MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
jak przybliżyć lead - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: jak przybliżyć lead (/temat-jak-przyblizyc-lead)



jak przybliżyć lead - Bassflor - 26.05.2017

Witam
mam pytanie jak przybliżyć lead bo mam lead podobny do tego co w linku https://www.youtube.com/watch?v=A1UWzsryYH0 i mój lead jest jak by dalej a w tym linku słychać że jest mega blisko ja mam na swoim leadzie lekki pogłos dosłownie mały żeby go nie utopić w pogłosie a i tak jest jak by dalej - panorame nie mam żeby go nie rozlać dosłownie mam 5% w lewo i 5%w prawo i no nie jest tak blisko jak ten w linku jak zaradzić temu albo uzyskać taki efekt że lead jest tak blisko słuchacza DAW FL STUDIO 12 proszę o pomoc za każdą odpowiedź stawiam plusa

pozdrawiam :)


RE: jak przybliżyć lead - In-Tegral - 26.05.2017

Prawdopodobnie chodzi Ci o konkretne stereo. Musisz odwrócić fazę a potem opóźnić kanały względem siebie - Stereo Shaper w FLu do takich rzeczy styka.


RE: jak przybliżyć lead - Bassflor - 26.05.2017

(26.05.2017, 13:15)In-Tegral napisał(a): Prawdopodobnie chodzi Ci o konkretne stereo. Musisz odwrócić fazę a potem opóźnić kanały względem siebie - Stereo Shaper w FLu do takich rzeczy styka.

czyli odwrócić fazę ? w flu ta strzałka na kanale w mikserze ?


RE: jak przybliżyć lead - In-Tegral - 26.05.2017

Odpal Stereo Shaper na leadzie na mixerze,tam masz 2 gałki - Phase (faza) i delay (opóźnienie).


RE: jak przybliżyć lead - Bassflor - 26.05.2017

(26.05.2017, 13:59)In-Tegral napisał(a): Odpal Stereo Shaper na leadzie na mixerze,tam masz 2 gałki - Phase (faza) i delay (opóźnienie).

dzięki wilekie reszte to już na słuch musze dopasować :)

dwa plusiki dla Ciebie pozdro :)

a mam takie pytanko w jakim DAW Ty tworzysz? bo zastanawiam się nad cubase 9 pro i nie wiem czy zmieniać DAW czy nie w FLU 7lat siedze :)


RE: jak przybliżyć lead - Zirds - 26.05.2017

Jeżeli nie ogarniasz do końca miksu to pozostań dalej przy FL Studio i ucz się wszystkiego i obsługi DAW, bo jak nie ogarniasz podstawowych wtyczek FLa to narzucanie sobie nowego środowiska i uczenie się wszystkiego na nowo jest bez sensu.
Najpierw ogarnij jeden, bo skacząc z jednego programu na drugi nie zajmujesz się muzyką, a uczeniem się wszystkiego na nowo :)
Liczysz 7 lat pracy w samym FL Studio czy 7 lat ogólnie?


RE: jak przybliżyć lead - Bassflor - 26.05.2017

ogólnie 7lat w FLu i ogólnie przygoda z muzyką produkcją a miksu dopiero uczę się od tego roku czyli dokładnie 5miesięcy a Ty w jakim DAW siedzisz? no w FLa mam oryginalnego 11wersje producer edition zaktualizowanego do 12 no super się mi z nim pracuje :) poruszam się wręcz błyskawicznie :D

FL bardzo wygodny DAW nie wiem moze sie tak do niego przyzwyczaiłem bo słyszałem też opinie że nie jest profesionalny > to też nie wiem ale jest mega wygodny i prosty w obsłudze bo powiem szczerze nie chce mi sie uczyć nowego daw bo testowałem cubesa demo i nie przemawia to do mnie zebym się na niego przesiadł planuje dokupić fabfilter mix bundle zeby mieć dobre wtyczki na pokładzie i dalej zastaje na FLu bo swietny DAW :D


RE: jak przybliżyć lead - In-Tegral - 26.05.2017

To z jakiego DAWu korzystam ja, czy Zordon nie ma znaczenia, to o Ciebie chodzi i Twoją wygodę pracy.


RE: jak przybliżyć lead - Bassflor - 26.05.2017

pytam Tylko z Ciekawości ?? :D


RE: jak przybliżyć lead - Zirds - 26.05.2017

W Flu pracowałem od wersji 2.5, aż do wersji 10.. FL Studio i sprzęt hardware razem to porażka. Od 2 lat korzystam z Bitwiga, dużego konkurenta dla Abletona..


RE: jak przybliżyć lead - In-Tegral - 26.05.2017

Mam przecież nawet w opisie, że FL :E


RE: jak przybliżyć lead - Bassflor - 26.05.2017

Okay czyli chcąc nie chcąc byłeś zmuszony zeby Daw zmienić


RE: jak przybliżyć lead - Zirds - 26.05.2017

(26.05.2017, 15:15)Bassflor napisał(a): Okay czyli chcąc nie chcąc byłeś zmuszony zeby Daw zmienić

W sumie tak i nie. Z drugiej zaś strony ogarnąłem FL Studio i potrzebowałem czegoś innego :)


RE: jak przybliżyć lead - DelianoCarl - 26.05.2017

Ja swoje początki pamiętam na Fruity Loops 3.5.6 ...po dwóch latach przeniosłem się na Cubase.. aktualnie używam Cubase 8.5 ;) w przyszłości zrobię update na Cubase 9.
Polecam tego dawa z całego serca, według mnie jest wygodniejszy i czytelniejszy.
Może jest mniej intuicyjny, ma sporo ukrytych ciekawych funkcji, ale przy większym projekcie pracuje się po prostu lepiej.
Jeżeli FLa masz w małym palcu to opanowanie Cubase (tak żeby spokojnie skończyć kawałek) zajmie Ci 2-3 tygodnie. Przynajmniej mi tyle zajęło.

a co do leada, daj swojego leada do mono... a potem postaraj się go powoli poszerzać stereo enhancerem, jednak wszystko w granicach rozsądku :) a potem reverby i delay.. ale bez przesady :)


RE: jak przybliżyć lead - Bassflor - 26.05.2017

możesz mi mniej wiecej powiedzieć jak to zrobić bo mam problemy :/ daje na lead ten stereo shaper przesuwam faze i daje delay i nie mam efektu takiego pełnego stereo


RE: jak przybliżyć lead - Bassflor - 26.05.2017

(26.05.2017, 17:25)DelianoCarl napisał(a): Ja swoje początki pamiętam na Fruity Loops 3.5.6 ...po dwóch latach przeniosłem się na Cubase.. aktualnie używam Cubase 8.5 ;) w przyszłości zrobię update na Cubase 9.
Polecam tego dawa z całego serca, według mnie jest wygodniejszy i czytelniejszy.
Może jest mniej intuicyjny, ma sporo ukrytych ciekawych funkcji, ale przy większym projekcie pracuje się po prostu lepiej.
Jeżeli FLa masz w małym palcu to opanowanie Cubase (tak żeby spokojnie skończyć kawałek) zajmie Ci 2-3 tygodnie. Przynajmniej mi tyle zajęło.

a co do leada, daj swojego leada do mono... a potem postaraj się go powoli poszerzać stereo enhancerem, jednak wszystko w granicach rozsądku :) a potem reverby i delay.. ale bez przesady :)

no ja zaczynałem od wersji 8 po 4 latach kupiłem 11 :D aktualnie zaaktualizowana wersja 12 :P

no może się skusze na cubase :D ale na razie jest mi wygodnie w FLu :) wielkie dzięki za pomoc za chwilę będę próbować do mono a później poszerzać plusik leci oczywiście :)