MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Słuchawki studyjne. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Słuchawki studyjne. (/temat-sluchawki-studyjne--22743)



Słuchawki studyjne. - In-Tegral - 16.06.2017

Siemano, przymierzam się do zakupu słuchawek do produkcji muzyki z racji tego, że ja głównie miksuje na słuchawkach, tak też z tą parą będzie tak samo. Przedział cenowy okolice 1000-1200zł chyba, że znacie coś lekko droższego ale wartego uwagi to też wezmę je pod uwagę. Wszystkie tytuły, które mi polecicie zapisze na kartce a potem znajdę sklep w WWA ( swoją drogą warszawiaki możecie mi również podesłać tego typu sklepy gdzie mogę sprawdzić te słuchawki) i sprawdzę, które najbardziej mi odpowiadają.

Dzięki wszystkim z góry za każdą propozycję.


RE: Słuchawki studyjne. - Studio Wokalu - 19.06.2017

AKG K712 Pro - polecam


RE: Słuchawki studyjne. - Abigail Noises - 19.06.2017

Jeśli masz do przeznaczenia taką sumę a nawet większą i do tego jak piszesz, będziesz głównie miksował tylko na słuchawkach, to nie zastanawiał bym się i sprawił sobie dwie pary na odsłuch. Wybrałbym zamknięte, typowo studyjne do miksu i otwarte, tak zwane ''critcial mastering''. Na pierwszych dość dobrze ogarniesz dół a na drugich górę i wyłapiesz wszystkie błędy. Od siebie polecam Beyerdynamic 770 PRO i 990 PRO. Za obydwa modele dasz w sumie 1300 złotych.


RE: Słuchawki studyjne. - In-Tegral - 19.06.2017

Dzięki Panowie!

Adam - dokładnie o takim samym zestawie myślałem, żeby właśnie wziąć te dwie pary Beyerów... Na czym napędzasz ten zestaw? Tylko interface audio?

StudioWokalu - Dzięki, nawet nie widziałem takiego modelu jak przeszukiwałem neta :D.


RE: Słuchawki studyjne. - Wasp - 19.06.2017

ja mam Beyerdynamic 770 PRO i polecam


RE: Słuchawki studyjne. - Recoil83 - 19.06.2017

Te Beyerdynamic już ci polecałem na SB dobry sprzęt.


RE: Słuchawki studyjne. - Abigail Noises - 19.06.2017

Jeśli chodzi konkretnie o mnie to używam EIE Pro i myślę, że każdy interfejs spokojnie da radę – choć tutaj warto wspomnieć o omach. Mniejsza impedancja potrzebuje mniejszego wzmocnienia, tym samym przykładowo 60-omowe będą grały głośniej przy tym samym ustawieniu co 250-omowe. Jednak tutaj mamy drugą stronę medalu – piszą, że te wyższe mają większą kontrolę nad membraną i są bardziej precyzyjne. Ja mam 250 ohm i faktycznie aby głośno grały to gaina muszę dać na 50 do nawet 70 %... ale poza tym wszystko ok.

Ten zestaw jest naprawdę dobry – masz i zamknięte i otwarte słuchawki co jest na duży plus. Od razu napiszę, że te 990 pro nie są do słuchania referencyjnego! Ja wręcz myślałem, że są zepsute po zakupie. :) Na nich nie można ustawiać miksu. Nie bez przyczyny na pudle stoi: ''Analytical sound'' i ''Extremely robust''. Są piekielnie czułe w górze ale też i w środku – na nich wszystko usłyszysz, każdy błąd, klik, interferencję, nieczyste pogłosy. Masterując na wypalonym mixdownie wiele razy wrócisz do miksu :) Dodatkowo przez to, że są otwarte można stosować pewien ''myk'' i słuchać monitorów i jednocześnie słuchawek – masz wtedy sporo dołu i wgląd w górę... Przy dobrych słuchawkach otwartych nawet gdy dasz na pełną parę, nie będzie problemem usłyszeć gdy ktoś obok będzie mówił – czyli prawie w ogóle nie tłumią otoczenia.

Małym problemem może okazać się przepinanie słuchawek podczas pracy, bo nie każdy interfejs ma dwa wyjścia. Jednak tutaj można sprawić sobie przejściówkę lub jakiś mały wzmacniacz z rozdzielaczem. Choć tak naprawdę to przechodzenie z jednaj pary na drugą nie jest dość częste bo każda para jest do czegoś innego.


RE: Słuchawki studyjne. - In-Tegral - 19.06.2017

To chyba sprawa jest już jasna, ustawiam się w "Riffie" w Wawie na odsłuch w sklepie tych beyerów i przy okazji sobie sprawdzę inne modele z podobnej półki dla funu. Mam wzmaka z eq w moich konsumenckich głośnikach Behringerach ms 40 więc jakoś sobie z tym poradzę, a przepinanie to i tak nie problem bo teraz i tak to robię tylko z innymi słuchawkami. Dzięki jeszcze raz !


RE: Słuchawki studyjne. - Zirds - 19.06.2017

Co do sklepu z WWA to polecam sklep muzyczny Pasja.


RE: Słuchawki studyjne. - Fly - 19.06.2017

Od dwóch tygodni jestem w posiadaniu 990pro i naprawdę mogę je polecić. Mają może odrobinę zbyt ostre wysokie częstotliwości,ale jeśli chodzi o całą resztę to bajka ;) Szczegółowość dźwięku jest na tak wysokim poziomie,że zacząłem nawet odkrywać nowe dźwięki w moich ulubionych utworach xD

Co do tych 250ohm,to nie jest tak źle. Nawet mój telefon(galaxy s4) ustawiony na 90%-100% mocy daje już dobrą głośność. Na wyjściu od laptopa wystarczy 40%-maks 50%,więc o rezystancję bym się nie bał.


RE: Słuchawki studyjne. - DMNSound - 19.06.2017

A ja mam takie pytanko trochę z innej beczki. Czy zrobiłeś kiedyś cały kawałek tylko na słuchawkach, czy wspomagasz się w którymś etapie na monitorach? Bo też się trochę zastanawiam nad słuchawkami. Dużo podróżuje i czasem nie mam jak w ogóle zasiąść do produkcji, albo nawet zajrzeć tu na forum :/ Trochę czytałem na ten temat ale wolałbym spytać kogoś, kto faktycznie pracuje na słuchawkach.


RE: Słuchawki studyjne. - In-Tegral - 19.06.2017

Na sluchawkach ciezko o dobry balans glosnosci, cala reszta jak najbardziej do zrobienia na słuchawkach, tylko musisz wycwiczyc słuch. Ja pracuje w 99% na sluchawka ch... Niby sa sposoby na poziomy glosnosci m.in. technika z pink noise ale nie ma to jak wlasne wycwiczone ucho i nawet jakis slaby sprzet audio ktory juz znamy, wtedy poziomy to nie problem


RE: Słuchawki studyjne. - DelianoCarl - 20.06.2017

ja akurat mam AKG K271MKII i w 99% na nich pracuję.. Monitory tylko do ogarnięcia basu i ogólnego miksu..
czasem przełączam się na Beyery DT770 80 Ohm ...ale nie wiem, czy mam walnięty egzemplarz, czy po prostu potrzebuję jakiegoś wzmacniacza, bo przy większej głośności po prostu "pierdzą" ..właściwie to bas pierdzi ;)


RE: Słuchawki studyjne. - DMNSound - 20.06.2017

Muszę chyba w takim razie spróbować coś zmiksować na słuchawkach i w razie czego rozglądać się za sprzętami, o których tutaj mówicie ;)