MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. T0MSH - Looking for Love - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. T0MSH - Looking for Love (/temat-progressive-t0msh-looking-for-love)



T0MSH - Looking for Love - TOMSH - 6.05.2017

Witam wszystkich, jestem tutaj jeszcze nowy, ale chciałbym abyście ocenili moją nutę "Looking for Love". Miłego słuchania, wszelka krytyka mile widziana :D
https://soundcloud.com/tomshmusic/looking-for-love [/sc]


RE: T0MSH - Looking for Love - BrokenBeat - 8.05.2017

Hejka. Ja też jestem nowy i w produkcji i tu na forum :d Co do twojego kawałka to generalnie wg mnie da się go posłuchać ale nie jest to czysta przyjemność:
1. Nie pasuje mi melodia breaka, intra (jest taka "uboga" ale to kwestia gustu)
2. Melodia dropu wydaje mi się, że gra w zupełnie innym rytmie i uważam, że to jest największą wadą Twojego tracka
3. Uważam, że miks jest mało dynamiczny, przymulony. Brakuje mocnego pier... kickiem
4. Dobór dźwięków też mi się nie podoba :(

Ale mimo wszystko uważam, że pomysł jest dobry. Sądzę również, że masz potencjał i jesteś w stanie zrobić coś fajnego.
Co złego to nie ja :D Pozdrawiam :)


RE: T0MSH - Looking for Love - TOMSH - 9.05.2017

Dzięki za wszelkie porady z Twojej strony, uwzględnie je robiąc kolejny utwór. Pozdrawiam :D


RE: T0MSH - Looking for Love - Audionectic - 10.05.2017

Nie jest zle.Poświęć roche wiecej czasu na tten wałek a będzie dobrze.Aranż jest,jakieś filtry są.Zauważ jak potężnie brzmia akordy w produkcjach komercyjnych.Wypróbuj kilka warstw wymiksowanych ze sobą.Poszukaj lepszych barw.niektóre sa niezłe.Sylenth ma swietne presety.Zwłaszcza banki pod EDM.Sam używałem gdy złapała mnie zajawka na te stylistyke.


RE: T0MSH - Looking for Love - TOMSH - 10.05.2017

Dzięki wielkie za wszelkie uwagi z Twojej strony, na pewno postaram się zastosować Twoje rady. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam :D


RE: T0MSH - Looking for Love - Deonite - 10.05.2017

Nie fałszujesz, a to się liczy. Trochę sucho w breaku, ale drop jest naprawdę ciekawą propozycją. Podoba mi się zgranie akordów w nim. Audionectic ma rację co do warstwowania akordów, tzw. layer pozwoli ci na uzyskanie ciekawszych brzmień.


RE: T0MSH - Looking for Love - TOMSH - 11.05.2017

Deonite, zastosuje się do Waszych zaleceń, mam nadzieję, że z każdym nowym trackiem będzie widzialny minimalny progress :P


RE: T0MSH - Looking for Love - Shabboo Harper - 18.05.2017

Koncept jakiś jest; świadczy o tym niezgorszy początek (choć Intro godne jest staranniejszej progresji) i całkiem zgrabny Drop. Niektóre dźwięki trafione (szczególnie melodyjny Pluck); jednakże jest też szereg "specyficznych" tonów, które przez swą ostrość (Synth'y) lub brak słusznej siły/klarowności ("wątły" Kick; przyćmione Hi Hat'y) tudzież obecność frymuśnego fragmentu (2:00-2:15) kreują wrażenie braku spójności; dziwności w doborze barw. W moim odczuciu track aranżacyjnie/technicznie (obecnie) nie brzmi zbyt urodziwie. Balans częstotliwości ścieżek jest mizerny; brakuje różnorodnie ułożonej przestrzeni (tła); jest eklektycznie w Sound Design'ie. Outro rozczarowujące... Jeśli wolno mi podpowiedzieć: instrumentom przyspórz nie tylko właściwej prezencji w miksie (EQ), lecz także więcej "oddechu"/"soczystości" w postaci efektów (Reverb; Delay/PingPong; Saturation; Flanger...); przypilnuj wykończenia owych; upiększ całość jakimiś Fx'ami o pogodniejszym kolorycie niż wszechobecne Sweep'y. Fundament już jest...

PS. Tomku, witaj w MP. :)


RE: T0MSH - Looking for Love - AZUDA - 18.05.2017

Nie zle gra :)
Choc czegos mi brakuje :)

zapraszam do mnie :)

http://musicproducers.pl/temat-house-azuda-i-dont-my-love-extended-mx-1


RE: T0MSH - Looking for Love - TOMSH - 18.05.2017

(18.05.2017, 0:21)Shabboo Harper napisał(a): Koncept jakiś jest; świadczy o tym niezgorszy początek (choć Intro godne jest staranniejszej progresji) i całkiem zgrabny Drop. Niektóre dźwięki trafione (szczególnie melodyjny Pluck); jednakże jest też szereg "specyficznych" tonów, które przez swą ostrość (Synth'y) lub brak słusznej siły/klarowności ("wątły" Kick; przyćmione Hi Hat'y) tudzież obecność frymuśnego fragmentu (2:00-2:15) kreują wrażenie braku spójności; dziwności w doborze barw. W moim odczuciu track aranżacyjnie/technicznie (obecnie) nie brzmi zbyt urodziwie. Balans częstotliwości ścieżek jest mizerny; brakuje różnorodnie ułożonej przestrzeni (tła); jest eklektycznie w Sound Design'ie. Outro rozczarowujące... Jeśli wolno mi podpowiedzieć: instrumentom przyspórz nie tylko właściwej prezencji w miksie (EQ), lecz także więcej "oddechu"/"soczystości" w postaci efektów (Reverb; Delay/PingPong; Saturation; Flanger...); przypilnuj wykończenia owych; upiększ całość jakimiś Fx'ami o pogodniejszym kolorycie niż wszechobecne Sweep'y. Fundament już jest...

PS. Tomku, witaj w MP. :)



RE: T0MSH - Looking for Love - TOMSH - 18.05.2017

Dzieki za ta rozbudowana opinie, po tym czasie juz widze, ze zle wykonalem niektore elementy, ale zarys jest dobry moim zdaniem. Na pewno wezme pod uwage Twoje rady, bo widze, ze doswiadczenie masz a trzeba sie uczyc od lepszych. Dzieki jeszcze raz, pozdrawiam