MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Laptop do fl studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Laptop do fl studio (/temat-laptop-do-fl-studio--22717)



Laptop do fl studio - Kr8 - 12.06.2017

Witam. Potrzebuję na szybkości kupić jakiegoś lapka do FL Studio. Czy taki setup jak opisałem poniżej da radę?

RAM: 4 GB
CPU: Intel Core 2 Duo 2x 2.13
Grafika: ATI Radeon HD 4650 (2693 MB)

ps. Tworzę w klimatach electro house / future house (także nie będzie tyle automatyzacji co w dubstepie itp. ;d)


RE: Laptop do fl studio - In-Tegral - 12.06.2017

Ramu bardzo mało, procesor też przysiądzie, wiem co mówię. Automatyzacje to najmniejszy problem. Poczekaj i dozbieraj kasy na mocniejsze podzespoły. Ahaaa i skoro to laptop tylko do pracy nad muzyką, to koszt karty graficznej przerzuć na inne podzespoły, bo po co Ci grafika.


RE: Laptop do fl studio - Kr8 - 12.06.2017

Ja z kolei wiem z doświadczenia, że 4 gb ramu i procek 2x 2,5 dawał sobie radę w 100% przy nawet bardziej skomplikowanych projektach. Tyle, że był to i5, dlatego zadaje pytanie tutaj, bo jestem lekko zielony w tym temacie. ;/


RE: Laptop do fl studio - marcinxx1982 - 12.06.2017

To zależy jeszcze jakich wtyczek bedziesz używał.Ja kiedyś miałem procesor 2x1.66 Intela i 2GB ramu i też dawał rady.Używałem Sylenth1 i nawet Nexusa było można dorzucić ale jak na nim szły wielotonowe np.pady to już siadało.Ja to nie rozumiem czemu każdy tylko laptopy i tak wiecznie jest w domu,laptop to urządzenie przenośne.Za taką samą cene co średni laptop kupisz sobie naprawde niezłego kompa.Ja tak zrobiłem i to był bardzo dobry wybór,teraz mogę ładować projekty jakie tylko chce.


RE: Laptop do fl studio - Zirds - 12.06.2017

Ja mam to i to... Komp do mocniejszych projektów, a laptop do ogarniania tego w terenie :)


RE: Laptop do fl studio - STLKR CLL - 12.06.2017

Absolutnie nie kupuj takiego setupu - z RAM'em można zaradzić zwiększając plik stronicowania, ale ten procek :P Wiem, że laptop z 4-rdzeniowym procesorem będzie dużo więcej kosztował, ale lepiej kupić coś lepszego niż potem narzekać i denerwować się kiedy projekt freezuje


RE: Laptop do fl studio - marcinxx1982 - 12.06.2017

Tak procesor jest najważniejszy,RAM'u nie trzeba wiele.Zresztą jego użycie jest wyświetlane w FL Studio to powinienes wiedzieć ile ci trzeba na twoje projekty.


RE: Laptop do fl studio - STLKR CLL - 12.06.2017

Zależy jakich wtyczek kolega używa - ja mam 4GB pamięci RAM w lapku i ostatni projekt (dokładniej remix), którego i tak będę poprawiał jak będę miał nowego kompa zużywał ponad 4GB RAM'u ;) Do zapchania wystarczyło niewiele - wtyczka Kick 2 i Z3TA+ 2...


RE: Laptop do fl studio - marcinxx1982 - 13.06.2017

(12.06.2017, 22:02)STLKR CLL napisał(a): Do zapchania wystarczyło niewiele - wtyczka Kick 2 i Z3TA+ 2...

To czemu to tak??
Zauważyłem że jeżeli się używa 64 bitowych DAW to RAM znika tylko świst.Nie wiem,czytałem i nadal nie wiem jaka jest różnica pomiedzy 32 a 64 bit.Niby wydajność jest lepsza ale jaka to lepsza wydajność skoro ta sama wtyczka w 32 bity pobiera 256 ramu a w 64 bitowym dwa razy tyle.A pisza że jakość dzwięku jest w jednym i drugim identyczna.


RE: Laptop do fl studio - Kr8 - 17.06.2017

Kupiłem laptopa opisanego powyżej i oddałem go po kilku dniach. Intel Core 2duo nie nadaje się kompletnie do fl studio. Projekt z 5x serum i procesor stoi w ogniu. Teraz będę testował Intel i5, mam nadzieje, że da radę. :)
Ps. Orientuje sie ktos jak wlaczyc turbo boost? (i5-3210M)


RE: Laptop do fl studio - DelianoCarl - 17.06.2017

(13.06.2017, 10:04)marcinxx1982 napisał(a):
(12.06.2017, 22:02)STLKR CLL napisał(a): Do zapchania wystarczyło niewiele - wtyczka Kick 2 i Z3TA+ 2...

To czemu to tak??
Zauważyłem że jeżeli się używa 64 bitowych DAW to RAM znika tylko świst.Nie wiem,czytałem i nadal nie wiem jaka jest różnica pomiedzy 32 a 64 bit.Niby wydajność jest lepsza ale jaka to lepsza wydajność skoro ta sama wtyczka w 32 bity pobiera 256 ramu a w 64 bitowym dwa razy tyle.A pisza że jakość dzwięku jest w jednym i drugim identyczna.

Lol, pomiędzy 32 a 64bit nie ma żadnej różnicy w jakości dźwięku hah xD

Różnica jest tylko taka, że używając wtyczek 64bitowych można używać więcej niż 4gb pamięci ram. Wystarczy załadować 5x Kontakt + Ensemble ze skrzypcami. I 4gb znika.

A co do zużycia pamięci.. hmmm... To bardzo ciekawe i pierwszy raz o tym słyszę. Niedługo będę zmieniał cały soft na 64bitowy, zrobię testy i się podzielę, bo wierzyć mi się w to nie chce :) ale może coś w tym jest. Zobaczymy.


RE: Laptop do fl studio - marcinxx1982 - 18.06.2017

No to że w 32 bit tylko 4GB Ramu też wiedziałem.


RE: Laptop do fl studio - Houseshapes - 26.07.2017

Budżetowy laptop ,nigdy nie starczy,mam laptopa z i5 2x2.8 Ghz i to jest mało tak naprawde.Mam tez stacjonarke i5 4x3.5 Ghz i jeszcze nie udało mi sie zagiąc tego procka. Jesli juz koniecznie chcesz laptopa to min 4 rdzenie ,i5 ,i7.4 gb ramu powinno ci starczyc ,zawsze mozna go dołozyc