MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Ixipe-Sylwietta - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Ixipe-Sylwietta (/temat-techno-ixipe-sylwietta)



Ixipe-Sylwietta - Ixipe - 11.05.2017

Moje techno chowa się przy innych tego typu gatunku, ale w jakąś szufladkę muszę dać..
może się wydawać niedokończone, ale nie chcę tego dokańczać bo cierpię od dawna na brak weny, a tu natchnienia dostałem przez tą kobietę w tytule co jest.. teraz mi złamała serce i dokańczać mi się odechciało.. :D tzn jest koniec tu gdzie jest czyli na końcu :D

jakbym miał sobie ocenę wystawić to dałbym całe dwa na pięć


RE: Ixipe-Sylwietta - Ixipe - 12.05.2017

tytuł zmieniłem i dokończyłem
Tytuł: Sitex story (nazwa firmy w której pracuje, może szef da podwyżke jak to zobaczy albo po premii)
Czas wykonania - długo
Tempo- 120
gatunek- prawie techno



RE: Ixipe-Sylwietta - denial3 - 13.05.2017

stop brzmiący na kwincie nadaje numerowi taki niepokój,.,.,

hatowatosnarowa część gra bardzo zmyślnie, i przed i po traspozycji

końcowa część harmonicznie tak miażdży że aż się prosi by na chwilę ją dać bez stopy

super


RE: Ixipe-Sylwietta - Recoil83 - 13.05.2017

Witam początek genialny, zawsze byłem fanem takiej muzyki przypomina mi trochę remiksy Depeszów, bardzo nie typowe dźwięki słyszę, to dobrze bo się wyróżnia spośród komercyjnego gówienka, dobra technikawa, ode mnie 5.


RE: Ixipe-Sylwietta - tomaszp - 18.05.2017

Jest klimatycznie, dźwięki w tle mega budują atmosferę. Perkusjonalia ciekawe aczkolwiek standardowe - dołożyłbym tak może 30-40% swing do tego.

Pady w tle pasują do reszty, linia basu troszkę głośniej.

Ostatecznie jednak brakuje trochę jakiegoś motywu przewodniego. Można by się pokusić o "wyciągnięcie" jednego z elementów przed szereg aby górował nad resztą ale sam nie wiem co bym miał wybrać.

Ostatecznie też zwiększyłbym tempo do 125-127BPM.

Mimo wszystko jest to bardzo dobry kawałek, którego od pewnego czasu tu brakowało !!

Bardzo dobra robota ! 5/5.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Ixipe-Sylwietta - Ixipe - 20.05.2017

na konkurenczjnym forum mi wytkneli błędy, ale też im się podoba.. więc chyba jeszcze popracuje nad tym kawałkiem :)


RE: Ixipe-Sylwietta - DelianoCarl - 21.05.2017

No więc jako typek który obraca się w klimatach ciężkiego techno.... :)
Ocenię i ja.

Bardzo lubię takie proste melodyjki które nadają klimatu...
Stopa która gra na początku bez basu, brzmi brzydko. Z basem pokazuje swój lepszy charakter.
Moja wizja jest taka, że pierwsze takty stopy dałbym Hi Pass filtrem a potem petarda .. stopa z basem na pełnej k**** :D :D
0:32 ten Hi Hat nieco ciszej.
0:48 ten dźwięk wspomagający bas, uwydatniłbym środek i może lekko przyciął niskie.. bo po jego wejściu robi się mydło w niskich częstotliwościach.

Szkoda, że perkusja jest bardziej statyczna niż dynamiczna...
Szkoda też, że ten clap który wchodzi w 0:16 nie ma swojej kontynuacji po breakdownie.
2:40 myślę, że mógłby wejść w tym momencie spowrotem w swojej pełnej okazałości. :)

Ogólnie myślę, że na chwilę obecną nie jest to jakaś super petarda, ale ma potencjał żeby być dobrym solidnym kawałkiem, który w przyszłości mógłby być gdzieś wydany.


RE: Ixipe-Sylwietta - GY4 - 5.06.2017

No Ja tez lubie ciezkie techno tracki:) Bardzo charakterystyczne brzmienie tu osiagnales,i to jest mega fajne.Podoba mi sie mrok i niepewnosc.Pochdzilem troszke po dziale i widze ze to jedyny utwor w mocnych klimatach ostatnio dodany.Strony technicznej nie oceniam,gdyz odsluchuje na lapku.


RE: Ixipe-Sylwietta - Shabboo Harper - 8.06.2017

Mateuszu, wobec powyższych (trafnych) komentarzy, jak również jednorodnego charakteru Twego tematu pozwolę sobie skreślić poniższe:
według mnie Kick nie jest wyrazisty; względnie odczuwalny; zbyt "schludny" w tego typu gatunku (Techno); Bass jest niemalże identyczny a nawet minimalnie bardziej bitny/ekspansywny w swej sile niż Kick. Brzmi to trochę specyficznie. "Góra" warta jest "podcięcia"; zwłaszcza Hi Hat'y. Szorstki "podryw" Clap'ów przedziwny; orientalny Pad w tle urokliwy. Outro... ooops! ;D