MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Two worlds - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Two worlds (/temat-film-two-worlds)



Two worlds - Plague - 18.06.2017

Może tak nie do końca soundtrack, ale dużego grzechu nie popełniłem zaznaczając taki a nie inny gatunek.
To starszy mój utwór.




RE: Two worlds - Audionysos - 19.06.2017

Ładne melodie, przyjemne pady. Smykom przydałoby się trochę więcej przestrzeni - perkusja jest rozwalona a smyki gdzieś w środku, trochę w tle, poza tym jeżeli chodzi o smyki to bardzo mi się podobają, dobrze wpasowane (zdradź jeśli możesz co to).
W ogóle dużo elementów umieściłeś w tym utworze i wszystkie do siebie pasują. Na mój gust najsłabszym ogniwem tutaj jest perkusja (na tle tego co jest haty wydają się sztucznawe, od 3:11 też jakoś dziwnie to wyszło). Druga sprawa to bass - jest na swoim miejscu, nie przeszkadza, ale też jakoś specjalnie nie porywa. Poza tym mógłbym wspomnieć o jakiś drobnych niuansach, ale nie chce mi się pisać rozprawki. :P
Jak dla mnie 4.5/5


RE: Two worlds - Recoil83 - 19.06.2017

Witam to brzmi zbyt dobrze na zwykłą klasyfikację, ale soundtrack pasuje, bardzo naturalna perkusja, niemal jak prawdziwa, ładna gitara przewodnia, smyczki robią swoją robotę wspomagane pianinem i harmonijką, ogólnie to powiedział bym że całość nie brzmi syntetycznie, ode mnie 5.


RE: Two worlds - PureInstinct - 20.06.2017

Ładna perkusja, przyjemna, melancholijna melodia. Aranżacja bez szału, ale spełnia swoją robotę. Brakuje mi trochę większej dynamiki i głębi, wszędzie pełno uderzających w twarz transjentów. Bardzo relaksująca harmonia i idea utworu - jednak przez clicki i podbitą górę, a także w/w liczne, mocne transjenty - nie można wychillować, gdyż wszystko w miksie jest agresywne.

Generalnie podoba mi się, ładny pomysł i styl. :) 4,5 ode mnie Heart


RE: Two worlds - abyssMB - 23.06.2017

Bardzo ładna melodia na słuchawkach brzmi lepiej niż w głośnikach , jedyne co denerwuje to haty za ostre i syczące w stosunku do melodii może trochę je przyciszyć i podciąć w EQ żeby nie syczały , bardzo ładne pady, od 3:12 gitara zmienia totalnie rytm i zaskakuje. W sumie tu podciąć trochę perkę w wysokich EQ i będzie rewelacyjnie.


RE: Two worlds - Shabboo Harper - 14.07.2017

Hey Michaś. Gdy chodzi o melodyjność; wykreowaną aurę jest... cudownie. Pogodnie, swobodnie; naturalnie w brzmieniu większości instrumentów (wspaniałe gitary). Takowa lekkość/błogość jest sensownie wyrażona w palecie trafionych, spoistych tonów (w dyskretnym "odcieniu" Folk Music). Aranż przekonujący; złożony w swej precyzyjnej strukturze. Sound Design śliczny; szczególnie powłóczyste smyczki; jak też "szermierka" tonów quasi harmonijka z piano. Bass zacnie "tłusty"; minimalnie donośny w Break'u. Dużo "się dzieje"... ;) Niewykluczone, iż (ciutukę) za dużo. Tenże kolaż potrzebuje "oddechu"; np. w finalnej części, gdy Tribal Drums (3:12) dość mocno "dzierżą palmę pierwszeństwa"... Jakiś "minus"? Sugeruję "podcięcie" Hi Hat'ów (owe o metalicznym kolorycie; rozłożone w panoramie, przeważają w L kanale; są zbyt "ostre" i "piaszczyste", nie do końca harmonizują w miksie). Dodatkowo perka winna być bardziej wyrazista; trochę interferuje z resztą, licznych wariacji dźwięków... ^D