MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Czas oczekiwania na wydanie. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Czas oczekiwania na wydanie. (/temat-czas-oczekiwania-na-wydanie)



Czas oczekiwania na wydanie. - wlodek - 5.05.2017

Mam pytanie do osób, którym udało się coś wydać. Ile zwykle czekacie od pierwszej odpowiedzi labela do momentu wydania utworu/epki? (nie chodzi mi o czas oczekiwania na pierwszą odpowiedź.)


RE: Czas oczekiwania na wydanie. - KBK - 5.05.2017

Kompletnie nie rozumiem Twojego pytania... Chyba chodzi ci od momentu podpisania kontraktu...?


RE: Czas oczekiwania na wydanie. - In-Tegral - 5.05.2017

Niektóre utwory mogą czekać nawet miesiące... Wszystko zależy od wytwórni, jej "wielkości" i jeszcze innych czynników.


RE: Czas oczekiwania na wydanie. - Foortic - 5.05.2017

(5.05.2017, 21:19)In-Tegral napisał(a): Niektóre utwory mogą czekać nawet miesiące... Wszystko zależy od wytwórni, jej "wielkości" i jeszcze innych czynników.

Idealnym przykładem jest collab Hardwella z Atmo xD


RE: Czas oczekiwania na wydanie. - wlodek - 5.05.2017

(5.05.2017, 21:00)KBK napisał(a): Kompletnie nie rozumiem Twojego pytania... Chyba chodzi ci od momentu podpisania kontraktu...?
Nie. Powiem tak. Rok temu label odpowiedział na moje demo, że chce wydać i żebym przysłał wavy oraz remix packi. Kontraktu nawet jeszcze nie podpisałem, nie mowiąc o wydaniu.


RE: Czas oczekiwania na wydanie. - Aer - 5.05.2017

Ja czekałem dosłownie dni. Ale to był net-label prowadzony przez jedną osobę, która po prostu uznała, że jak mam coś skończone to "daj, wrzucę, a nuż będzie fajnie". Niestety w tej kwestii nie ma standaryzacji i często bywa i tak, że te kwestie są trzymane długo. Znam ludzi, którzy mieli swój album wypuszczony po paru miesiącach po sfinalizowaniu wszystkich kwestii (sprawa zagraniczna, wydawnictwo fizyczne, lekka promocja etc.). Myślę zatem, że to kwestia kilku miesięcy. Przy czym nie mamy kontraktu w dłoni więc możemy jedynie teoretyzować. A wiadomo - co firma/label/korporacja/Basia z kotem to różna praktyka.


RE: Czas oczekiwania na wydanie. - wlodek - 6.05.2017

No to ja mam wielkiego pecha bo pierwszy label po roku czekania albo więcej napisał, że nie może wydać mojego kawałka ponieważ brakuje mu utworów do kompilacji na której chciał go umieścić i napisał, że mogę szukać nowego labela.
Kolejny label z jakim mam do czynienia nie odpowiada już na moje wiadomości, a czekam od 1,5 roku. Jest jeszcze jeden polski label i czekam na epke u nich rok, ale też powiedzieli, że mogę szukać nowej wytwórni bo nie wiedzą kiedy uda im się to wydać. :(


RE: Czas oczekiwania na wydanie. - DelianoCarl - 7.05.2017

Często jest tak, że jeśli utwór jest dobry i wpisuje się w styl wytwórni.. to odpiszą nawet następnego dnia i zaproponują wydanie. Jeśli utwór jest syfiasty to zazwyczaj nie odpisują i nie zawracają sobie Tobą głowy bo mają tego na pęczki. ;)

Kiedy kolega "załatwił" mi wydanie numeru "Reality in your eyes" w Shah-Music u DJ Shah (był wtedy na topie)
to Shah poprosił mnie o zrobienie "Radio Edit" i "Chillout Mix" miałem około miesiąca-dwóch.
Oczywiście wywiązałem się z umowy, ale rozesłałem numer też do innych labeli i ostatecznie wydałem w Well Mixed Records.
Czego trochę, żałuję ;) w Well Mixed był spoko support, ale w Shah-Music byłby lepszy i może załapałbym się do Arminowskiego ASOTa.

Mam na koncie kilka releasów i zazwyczaj czekałem od dwóch do czterech miesięcy na wydanie na beatporcie, junodownload i innych większych sklepach z muzyką.

W międzyczasie podpisałem kontrakt, odesłałem skan z moim podpisem.
Jeśli wysłałeś demo i czekasz rok na wydanie, nie załatwiają z Tobą formalności (kontrakt, data wydania itp) to prawdopodobnie Cię olali i próbuj gdzie indziej. ;) To po prostu nie jest poważna wytwórnia i trzeba takie coś omijać z daleka.

Pamiętaj, jeśli label jest naprawdę zainteresowany Twoimi utworami to załatwia takie rzeczy od ręki w kilka dni.
Dla nich to jest kasa, konkurencja jest duża, oni o tym wiedzą i porządny label działa szybko.
Fajną rzeczą jest, że jeśli Twój pierwszy relek miał branie. To każde kolejne wysyłane utwory są przez nich rozpatrywane bardzo przychylnie i masz ogromne szanse na drugie, trzecie, czwarte wydanie :) i stajesz się ważną częścią/ważnym artystą wytwórni.

Tak było ze mną w Well Mixed Records. Wysłałem kolejną epkę zatytułowaną "First Sight" i już następnego dnia miałem przygotowany kontrakt, wraz z datą ewentualnego wydania. Wystarczyło tylko odpisać, czy się na to zgadzam. :)

Ba, było nawet tak, że Mr. Pit czyli właściciel owego labela, w 2010 roku miał występ na Sunrise Festival i zaproponował mi darmowe wejście jako VIP, czy tam jako osoba z jego labela... coś w tym stylu ;)
Odmówiłem, byłem młody, nie pracowałem, nie miałem hajsu, bałem się wyzwań i takie tam... ;)

Kolejną rzeczą jest wysokie prawdopodobieństwo, że będziesz proszony o robienie remixów do epek innych artystów.
I lepiej tego nie zawalać, bo Cię oleją. Uznają, że nie jesteś poważny w tym co robisz i szybko dadzą sobie z Tobą spokój.
Dostanie się do poważnego labela, nawet tego ze średniej półki - wiąże się z pewnymi obustronnymi zobowiązaniami.
Osobiście uważam, że jest to mega dobra opcja, bo "kariera" w szybkim czasie nabiera tempa - o ile każdy Twój kolejny numer, nie schodzi poniżej pewnego poziomu oczywiście.
I w pewnym momencie zaczynasz zdawać sobie sprawę, że gonią Cię terminy, co według mnie jest zajebiste... Po prostu lubiłem tą presję :)

a teraz siedzę na dupie, lenie się i dłubię sobie sam dla siebie. :)


RE: Czas oczekiwania na wydanie. - wlodek - 7.05.2017

Na demo odpisywali od razu. Jeśli chodzi o dane do kontraktu to poprosił tylko ten label, który odpisał rok temu. Napisali, że jest kolejka, a przecież byłem prawdopodobnie 1 z pierwszych osób, która wysłała im demo ponieważ label powstał ok rok temu. Jeśli chodzi o kasę to styl wokól którego się obracam nie przynosi dużych dochodów.