MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) (/temat-komputer-stacjonarny-do-tworzenia-muzyki-cena-ok-5000-zl)



Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) - Dj SasU - 27.05.2017

Witam!

Poszukuję dobry komputer stacjonarny (do 5000 zł), w którym nawet najcięższe projekty w DAWie (używam Fruity Loops), nie byłyby żadnym problemem. Fajnie by bylo także, jakby był cichy.

Poleciłby ktoś coś godnego uwagi? Może być składak ; D


RE: Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) - Recoil83 - 27.05.2017

Witam pod warunkiem, że sam go sobie poskładasz.
Zestaw z monitorem i systemem operacyjnym jak to odliczysz to się zmieścisz. Nie koniecznie musisz kupować w tym sklepie są inne.

https://www.morele.net/inventory/info/eo8T2q/


RE: Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) - neurojin - 27.05.2017

Skoro i tak ma do wydania sporo kasy to nie lepiej lepszego procka jeszcze dać? Jeśli zostać przy amd to ryzen 7? I po co komu monitor za 1200 zł do robienia muzyki... to już lepiej chyba 2 po 500 zł kupić.


RE: Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) - Recoil83 - 27.05.2017

Po co monitor a na czym będzie wyświetlał obraz, normalnie wystarczy FullHD, ale w tej cenie za QuadHD nie jest źle, zawsze może sobie dodać 4K, w takiej rozdzielczości będzie się bardzo wygodnie pracować.
Co do procesora to na początku miałem zamiar dać 1800X, ale to zmieniłem właśnie ze względu na cały zestaw z monitorem i systemem.


RE: Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) - sowa - 27.05.2017

Pierw określ się czy potrzebujesz tylko budy z bebechami czy peryferia również no i czy chcesz kartę graficzna i czy zamierzasz na tym PC również grać.


RE: Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) - Dj SasU - 28.05.2017

Jesli chodzi o monitor, klawiature, myszke, to juz mam ; D, chodzi mi o jednostke centralna


RE: Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) - K - 28.05.2017

Rozumiem, że żadnego grania? Tylko do muzyki? Jeżeli jednak chcesz grać to napisz w co.

2. Komputer ma być z Windowsem czy bez?
3. Czy używasz płyt?
4. Ile masz teraz danych na dysku?


RE: Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) - neurojin - 28.05.2017

Tak czy inaczej zaproponowany procesor ryzen i dobry ram sprawdzą się raczej idealnie, reszta to kwestia gustu już, bo bezpośrednio na szybkość działania wpływać nie będą.


RE: Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) - K - 28.05.2017

Nie kwestia gustu tylko kwestia istotna. Chyba, że komuś nie zależy na własnych pieniądzach.


RE: Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) - DMNSound - 28.05.2017

A czy w tym zestawie od Recoil83 potrzebna jest ta karta graficzna? W specyfikacji widzę, że procesor nie posiada układu graficznego. Czy to oznacza, że wyjścia na płycie głównej nie będą aktywne?
I swoją drogą, obudowę wybrałbym jakąś ładniejszą, a nie świecącą na czerwono:)
Dysk hdd też bym wyrzucił i dał po prostu większy ssd.
I zgadzam się z neurojin, że monitor można by tańszy. Większa rozdziałka niż fullHD na monitorze 25" według mnie nie ma sensu.


RE: Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) - Recoil83 - 28.05.2017

To co podałem to tylko przykład, ta płyta główna ma wyjścia dla monitora, prawdopodobnie w przyszłości zintegrują grafikę z procesorem, także podstawka AM4 będzie długo na rynku.
Tak jak napisałem to tylko przykład możesz go dowolnie zmienić np. zamiast dysku SSD Sata wsadzić dysk SSD z interfejsem M.2 2280 co potroi transfery, ta płyta ma taką możliwość, tak samo grafikę możesz sobie wybrać jaką chcesz, nie pisałeś nić że ma być do gier. Co do tradycyjnego dysku to najlepsza forma trzymania dużych ilości sampli, naprawdę SSD są jeszcze za drogie na magazyn, poza tym w razie awarii dane na tradycyjnym dysku są tańsze do odzyskania, dlatego najlepiej by było zrobić sobie RAID1 na standardowym dysku talerzowym.


RE: Komputer stacjonarny do tworzenia muzyki ( cena ok. 5000 zł) - Dj SasU - 28.05.2017

Dziekuje Wszystkim za pomoc ! Temat mozna zamknac :)