MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Epiglottis - Lament - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Epiglottis - Lament (/temat-ambient-epiglottis-lament)



Epiglottis - Lament - Aer - 10.05.2017

A więc spróbuję po raz pierwszy podzielić się czymś ode mnie. Oto dziwna próba ambientowa oparta na starym nagraniu koncertu muzyki klasycznej kupionym za dosłownego "piątaka", przegranym z kasety na komputer, z lekką modyfikacją oraz dużą ilością niemiłych dla ucha efektów. Moim planem było stworzenie dość ciężkiej atmosfery oraz swego rodzaju transu. Jednocześnie ten twór jest pierwszym track'iem na mojej EPce, która ukazała się w przestrzeni Bandcampowej jakiś miesiąc temu. Jakby się komuś spodobało - proszę dać znać. A jak nie - to tym bardziej! Miłego odsłuchu!




RE: Epiglottis - Lament - Niflheim - 10.05.2017

Witam

Utwór trafił w mój gust.

Piękny motyw przewodni, na samym początku nieco subtelny w swym klimacie, po chwili przybiera to na sile.
Stopniowa intensyfikacja przyjemna.
Można powiedzieć że całość jest dość spokojna, ale gdzieś w głębi tłamsi się niepokój
Czuć w tym tytułowy lament; "malutka elegia" ci z tego wyszła

Ja nie mam się do czego przyczepić wszytko mi tu odpowiada

5/5

Pozdrawiam


RE: Epiglottis - Lament - PureInstinct - 10.05.2017

Przepiękna harmonia, zamknięta w pętli. Klasycznie, ale jednak czuć tutaj trochę industrialności, dzięki zapętlaniu i ogólnej pływającej melodii. Czuję między warstwami - saksofon i fagot - który bardzo mnie uwiódł swoją teksturą (chociaż to chyba nie twoje, z tego co zrozumiałem z opisu ;D )
Wadą tutaj jest buczący dół, musiałem odjąć bassu na moich monitorach, bo zbyt bulgotało w uszach (Coś między 100-300 Hz). Generalnie podoba mi się!

Witamy na forum Aer Beer


RE: Epiglottis - Lament - Aer - 10.05.2017

(10.05.2017, 19:57)PureInstinct napisał(a): Przepiękna harmonia, zamknięta w pętli. Klasycznie, ale jednak czuć tutaj trochę industrialności, dzięki zapętlaniu i ogólnej pływającej melodii. Czuję między warstwami - saksofon i fagot - który bardzo mnie uwiódł swoją teksturą (chociaż to chyba nie twoje, z tego co zrozumiałem z opisu ;D )

To prawda, odrobinę taki readymade a'la Duchamp. Wykorzystałem coś by stworzyć coś swojego, transformując to cosik.

(10.05.2017, 19:57)PureInstinct napisał(a): Wadą tutaj jest buczący dół, musiałem odjąć bassu na moich monitorach, bo zbyt bulgotało w uszach (Coś między 100-300 Hz).

Rzeczywiście bas może dawać się we znaki. Bardzo dziękuję za podpowiedź. No, i za powitanie oczywiście :)


RE: Epiglottis - Lament - 40i4 - 10.05.2017

Świetny spokój, aż bym mógł powiedzieć święty spokój.


RE: Epiglottis - Lament - Recoil83 - 14.05.2017

Witam słychać analogowe brzmienie bardzo ciepłe, pięknie grające skrzypce, dużo reverbu na końcu, szkoda że to zapętlony jeden sampel.


RE: Epiglottis - Lament - Wasp - 14.05.2017

są ambeinty typowe, są kosmiczne i są folkowe czy tam średniowieczne.. ja lubię wszystkie
fajnie że ten kawałek nie jest głośny.. przypomina pete namlook'a,, lub muzykę z albumu "Shenzhou" by Biosphere
czyli bez syntetyków
bardzo mi się podoba ten kawałek

ściągnąłem epkę
ten pierwszy kawałek nie jest zbyt mroczny ale już drugi tak
przypomina mi jakąś maszynę działającą nocą.. np. ciepłownie na sąsiedniej ulicy, która huczała nocą..być może dlatego że kiedyś mieszkałem obok ciepłowni .. super klimat

trzeci kawałek też nie jest mroczny raczej taki nostalgiczny, rozmarzony.. może lekko melancholijny

czwarty kawałek to już mrok.. oszczędny w liczbie głosów grających jednocześnie
fajne doły.. mroku też się fajnie słucha

mi się podobna najbardziej ten nostalgiczny.. no i ciepłownia rządzi


RE: Epiglottis - Lament - Aer - 14.05.2017

(14.05.2017, 10:20)Recoil83 napisał(a): Witam słychać analogowe brzmienie bardzo ciepłe, pięknie grające skrzypce, dużo reverbu na końcu, szkoda że to zapętlony jeden sampel.

Taka specyficzna stylistyka, że sample zapętlam. A sampel wcale nie jeden chociaż jeżeli brzmi jak jeden współgrający to tym lepiej ;) Dziękuję za przesłuchanie!

(14.05.2017, 10:32)WaspXT napisał(a): są ambeinty typowe, są kosmiczne i są folkowe czy tam średniowieczne.. ja lubię wszystkie
fajnie że ten kawałek nie jest głośny.. przypomina pete namlook'a,, lub muzykę z albumu "Shenzhou" by Biosphere
czyli bez syntetyków
bardzo mi się podoba ten kawałek

I Tobie również dziękuję za chwilę wolnego czasu ^^


RE: Epiglottis - Lament - Wasp - 14.05.2017

jakby co to w czasie kiedy pisałeś posta ja edytowałem swojego.. jest trochę więcej tekstu na temat twojej epki


RE: Epiglottis - Lament - Aer - 14.05.2017

(14.05.2017, 10:43)WaspXT napisał(a): jakby co to w czasie kiedy pisałeś posta ja edytowałem swojego.. jest trochę więcej tekstu na temat twojej epki

Ach, właśnie widzę. Gratuluje, jesteś najprawdopodobniej pierwszym Polakiem, który przesłuchał moją EPkę w całości :D W każdym razie bardzo dziękuję za poświęcony mi czas i mam nadzieję, że będzie Ci ta moja twórczość jakoś służyć mniej lub bardziej :)


RE: Epiglottis - Lament - Wasp - 14.05.2017

jesteś najprawdopodobniej pierwszym Polakiem, który przesłuchał moją EPkę w całośc

wow fajnie :)
fajnie się słuchało nawet kilka razy a czasz przy tym szybko mijał


RE: Epiglottis - Lament - Shabboo Harper - 18.05.2017

Cytat:"Music from a guy who knows nothing about music".

Hmm... You feel much; it's enough. Believe me.

PS. Jakubie, witaj w MP. :)


RE: Epiglottis - Lament - Aer - 18.05.2017

(18.05.2017, 1:12)Shabboo Harper napisał(a):
Cytat:"Music from a guy who knows nothing about music".
Hmm... You feel much; it's enough. Believe me.

PS. Jakubie, witaj w MP. :)

Z tym "Music fron a guy..." to był jeden z pierwszych komentarzy na temat mojej twórczości swego czasu. I tak strasznie spodobała mi się ta fraza, że aż żal jej czasem nie użyć :) Bardzo dziękuję za odsłuch i opinię! :)