MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Epiglottis - Brown Study [Excerpt] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Epiglottis - Brown Study [Excerpt] (/temat-ambient-epiglottis-brown-study-excerpt)



Epiglottis - Brown Study [Excerpt] - Aer - 12.06.2017

Kurczę, dawno mnie tu nie było. A to sesja, a to zobowiązania dnia codziennego i praca. Dzień za dniem znika. Ale nie o tym. Powracam, odrobinę bardziej odświeżony i spokojniejszy. Znów z tworem opartym na loopach. Różnica znacząca - loopy oparte na moich wybrykach fortepianowych, oczywiście uprzednio zmodyfikowane. Excerpt dlatego iż oryginał ma jakieś piętnaście minut. A przecież przez tak długo nie chcę was męczyć.




RE: Epiglottis - Brown Study [Excerpt] - Niflheim - 14.06.2017

Witam.

Całość jest bardzo przyjemna, wciągająca, nie nudzi. Kojący nieco nostalgiczny track.
Przywodzi mi na myśl przeglądanie starych zdjęć.Wracanie pamięcią tych wszystkich wspomnień chwil, i uświadomienie sobie że to już minęło, to już nie wróci.Utwór dobieram bardzo osobiście, przez chwile dotykałem nieba, byłem jak ptak latałem , jednak szybko spadłem na ziemie.Track (dla mnie) jest odzwierciadleniem uczuć po rozstaniu, kiedy siadasz czytasz stare wiadomości przeglądasz zdjęcia, przypominasz sobie wszystkie dobre chwile i zastanawiasz się gdzie się to wszystko spierd*oliło....
Może "urwę" moje wywody na tym

Technicznie nie mam się do czego przyczepić.

5/5 (możliwe że ocenia nieco zawyżona przez osobiste odczucia) Pepe

Pozdrawiam


RE: Epiglottis - Brown Study [Excerpt] - Mocade - 14.06.2017

Ło.. mocne. Siedzi w tym pewna głębia. Pomimo prostych i dość krótkich loopów udało ci się stworzyć materiał przy którym każdy może złapać chwilę dla siebie. Można było skrócić kawałek i do 3 minut coby zwykły słuchacz nie połapał się zbyt szybko o powtarzalności melodii jednak to nie jest jakiś wielki problem. 5/5, Pozdrawiam.


RE: Epiglottis - Brown Study [Excerpt] - Audionysos - 16.06.2017

Przydało by się tło zmienić, bo tak szumi cały czas... W ogóle to brakuje tu jakiś zwrotów akcji. Nie mówię, żeby nagle wbiła jakaś perkusja i gitara elektryczny, ale jakieś przełamanie monotonii by się przydało. Klimat jest dobry.
4/5


RE: Epiglottis - Brown Study [Excerpt] - PureInstinct - 20.06.2017

Ładne flow - wszystko płynie, wibruje, oddycha. Zawsze uważam, że ambient jest świetny wtedy - kiedy czuć, że to co stałe i statyczne( jak np. ciągły jeden akord) - oddycha... zmienia swoją formę, minimalnie, ale jednak.
A tutaj to czuję :) Bajka.
Jedyne do czego mogę się przyczepić, to jednak dron bass, w którym od razu czuć powtarzalność niczym zwykły loop.
Ale to tyle.
Harmonia piękna, miks także.

Wielka 5 :) Powodzonka.


RE: Epiglottis - Brown Study [Excerpt] - Shabboo Harper - 10.07.2017

Bezsprzecznie to Twój styl; mglisty, foniczny, chłodny; repetytywny w swej formie i kształcie... Aura intrygująca wszelako w tak skromnym aranżu plus nieco męczącej długości track'u warto byłoby skrócić temat tudzież wzbogacić obecny "lakolit" zbliżonych do siebie barw o kolejne tony. Z kolei przy zachowaniu tegoż Sound Design'u spróbuj domiksować jeszcze surowe piano (z podkreśleniem okolicy 8-10 kHz i dość mocno ściszyć). Przysporzyłoby to efektu większego "kryształu"; pewnego hook'a, który prowadziłby słuchacza przez dalsze minuty "potoku" dźwięków utrzymanych w stylu Drone... Technicznie: pogłosy słabo "ogarnięte" (długi Decay); przez pełną długość utworu "coś" uciążliwie szemrzy przy fragmentarycznym "pomruku" Bass'u; takowy kolaż po prostu męczy... Jakubie, projekt, w moim odczuciu, potrzebuje sztafażu...