MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... (/temat-other-balloon-shabboo-harper-you-will-not)

Strony: 1 2


Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - Shabboo Harper - 27.05.2017

Dziś pragnę przybliżyć Wam "You Will Not...". Jest to mój collab z Balloon'em utrzymany w klimacie Balearic/Downtempo. Proszę...

PS. Wersja z SC to tzw. "cut"; utwór w całości dostępny jest tylko na Spotify.

https://open.spotify.com/album/2ee51apsYgQBe9W2jlzGbV




RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - qnebra - 27.05.2017

Wokal można powiedzieć, że jak zwykle, szeptany i rozmyty, niewyraźny i trudny do zrozumienia, nawet w formie pojedynczych fraz. Chociaż sam brak intensywnej jego obróbki się ceni, bo jestem w stanie zrozumieć tam część słów. Za to warstwa instrumentalna to co innego, czysta i klarowna. Wręcz w porównaniu do poprzednich utworów na których się udzielałaś wyjątkowo nieekstrawagancka.


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - Plague - 27.05.2017

Mam nadzieję , że perkusja wyraźnie ukryta za padami to celowy zabieg.
Fakt, że wokal jest niezrozumiały, nie wpływa na pozytywny odbiór tego utworu.
Dodaje on tutaj klimatu i pewnie najbardziej o to chodzi.
Jest nieźle, chyba udzielił mi się senny nastrój tej pieśni, bo zachciało mi się spać :)


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - Shabboo Harper - 27.05.2017

qnebra:

Cytat:"Wokal można powiedzieć, że jak zwykle, szeptany i rozmyty, niewyraźny i trudny do zrozumienia, nawet w formie pojedynczych fraz. Chociaż sam brak intensywnej jego obróbki się ceni, bo jestem w stanie zrozumieć tam część słów. Za to warstwa instrumentalna to co innego, czysta i klarowna. "

Łukaszu, "jak zwykle" zabrałeś głos w sprawie mego głosu... ;D Cieszy mnie fakt, iż chociaż "część słów zrozumiałeś"; gratuluję Ci progresu ;). Nadto doceniłeś "wartswę instrumentalną". Dziękuję Ci za post.

Plague:
Cytat:"Mam nadzieję , że perkusja wyraźnie ukryta za padami to celowy zabieg."

Tak. Utwór wykreowany jest w gatunku Downtempo, z silnym odcieniem Balearic, w którym perkusja nie jest kluczowym tonem. Track, w swym finalnym brzmieniu, winien być zwiewny, spokojny, oniryczny. ^^

Cytat:"Fakt, że wokal jest niezrozumiały, nie wpływa na pozytywny odbiór tego utworu."

W tym wątku, "niezrozumiałość wokalu", pozwól, iż nie zgodzę się z Tobą. Wszelako szanuję Twe odczucia. :)

Cytat:"Dodaje on tutaj klimatu i pewnie najbardziej o to chodzi. Jest nieźle, chyba udzielił mi się senny nastrój tej pieśni, bo zachciało mi się spać :)"

Dziękuję Ci, Michale. Ogromnie raduje mnie fakt, iż gościsz w moim temacie. Śpij słodko. ;D


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - Mocade - 27.05.2017

Instrumental odmienny od poprzedniej twórczości, bardziej przyjazny i pogodny, a inteligentnie napisany tekst tradycyjnie celuje w wartości które słuchacze uwielbiają najbardziej. 5/5, myślę że czeka cię wielka kariera. Pozdrawiam.


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - denial3 - 27.05.2017

jedyna rzeczz która mi tutaj nie pasuje to ta acidowa melodyjka

i jest to coś co jestem w stanie przełknąć

aby posłuchać tak dobrego kawałka

jestem fanem :)

żałuję że nie rozumiem całego tekstu :(


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - Recoil83 - 27.05.2017

Witam, utwór jest w klimacie mi bliskim, tylko ja tak bardziej w bluesie się obracam, nie wiem o co chodzi z tym wokalem zrozumiałem wszystko, nie na słuchawkach, melodia prosta a zarazem chwytliwa, miks dobry, ciekawie się zapowiada, mam chyba z 6 płyt w podobnym klimacie wokalno-muzycznym, świetne.


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - denial3 - 27.05.2017

(27.05.2017, 21:07)Recoil83 napisał(a): nie wiem o co chodzi z tym wokalem zrozumiałem wszystko, nie na słuchawkach

ja nie rozumiem nawet jak po polsku śpiewają

np

chciałem być marynarzem
chciałem mieć tatuaże

ja rozumiem

ciałem być
paprykarze
ciałem mieć
tata każe


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - abyssMB - 27.05.2017

Bardzo mi się podoba vocal Ani (jestem fanem :) ) , sama realizacja jest świetna, ale nie podoba mi się ta jednostajność melodii , w tle dzieje się dużo, ale jest to powtarzalne, od początku do końca, zbyt mocno zapętlone niby jest progresja, ale brzmi jednostajnie nie ma zaskoczenia. Jest to dosyć głośny track i linia melodii też mogła by mieć większa dynamikę bardziej oddychać. to moje subiektywne odczucie :) . Ode mnie 4


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - Shabboo Harper - 28.05.2017

Mocade:

Cytat:"Instrumental odmienny od poprzedniej twórczości, bardziej przyjazny i pogodny, a inteligentnie napisany tekst tradycyjnie celuje w wartości które słuchacze uwielbiają najbardziej. 5/5, myślę że czeka cię wielka kariera. Pozdrawiam."

To prawda; jest "inaczej". Dążę do różnorodności w kreacji utworów; kusi mnie heterogeniczność takiego multum gatunków. Lubię wyrażać się w nieidentycznych formach; czasem wręcz "ekstremalnych". ;D Lubię eksperymentować i każdy collab traktuję nie tylko w kategorii "challenge", lecz także szansy "wkroczenia w odmienny świat" melodyjnych barw/nieprzeciętnych struktur dźwiękowych... Wszelako wierna jestem (wciąż) refleksyjnym, "zamyślonym" tematom (Ambient/Chill Out). ^^
Jakiś czas temu odkryłam melodię Balloon'a; "dołożyłam" od siebie parę nut; skreśliłam lirykę plus "dopieściłam" wszystko technicznie. Track spodobał się Speedsound Rec. i doszło do Release'u. Przyjemnie wspominam tę twórczą relację z Michałem... :)

Mocade, dziękując za komentarz, również Ciebie pozdrawiam. ;D


Eror:

Cytat:"jedyna rzeczz która mi tutaj nie pasuje to ta acidowa melodyjka i jest to coś co jestem w stanie przełknąć aby posłuchać tak dobrego kawałka jestem fanem :)".

Miłoszu, przyznaję, iż "Acid", w pewnym stopniu, jest lekko drapieżnym tonem w tle... Dziękuję Ci za przychylność. ^^

Cytat:"żałuję że nie rozumiem całego tekstu :(".

Rozszyfrujesz z czasem... ;)

Recoil:

Cytat:"Witam, utwór jest w klimacie mi bliskim (...) nie wiem o co chodzi z tym wokalem zrozumiałem wszystko (...) melodia prosta a zarazem chwytliwa, miks dobry, ciekawie się zapowiada, mam chyba z 6 płyt w podobnym klimacie wokalno-muzycznym, świetne."

Recoil, cieszę się, że i Ty "tu" jesteś... ^D To fakt, melodia jest prosta acz "utkana" w dyskretne "pierwiastki" w Background'zie tak by było i "chwytliwie" (miodnopłynnie) i niezbyt zadzierzyście. Nie chciałam zbyt "szarżować z paletą dźwięków w miksie"; zresztą pierwotny zamysł był mocno skojarzony z Downtempo.

Dziękuję Ci za tak serdeczny komentarz. :)

abyssMB:

Cytat:"Bardzo mi się podoba vocal Ani (jestem fanem :) ) , sama realizacja jest świetna, ale nie podoba mi się ta jednostajność melodii , w tle dzieje się dużo, ale jest to powtarzalne, od początku do końca, zbyt mocno zapętlone niby jest progresja, ale brzmi jednostajnie nie ma zaskoczenia".

Marcinie, pięknie dziękuję Ci za takową refleksję dot. mego wokalu czy też kwestii technicznych. Rzeczywiście melodia jest jednostajna (trzon kompozycji), wszelako tak jak "dostrzegłeś" w tle również "dzieje się dużo"; takowe jest założenie projektu; powściągliwość, potoczystość nut z adekwatnie minimalną "okrasą"... Niemniej absolutnie szanuję Twoje spostrzeżenie czy też potrzebę odczucia "zaskoczenia". Ślę Tobie ciepły uśmiech. :D

Gentlemen, dziękuję Wam za dotychczasowy odsłuch "You Will Not..." w imieniu Balloon'a, jak też swoim. :)


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - XTH - 28.05.2017

Brak mi słów, to co przed chwilą usłyszałem, to co cały czas słyszę, delikatna wolna perkusja, anielski, spokojny, cudowny wokal, spokojny instrumental, jak najbardziej me gusta.
Wokal wraz z całością, tworzy spójność, jedność jest to piękna jedność. Nie potrafię określić tego błogiego uczucia, gdy utwór mniej więcej w 1.44 minucie sięga nieba. Moje głośniki nabierają jak by głębokiego wdechu, dosłownie tak jak by miały zaraz zanurkować. Nabierają czystego oraz przejrzystego powietrza w postaci fal dźwiękowych po czym z ekspresją perkusji je "wypuszczają", te powietrze (fale) z basem i delikatnym szeptem Shabboo wraz z niebiańską melodią, uderzają we mnie, otulając mnie. Ten podmuch powietrza jest naprawdę przyjemny wprowadza mnie w stan najwyższego uniesienia. Za każdym razem gdy naciskam przycisk PLAY unoszę się tak wysoko, że gdy utwór przerwie mój trans boję się ze spadnę. Że mój lot zostanie nagle przerwany, dla tego postanowiłem aby przy końcu ponownie przewinąć utwór na początek, aby cisza była jak najkrótsza, żeby nie wypaść z transu. Ponad 3 minutowy utwór to dla mnie za za mało, stanowczo za mało jak na takie dzieło. Jestem zakochany w tym dziele. Spokojny klimat uzależnia, czuję jak zwalniam jak się mogę odprężyć.
Każdy to powinien usłyszeć i poczuć, "usiąść przed głośnikami" wsłuchać się w każdy poszczególny element, odczuć ten przyjemny powiew emocji oraz się wyciszyć. Wszystko jest takie lekkie i delikatne. Raj na ziemi. Słuchając każdy z nas może ten utwór odebrać personalnie, dla emocji które mu towarzyszą. Dlatego ja uważam go za na naprawdę wybitne dzieło, za coś delikatnego, dostarczając mi ciepła. Na pewno spędzę z tym utworem jeszcze nie jedną dobrą chwilę. Będę się nim chwalił, będę pokazywał go innym.
W mojej głowie utwór wywołuje naprawdę stan "odlotu" Zapewne wywołane jest tym że melodie lawirują w mej głowie dostając się do szyszynki, tak pobudzona idealnymi dźwiękami produkuje wszelkie substancje odpowiadające za ten stan.
Bardzo dziękuje za wypuszczenie tak dobrego, tak świetnego, tak idealnego, tak cudownego utworu. Jeżeli chodzi o ocenę to jest to jednoznaczne że 5, choć brakuje mi tu 6 lub większej skali, zasługuje na coś o wiele więcej. Shabboo dobra robota "You Will Not..." wędruje do dzieł idealnych.


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - PureInstinct - 29.05.2017

Przemiła harmonia i piękna paleta dźwięków. Szmery, szepty, sweepsy, dużo głębi, pogłosu i romantyzmu. Chociaż to wszystko jest dosyć schizofreniczne, dwuznaczne przez przebiegający w panoramie, w pewnym momentach przerażający, dysonujący dźwięk (między innymi w 1:09 min). To daje wrażenie kłamstwa, ułudy w całości. Po słowach, które ciężko wychwycić, bo tak pięknie pływają w pogłosie, co mi się bardzo podoba w twoim stylu, można zrozumieć coś o dwuznacznej miłości i jak w samym tytule, jakby pretensjonalnym - "You will not...". Więc generalnie ten dysonans jest zrozumiały w przesłaniu i działa, jeżeli o to ci chodziło.
Następną rzeczą to od 2:30 cudownie harmonizujesz swoim głosem progresję akordów, jest to bardzo sensualne, urokliwe, wręcz anielskie (jeżeli to na prawdę twój głos, to proszę odważ się Aniu nagrać coś więcej śpiewanego, utop to w tym niesamowitym pogłosie i pokaż światu :D).
Rytm również powolny, zmysłowy, miękki i subtelny - a nawet kuszący i kobiecy - co idealnie wpasowuje się w Twoje przesłanie.

Całość rozkochała mnie w sobie i chciałbym więcej. Świetna robota, Aniu!


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - Stroke - 31.05.2017

Przyjemny, relaksujący utwór. Fajnie to wszystko poukładane w miksie, czysto, przestrzennie, świeżo. Jedyne co mi się wyraźnie nie podobało to te smyki(?) wchodzące, np. w 16 sek. Jakoś nie siedzą dobrze w całości. Jak ktoś się jara takimi klimatami to na pewno będzie urzeczony. Pozdrawiam!


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - Shabboo Harper - 1.06.2017

XTH:

Ochhh... Danielu, cóż "rzec" wobec tak urokliwego w swej treści "post-poematu"...
Przepięknie dziękuję Ci. :D

Cytat:"Ponad 3 minutowy utwór to dla mnie za za mało, stanowczo za mało jak na takie dzieło".

Faktyczna długość "You Will Not..." to blisko pięć minut. Utwór w całości możliwym jest usłyszeć na Spotify'u.

Cytat:"Jestem zakochany w tym dziele. Spokojny klimat uzależnia, czuję jak zwalniam jak się mogę odprężyć."

Niechże, ten stan trwa... ^^

PureInstinct:

Cytat:"Przemiła harmonia i piękna paleta dźwięków. Szmery, szepty, sweepsy, dużo głębi, pogłosu i romantyzmu."

Dziękuję; takowe było założenie... ;)

Cytat:"Chociaż to wszystko jest dosyć schizofreniczne, dwuznaczne przez przebiegający w panoramie, w pewnym momentach przerażający, dysonujący dźwięk (między innymi w 1:09 min). To daje wrażenie kłamstwa, ułudy w całości. Po słowach, które ciężko wychwycić, bo tak pięknie pływają w pogłosie, co mi się bardzo podoba w twoim stylu, można zrozumieć coś o dwuznacznej miłości i jak w samym tytule, jakby pretensjonalnym - "You will not...". Więc generalnie ten dysonans jest zrozumiały w przesłaniu i działa, jeżeli o to ci chodziło."

Hmmm... wielce wnikliwy komentarz; acz nie jest to aż tak złożone w przypadku tego projektu. To utwór o niespełnionej miłości. Pełny tekst "You Will Not..." prezentuję poniżej. Wszelako, interpretacja tematu, w kwestii kompozycji tudzież liryki, w moim przeświadczeniu, to subiektywna sfera. Nigdy, niczego nie sugeruję... ^^

Cytat:"Następną rzeczą to od 2:30 cudownie harmonizujesz swoim głosem progresję akordów, jest to bardzo sensualne, urokliwe, wręcz anielskie (jeżeli to na prawdę twój głos, to proszę odważ się Aniu nagrać coś więcej śpiewanego, utop to w tym niesamowitym pogłosie i pokaż światu :D)."

Tak, to jest mój głos; jak zawsze ^^. Vocal Design tyczy czterech różnych w swym kolorycie tekstur (narrator, podmiot główny, chórek, efekty wokalne); nadto (prócz intencjonalnych fragmentów szczególnie w tle) nie jest "dotknięty" zbyt poważną "obróbką". W sporej części utworu to moja naturalna barwa...

Cytat:"Rytm również powolny, zmysłowy, miękki i subtelny - a nawet kuszący i kobiecy - co idealnie wpasowuje się w Twoje przesłanie. Całość rozkochała mnie w sobie i chciałbym więcej. Świetna robota, Aniu!"

Uprzejmie dziękuję Ci, Sylwku za tak czarowny komentarz. :D


Stroke:

Cytat:"Przyjemny, relaksujący utwór. Fajnie to wszystko poukładane w miksie, czysto, przestrzennie, świeżo. Jedyne co mi się wyraźnie nie podobało to te smyki(?) wchodzące, np. w 16 sek. Jakoś nie siedzą dobrze w całości. Jak ktoś się jara takimi klimatami to na pewno będzie urzeczony. Pozdrawiam!"

Grzesiu, cieszę się, iż poświęciłeś swój czas "You Will Not...". Selekcja dźwięków plus aranż owych to jedno; wrażenia każdego słuchacza to zupełnie odrębna kwestia... gustu. ;D Szanuję Twe odczucia.
Dziękuję i również ciepło pozdrawiam Ciebie. Beer



"You Will Not..."

Gentle whisper
Fearful sigh
The kiss
The glance
The blush

[You will not... tell this]

You won't tell this
You will not tell this

[No...]

In the crowd of lonely people
Two strangers
Crashed into their paths
He's confused
She laughs

And then the first touch
Beautiful smell
Sweet chats
Promises
Unexpected hurts

[Yeah...]

Choir:
You Won't tell this x2

You will not tell this
Tell this to me
That You love me

[Love me]

You are hungry of me

[You want me]

Oh, this foolish uncertainty

Choir:
You won't tell...

Baby
[Baby]

Your silence is killing me
Ev'ry little minute

[You will not...]

You will not tell this to me
My Baby

Choir:
You won't...

I've been the one
In your moment of need

Choir:
You won't tell this

[No no no...]


[by Shabboo Harper]


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - Balloon - 2.06.2017

Dziekuję wszystkim za tak przychylne komentarze. Mega cieszymy się z tak dobrego odbioru na ten moment.
Chciałem podziekować Ani za ogrom sił i poświęcony czas temu projektowi. Wyszło tak jak słyszycie :-).
Był projekt, pozmienialiśmy trochę, było też trochę problemów, lecz jesteśmy zdania, że wyszło wszystko na plus :-).
Co do znacznej melancholijności to wlasnie taki był zamiar. Uzyskanie odpowiedniego klimatu.


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - GY4 - 5.06.2017

Totalnie nie potrafie oceniac ambientu...jednak legendarny wokal Ani,plus ten uspokajajacy umysl podklad czuje ze dobrze dzialaja na czlowieka hehe ;D Bardzo fajne rowniez te ostatnie tracki na SC,w ktorych beat'y odgrywaja wieksza role.


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - shadowfinder - 7.06.2017

Hej Shabboo!! W koncu biore sie za ocene twojego utworu. Wokal taki rozmyty bardzo w moim guscie - uwielbiam to. Bardzo uspakajacy utwor, cos w stylu Enigma. Duzo reverbu, czego tez lubie. Jedyne co wedlug mnie niezbyt pasuje to te pady ktore raz na jakis czas sie pojawiaja - sa dysonansowe i wedlug mnie psuja klimat. Poprosilbym tez o wiecej urozmaicenia w perksuji - np jakis hi-hat, bo to na pewno wzbogaci utwor. Kick jak dla mnie o ciut za slaby. Przestrzen dobra i technicznie wszystko brzmi dobrze. Gdybys troche dodala innych elementow i perkusji to od razu bym dal 5. Na razie (jako motywacja!) daje 4 :-) Ogolnie dobra robota - dream electronica - zawsze do mnie pozytywnie dociera! :-)


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - Shabboo Harper - 10.06.2017

Balloon:
Michaś... ;D

GY4:

Cytat:"Totalnie nie potrafie oceniac ambientu...jednak legendarny wokal Ani,plus ten uspokajajacy umysl podklad czuje ze dobrze dzialaja na czlowieka hehe ;D Bardzo fajne rowniez te ostatnie tracki na SC,w ktorych beat'y odgrywaja wieksza role."

Marcinie, dziękuje Ci za poświęcony czas "You Will Not..." (i nie tylko ^^ ). Cieszę się, że track podoba się Tobie.

Shadowfinder:

Cytat:"Hej Shabboo!! (...) Wokal taki rozmyty bardzo w moim guscie - uwielbiam to. Bardzo uspakajacy utwor, cos w stylu Enigma. Duzo reverbu, czego tez lubie. Jedyne co wedlug mnie niezbyt pasuje to te pady ktore raz na jakis czas sie pojawiaja - sa dysonansowe i wedlug mnie psuja klimat. Poprosilbym tez o wiecej urozmaicenia w perksuji - np jakis hi-hat, bo to na pewno wzbogaci utwor. Kick jak dla mnie o ciut za slaby. Przestrzen dobra i technicznie wszystko brzmi dobrze."

Hey Shadowfinder. Sound Design "You Will Not..." jest "kilkutorowy"; poszczególne tony (w tym Hi Hat'y, Clap'y...) ułożone są i różnolicie i fragmentarycznie, tak by w kolejnych minutach projektu dyskretnie wzbogacać paletę (już licznych) dźwięków tudzież "wycofywać się" by nie było przesycenia. To, jak piszesz, "uspakajający utwór", wykreowany w klimacie Balearic; toteż Kick celowo nie jest tak intensywny (jedynie Snare wyróżnia się klarowniej); reszta barw powolnie, subtelnie "unosi się" w przestrzeni tematu...
Wszelako, z atencją prześledziłam Twe odczucia i spostrzeżenia, za które uprzejmie dziękuję Ci. ;)


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - tommbeat@95 - 11.06.2017

Co tu tyle gadać. xD xD Jest klimat. Jestem zrelaksowany na maksa Beer Beer. Bardzo fajna piosenka! Wielkie gratki. Beer


RE: Balloon & Shabboo Harper - You Will Not... - Szymek - 20.06.2017

Ależ klimacik. Jeśli o pady chodzi, to dla mnie mioodzik. Choć IMO z reverbem mogłeś trochę przystopować.
Piękny utwór.