MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Muzyczny dysk internetowy? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Muzyczny dysk internetowy? (/temat-muzyczny-dysk-internetowy)



Muzyczny dysk internetowy? - ProCkers - 15.05.2017

Witam!

Chciałbym was o coś spytać: czy istnieje coś takiego jak Muzyczna Chmura/Muzyczny dysk internetowy? Coś takiego gdzie można wrzucić swoją bibliotekę muzyki by mieć do niej dostęp z każdego miejsca i fajnie dało się nią zarządzać.
Niby jest Dysk Google czy Dropbox, ale jednak szukałbym czegoś bardziej nastawionego na muzykę z dużą ilością miejsca, gdzie można by tworzyć playlisty, słuchać tego na smartfonie itd.

Posiadam bardzo dużą ilość utworów na dysku, jednak ostatnio cały czas korzystam ze streamingu i chciałbym gdzieś swoją kolekcję umieścić w necie, a mimo że mogę tego samego posłuchać na spotify, to szkoda mi wszystkiego usuwać :) Dysku przenośnego nie posiadam :)

Słyszał ktoś o czymś takim? :D


RE: Muzyczny dysk internetowy? - OProject - 15.05.2017

Youtube, instaudio, soundcloud, hulkshare xd


RE: Muzyczny dysk internetowy? - Knifeman - 15.05.2017

Amazon Cloud Player, darmowe do 250 piosenek tylko, gdy opłacasz abonament 250 000 o ile nic sienie zmieniło

Google Play Music 50 000 ale tez tylko z abonamentem

Deezer ma opcję uploadu własnej muzyki ale nie wiem jaki jest limit, nie znalazłem rozwiązania aby wrzucać tam hurtowo

Jest jeszcze MyMusicCloud ale nie sprawdzałem

Można też na podstawie muzyki jaką masz u siebie stworzyć playlistę i wygenerować na jej podstawie playlistę do YouTube czy Spotify ale przy tym rozwiązaniu zawsze odpadnie parę procent.


RE: Muzyczny dysk internetowy? - Zirds - 16.05.2017

Last.fm i Myspace.com


RE: Muzyczny dysk internetowy? - denial3 - 16.05.2017

to może dziwnie zabrzmi, ale chomikuj.pl

nieograniczone miejsce i streaming utworów które wrzuciłeś


ja niekorzystam, ale to też opcja :P


RE: Muzyczny dysk internetowy? - damnscrth - 16.05.2017

chomika odradzam bo gryzie i śmierdzi............. a tak na serio to przyjdzie dzien gdy go zablokują i kolega wszystko straci. Powód każdy zna - piraty ;*


RE: Muzyczny dysk internetowy? - ProCkers - 16.05.2017

@OProject
Youtube by mi pasował strasznie, bo jest tam wszystko czego szukam(nawet te mniej znane utwory lub darmówki których często nie ma na spotify). Jedyne co mnie odrzuca to nie możność odtwarzania muzyki w tle na smartfonie :) Gdyby nie to, to pewnie nawet mojego pytania by nie było :P

A co do reszty Twoich propozycji to Soundclouda używam(ale nie pomyślałem o nim jak o dysku XD bardziej go traktuje tak samo jako serwis streamujący). Niby bazę utworów ma sporą i są takie których nigdzie indziej nie znajdziesz, ale ma sporo ograniczeń w wersji darmowej. No i te zasrane Previewy :D
Instaudio i Hulkshare mi nie pasują :)

@Knifeman
No własnie, większość tego co napisałeś trzeba by było używać w abonamencie, bo w darmowych wersjach są mocno ograniczone :) Próbowałem też tak jak napisałeś ze Spotify: zrobić tam od nowa własną bibliotekę, jednak jest wiele świetnych utworów od twórców niezależnych których tam nie ma(a są np. na soundcloud albo youtube). Trzeba by było wypracować niezły kompromis :) A co do YT to tak jak napisałem wcześniej, brak odtwarzania w tle skutecznie mnie odrzuca od tego, a z reguły częściej słucham muzyki na telefonie niż na kompie, tak to by nie było problemu :)

@Zirds
To Myspace jeszcze żyje? :D Ogarnę to Last.fm, bo mnie nieco zaciekawiło :)
EDIT: Z tego co widzę to Last.fm to w sumie prawie to samo co SC i Spotify i nie da się wrzucać własnej muzyki z dysku, a o coś takiego by mi najbardziej chodziło :) Żeby upnąć wszystko co mam na dysku do neta i sobie tego słuchać :) Tylko nie wiem czy coś takiego znajdę :)

@eror
No popatrz, nie pomyślałem o chomiku, a to rzeczywiście ciekawa opcja. Tylko znowu tak jak kolega @damnscrth napisał, jest ryzyko, bo nie wiadomo kiedy się do nich dobiorą i wszystko szlag trafi :)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)


RE: Muzyczny dysk internetowy? - OProject - 16.05.2017

W apce Ogyoutube możesz odtwarzać ;)
Jest też strona z której mozna słuchać bez włączonego ekranu, ale nie pamietam nazwy xd


RE: Muzyczny dysk internetowy? - Knifeman - 16.05.2017

(16.05.2017, 13:31)ProCkers napisał(a): A co do YT to tak jak napisałem wcześniej, brak odtwarzania w tle skutecznie mnie odrzuca od tego, a z reguły częściej słucham muzyki na telefonie niż na kompie, tak to by nie było problemu :)

Jak masz roota na telefonie to nie bedzie problemu, Tak jak old napisał, jest OGYtotube, PVSTAR+, Firetube, NewPipe, i klika modyfikacji z Xposed które pozwalają na odtwarzanie w tle. Kilka przeglądarek na andka tez na to pozwala.


RE: Muzyczny dysk internetowy? - Mat.Mor.Raw - 16.05.2017

A nie lepszym sposobem będzie zakup breloczka i kilku-kilkunastu kart microSD 32GB w różnych kolorach? :E

Obawiam się, że do każdego z serwisów gdzie można wrzucać muzykę, prędzej czy później ktoś się dobierze (np. majorowe wytwórnie). Tak samo jak dobrali się do youtube, soundcloud, grooveshark i innych.


RE: Muzyczny dysk internetowy? - Zirds - 16.05.2017

Kup sobie dysk zewnętrzny i kabelek OTG do Smartfona (O ile Smartfon obsługuje OTG) :)


RE: Muzyczny dysk internetowy? - denial3 - 23.05.2017

możesz też kupić dysk zewnętrzny z bluetoothem :)

są takie