MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Niflheim - Miðgarðr - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Niflheim - Miðgarðr (/temat-ambient-niflheim-mi%C3%B0gar%C3%B0r)



Niflheim - Miðgarðr - Niflheim - 6.06.2017

Witam

Dzisiaj chciałbym wam zaprezentować "zapowiedź" (singiel) mojego nowego projektu.
Zdecydowałem że pora powrócić do mitologi skandynawskiej i stworzyć coś co będzie się odnosiło do tego świata.



Utwór może nie jakiś wybitny, ale według mnie ma on swój klimat i jest na swój sposób ciekawy.

Miłego słuchania Beer

Ps: Utwór może w ostatecznej wersji projektu ulec zmianą.


RE: Niflheim - Miðgarðr - PureInstinct - 6.06.2017

Paleta użytych barw bardzo zimna, mroczna, niezidentyfikowana - podoba mi się to. Ten metalowy dźwięk na początku, grający krótką melodię dosyć rezonuje na ostatniej nucie.
Podoba mi się również przejście w 2:15 min, płynne, niedające się zauważyć, a przekazuje zupełnie co innego, niż początek. Ogólnie bardzo poprawiłeś melodykę u siebie, pasuje do harmonii i do tego jest ciekawa, niesie ze sobą przesłanie. Jest logiczna w pewnym sensie i impresywna.
Drone w tle jest fajnie organiczny, zmienia się subtelnie i to jest super. Delikatne napięcie budowane od około 4:55 przez chwilę daje wrażenie, że coś nastąpi, jednak równie delikatnie odchodzi. Wpasowuje się to w klimat całości - przypływów, odpływów. Bardzo mroczny ten Twój Mirdgard :D I mi się zajebiście podoba.

Dla mnie to idealny Ambient/Soundscape w istotnie zimnym, nordyckim klimacie. Ode mnie 5.
Zajebisty progress Niflheim!

PS. Jestem bardzo ciekawy, jak poradziłbyś sobie w innych, cieplejszych klimatach!


RE: Niflheim - Miðgarðr - Niflheim - 7.06.2017

PureInstinct

Dzięki za odsłuch i ocenę :)

Ciesze się że track ci się spodobał. Siedzę przed DAWem tyle ile to możliwe, staram się "doszlifowywać" własne umiejętności, i uczyć się czegoś nowego.


(6.06.2017, 17:20)PureInstinct napisał(a): PS. Jestem bardzo ciekawy, jak poradziłbyś sobie w innych, cieplejszych klimatach!



Goddess Sun jest jednym z niewielu moich utworów , który jest "cieplejszy" w swym klimacie




RE: Niflheim - Miðgarðr - Shabboo Harper - 10.06.2017

Cytat:"Utwór może nie jakiś wybitny, ale według mnie ma on swój klimat i jest na swój sposób ciekawy."

Zgodzę się z Tobą, jednocześnie skreślę, jeśli pozwolisz, krótką refleksję. Otóż, track ten podobnie jak poprzednie Drone'y/Dark Ambient'y sygnuje osobliwe, surowe; wielce ascetyczne brzmienie. Aura jest bezsprzecznie (już) rozpoznawcza (i w efekcie przewidywalna) ^^. To Twój styl; niemalże trademark. Dźwięki stopniowo, skromnie ewoluują; jest to jakby delikatny, wręcz "nieuchwytny oddech"; owe "w potoku" powłóczystych, jednolitych przewodnich nut tworzą jakiś "feblik". Wszelako, melodię cechuje spora homogeniczność; brak progresu, upiększenia o kolejne wariacje. Takowy (swoiście rezonujący) Loop jest nużący i w finalnym wrażeniu, mimo Twego talentu w kreacji "mitologicznego" klimatu, nie zachęca by powrócić doń ;(. Niflheim, sugeruję: wzbogacić Sound Design (tak by faktycznie poczuć tajemność "Miðgarðr'u"); "zniekształcić" (choćby chwilowo) obecny statyczny aranż; ewentualnie skrócić temat tak by wydobyć z owego esencję, "to coś". Naturalnie, jak zawsze... the choice is Yours. ;D


RE: Niflheim - Miðgarðr - Mocade - 18.06.2017

Muszę przyznać że album Ragnarok bardzo dobrze sprawdził się w pracy, także jeżeli planujesz powrót do tej samej rzeki to jak najbardziej jestem za. Pozdrawiam.