MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
STUDIO ONE PreSonus Studio One 3: Darmowe VST - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: STUDIO ONE PreSonus Studio One 3: Darmowe VST (/temat-presonus-studio-one-presonus-studio-one-3-darmowe-vst)



PreSonus Studio One 3: Darmowe VST - Tech.Nixa - 27.05.2017

Witam. Moglibyście polecić mi jakieś darmowe fajne wtyczki do Studio One?
I przy okazji napisać jak je instalować bo osobiście próbowałam zainstalować np. Synth1 i zrobiłam chyba to co powinnam, wrzuciłam ją do folderu z resztą wtyczek ale program nadal jej nie wykrywał. Nie wiem dlaczego, może coś źle zrobiłam.
Z góry dzięki za pomoc.


Poprawiam nazwę tematu

Wystawiono 16:14:57 dnia 27.10.2017 przez Knifeman



RE: Darmowe VST do PreSonus Studio One 3 - Recoil83 - 27.05.2017

Witam, może zajrzysz do działu Download, tam jest tego masa, a gdzie zainstalować wtyczki to ci nie pomogę, bo nie mam tego DAW, ale przeważnie to jest folder dla:

x32 C:\Program Files (x86)\Steinberg
x64 C:\Program Files\Steinberg


RE: Darmowe VST do PreSonus Studio One 3 - denial3 - 28.05.2017

możliwe że gdzieś w daw musisz jeszcze przeskanować w poszukiwaniu nowych wtyczek :)


RE: PreSonus Studio One 3: Darmowe VST - Stiwi - 28.12.2018

Musisz wskazać folder VST Na górze Studio One >Options>Zakładka Locations >Zakładka VST Plugins > w oknie niżej wpisać lub wskazać link do folderu . Wersja PSO 64 bit nie bedzie widziała wersji wtyczek 32 bitowych i odwrotnie . Przy instalacji 32 bitowych pluginów potrzeby będzie J bridge


RE: PreSonus Studio One 3: Darmowe VST - kkokosz - 2.01.2019

No i uwaga - jeśli nie masz wersji Professional, to zapomnij o VST - "niższe" wersje po prostu nie wspierają takich wtyczek, chyba że dokupisz specjalny plugin.


RE: PreSonus Studio One 3: Darmowe VST - Sajtrus - 23.02.2019

Zgadza się, a wielka szkoda bo Studio One jako nieliczne ma polskie menu. Zastanawia mnie jednak jedno. Pobrałem wersje demo Studio One 4 Pro i tych VST 64 bitowych innych firm np od Cubase nie wczytało. Odnoszę wrażenie , że Presonus pobiera VST zewnętrzne po jakimś swoim "uważaniu". No i jest wielki ZONK. Przy zakupie maszynki AudioBoxITwo dali mi Studio One 4 Artist. Zainstalowałem, super, no i gratisy też w tym rewelacyjny Analog Lab 3. Około 700 różnych pianin i synthów- kolekcja ładna. Ale co niezbyt chlubne i zadziwiające- Analog Lab 3 działa w Cubase 8, 9.5 , 10, w Reaperze, w Abletonie w FL Studio, tylko nie w Studio One :( . Jest to program Arturii i przegadałem z serwisem sporo, nic nie pomogło. Na forum Presonusa nie chcą gadać na ten temat albo blokują , nieciekawa sprawa. Reasumuję- taka polityka Presonusa i DAW Studio One nic dobrego nie wróżą, albo wywal 2200 zł i kup, żeby legalne i też dość drogie np Halion 6, czy Halion Sonic 3, i inne z Absolute 4 które mam te wszystkie sobie łaskawie Studio One wpuścił na swój ekran. To jest żałosne i ja niestety tego Dawa już nie używam. Astalavista baby. Pozdro


RE: PreSonus Studio One 3: Darmowe VST - kkokosz - 25.02.2019

Hm... Ja używam wersji 4 Pro i widzę wszystkie swoje zainstalowane VST, nic dodatkowego nie musiałem robić. A wersja Artist po prostu ich nie wykrywa, chyba że się dokupi specjalny plugin (ale już lepiej dołożyć te pieniądze do upgrade'u do wersji Pro).
Tak czy owak zgadzam się, że Studio One w wersji Artist to średnio przydatny DAW właśnie ze względu na brak obsługi VST. Bo chociaż instrumenty i efekty wbudowane w Studio One są całkiem fajne, to jednak chyba każdy ma jakiś zbiór ulubionych wtyczek albo chciałby wypróbować darmowe - w SO Artist tego nie zrobi. No, ale tak to sobie PreSonus wymyślił... :( Szkoda, bo sam DAW jest bardzo dobry i myślę, że dodawana do różnych sprzętów wersja Artist mogłaby skraść duży kawałek rynku.


RE: PreSonus Studio One 3: Darmowe VST - Sajtrus - 26.02.2019

Studio One ma tą zaletę , że po pierwsze primo ma bardzo dobre polskie menu , a to od razu wielkie ułatwienie i można stosunkowo szybko ogarnąć progsa. Po drugie primo , zauważyłem , że można efekty Vst natychmiast wstawiać bezpośrednio na dowolną ścieżkę z dowolnym instrumentem, co nieprawdopodobnie przyspiesza. Z prawej jest baza vst i przeciąga się myszką, i już :) Np w Cubase trzeba się naklikać w inspektorze. W Reaperze już lepiej. Zresztą autorami Studio One są weterani ze Steinberga no i z Reapera. Trzecie primo- jak dla mnie b ważne- niestety mam już drugie oczy +2 , ważne żeby te DAWy dawały się odczytać na monitorze. SO4 ma to świetnie zrobione-wszystko duże, czytelne. Na plus zaliczyłbym też nieograniczoną ilość ścieżek i bardzo dobrą jakość. No gdyby nie ta wada, że nie akceptuje zewnętrznych VST,VSTi , VST 2, VST 3 , to byłby bardzo mocny DAW. No , ale to świeży, młody progs i możliwe ,że coś się zmieni. Ja liczę na to.Aha i są rzeczy śmieszne- chwalą się Ci z Presonusa ,i to mocno bardzo, że w Studio One można używać edytora midi ,do składania perkusji ha ha :) takiego jaki jest w FLstudio od samego początku- czyli np Key Editor , który dla mnie jest świetnym wynalazkiem Fruita. Przecież , tam np można m. in. całe akordy składać i to w każdym instrumencie. (Eh , dodam, że FLStudio łyka wszystkie wtyczki, te stare 32 i te nowe 64 i VST3, podobnie Reaper) . A Studio One ten patent podebrało i się mało z dumy nie rozpukną hehe :) Dotyczy tego układania perki w edytorze midi.
Pozdrawiam
Sajtrus