/ grunge i inne. W sumie nie liczy się jaki to gatunek tylko czy jest "to coś" ;)


RE: Hej :> - Xorbolanid - 1.05.2017

(1.05.2017, 21:30)Alice napisał(a): Poza uwielbieniem do pianina lubię także i trochę cięższe klimaty.

Słyszę w twoich utworach, styl podobny do Amy Lee, prawda? Evanescence.

// A o mnie zapomnieli... Ehhh...