MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA PaulSiegi - Superbike test run on track - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA PaulSiegi - Superbike test run on track (/temat-electronica-paulsiegi-superbike-test-run-on-track)



PaulSiegi - Superbike test run on track - pafkom - 10.05.2017

Witam, jestem motocyklistą i kojarzę sobie ten kawałek z dniem na torze, na luzie, przygotowania do zawodów, z małym niesmakiem pod koniec Open Day'a szybkiej jazdy.



Pozdrawiam wszystkich motocyklistów!.
Ps. Dopisałbym do tytułu: Superbike test run on track( with highside near end of lap)
Chyba brakuje wokalu?


RE: PaulSiegi - Superbike test run on track - PureInstinct - 12.05.2017

Progresja nieskomplikowana i prosta. Akordy są również bardzo przyjazne, harmonia całości także przyjemna razem z paletą barw.
Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, tutaj sprawa się komplikuje. Arp w tle nie pracuje z główną melodią w ogóle, wyznacza zupełnie coś innego rytmicznie i wprowadza chaos do całości. Synth na wstępie jest typowym, nie zmienionym dźwiękiem, prosto z Nexusa, czy podobnych VST.
Brzmienie jest troszkę zbyt suche i puste same w sobie. Brakuje dopełnień i zajęcia całości stereo - ma się wrażenie, jakby bass grał tylko w mono, a reszta typowo 100% kanał lewy i 100% kanał prawy. Nic nie ma pomiędzy.
Wracając do tego arpa, gdy jego melodia rozwija się dalej, niż przez jeden takt, warto akcentować akordy w tych dźwiękach (tutaj warto poczytać trochę o stosowaniu kontrapunktu w muzyce) - daje to więcej spójności i łagodnie prowadzi progresję.

Generalnie całość kojarzy mi się z gorącym asfaltem, słońcem za ramieniem i braniu ostro zakrętów w przyjaznej atmosferze :) Ładnie budujesz klimat i potrafisz przekazać ten luz całości, który chciałeś przekazać, z lekką dawką energii. Powodzenia :)


RE: PaulSiegi - Superbike test run on track - Aer - 12.05.2017

No nie wiem... Niby odczucie niczym ze starej gry jakiegoś Playstation albo czegoś podobnego. I klimaty w sumie też podobne. Niestety wraz z takim nawiązaniem pojawiają się kwestie straszliwej starości takiego brzmienia. Myślę, że pogrzebanie w VST lepszej jakości albo chociaż modyfikacja istniejących presetów powinna umożliwić Ci stworzenie konstrukcji z lepszym dźwiękiem. No i fakt, że to strasznie prosta sprawa. Dla niektórych to atut, ale dla mnie - okropna wada. Szczególnie, że powtarzanie tak prostego motywu nie daje zbyt dużej satysfakcji dla słuchacza, przynajmniej nie w takiej konwencji. Brzmienie mogłoby być bardziej uwydatnione, dobrze określił to PureInstinct - po prostu jest to suche. Przydałyby się jakieś smaczki, jakiś polot, cokolwiek by w tym chociaż na chwilę zaświeciło kilka ładnych barw. Ja niestety tego nie kupuje, co nie znaczy byś się zrażał! Definitywnie widać tutaj, moim zdaniem, błędy początkującego. I dobrze, bo na nich nauczysz się najwięcej. Powodzenia życzę, lecz to zupełnie nie moja bajka


RE: PaulSiegi - Superbike test run on track - Recoil83 - 13.05.2017

Witam, na początku to brakuje mi tu stopy, czuję nekxusa ale to nie ważne, melodia jest całkiem dobra, ale jak wspomniałem brakuje płynności w połączeniach poszczególnych dźwięków, ogólnie to trochę dziwnie się tego słucha, ale za sam aranż dam 4, w końcu musiałeś to poskładać do kupy.


RE: PaulSiegi - Superbike test run on track - Plague - 15.05.2017

Utwór jakby z gry komputerowej. W drugiej części chaos się wkradł. Utwór minimalistyczny, w tym wypadku to jednak wada. Brakuje pyknięcia stopy. Co do brzmień to są po prostu mocno oldchoolowe tak jak aranż, co akurat nie jest złe.
Nie ma czegoś, co by napędzało ten kawałek, jakby stał w miejscu.
Na pierwszy plan wysuwa się bas, który całość zdominował niestety.
Pozdrawiam.