MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Adikop - Freedom - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Adikop - Freedom (/temat-house-adikop-freedom)



Adikop - Freedom - Adikop - 7.06.2017

Witam! Chciałbym podzielić się z Wami moim nowym utworem ;)
Tak naprawdę niedawno zacząłem swoją przygodę z muzyką, więc liczę na Wasze opinie, oceny i porady na przyszłość :D



RE: Adikop - Freedom - marcinxx1982 - 7.06.2017

Powiem tak utwór nie jest zły ale monotonny,house ma to do siebie że trzeba z powtarzających sie w kóło pętli zrobić utwór który nie znudzi sie słuchaczowi a to nie jest prosta sprawa :) U Ciebie praktycznie przez cały czas uwaga skupiona jest na tej prostej melodyjce i to robi utwór monotonnym.Musisz bardziej kombinować,najlepszym sposobem na nauke tego jest słuchanie utworów które ci sie podobaja i wyciaganie z nich wniosków.A co do miksu to perkusja kuleje i to sporo.Po pierwsze hi-hat aż dzwoni po uszach i wogóle nie pasuje do reszty.Po drugie clap czy to snare czy jedno i drugie :) ciężko określić,bo jest strasznie ztłumiony i za cichy,brak mu powietrza.To właśnie on powinien być najbardziej słyszany z całej perkusji.No i ostatnie to kick,ma za mało energi jest cichy i słabo wyczuwalny.Wielu na początku bagatelizuje perkusje,bo co to niby trudnego zrobić perkusję na 4/4 ale prawda jest taka że zrobić pożądna perkusję mająca dobry groove to sztuka sama w sobie.


RE: Adikop - Freedom - Stroke - 7.06.2017

Słychać, że masz głowę pełną pomysłów i niezły zmysł do melodii, ale jeszcze długa droga przed tobą:) Postaraj się na początku trzymać strukturę utworu: intro, build up, drop, breakdown, drop, outro-wgraj sobie jakiś utwór, który lubisz do projektu i kopiuj, ale ze swoimi melodiami i dźwiękami. To moim zdaniem najlepsza droga. Na razie bardzo ciężko się tego słucha:D Powodzenia!


RE: Adikop - Freedom - linected - 9.06.2017

Zgodzę się z powyższymi komentarzami, zbyt duża monotonia. wszystko zbite w jedną całość i charakter. Brakuje chociaż prostej aranżacji, która budowała by nam coś. Monotonią buduje się trans, jednak w twoim przypadku zbyt daleko od tego. Jednak pomysł podoba mi się! Wyciśnij coś jeszcze z tego : )


RE: Adikop - Freedom - Jeykop - 11.06.2017

Zdecydowanie zbyt długi czas oczekiwania na coś co ruszy nogą.. Gdy wreszczie pojawia się buildup jest on taki bez przekonania, niby słychać że coś idzie, słychać że zaraz coś ruszy ale tak od niechcenia.. Perkusja też wydaje się taka średnia, zbyt ciemna jak na moje ucho. Z tego co mi się podoba to melodia i jej barwa.. Te jakby chórkowe westchnienia :D Nie jest źle, ale do poprawy sporo :D Mimo wszystko byle do przodu :D


RE: Adikop - Freedom - Shabboo Harper - 20.06.2017

Wobec wcześniejszych postów, ode mnie krótko: pełne instrumentarium perkusyjne "nie klei się" do miksu. Background (Pad'y/Synth'y/Bassline) są dość plastycznie "ułożone" w przestrzeni Twego tematu, wszelako poważny feler tyczy właśnie Beat'u. Jest "sucho", bez akuratnego "pulsu"; dźwięki z tejże palety nie są po prostu poddane precyzyjnej "obróbce" (drętwe Hi Hat'y/wycofany Kick/przycichły Clap). Melodia nietrudna, trochę trywialna acz w generalnym brzmieniu... niedokuczliwa ;D. Keep doin'...

PS. Adikop, witaj w MP. :)