MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Mascotte "- Sorry z jakość - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Mascotte "- Sorry z jakość (/temat-hip-hop-mascotte-sorry-z-jakosc)



Mascotte "- Sorry z jakość - dejfdj - 28.06.2017


Wybaczcie biedotę - chciałem nabroić. Dyszka dla tego kto odgadnie wokal na końcu!
Edit numer 3, poprzedni miał dwa prawdziwe lajki ;-)


brak prefiksu po raz kolejny - ostrzeżenie
zły dział - skoro numer nie ma tytułu, to stanowi wersję demonstracyjną
Maciek




RE: Mascotte "- Sorry z jakość - Tech.Nixa - 29.06.2017

No więc. Perkusja całkiem spoko, ją bym zostawiła, no może dała co jakiś czas jakieś urozmaicenie w postaci innych "przeszkadzajek" ale to już wg uznania. Początek utworu zapowiada się całkiem ciekawie jednakże potem zaczynają sie komplikacje. Przede wszystkim długość utworu, nie wiem czy to demo czy tak miało być ale kończy się zdecydowanie za szybko, czuję sie jakby miało się dopiero rozkręcić a tu kurde koniec i przewijam od nowa. Co to ma być :))) ??? Nie potrafię zrozumieć klimatu tego utworu ponieważ na każdej ścieżce jest on skrajnie różny. Perkusja i synthowe "trąbki"? (ostrzegałam,że z teorią u mnie słabo) całkiem nieźle ze sobą grają. Pianino mogłoby być lepsze, przede wszystkim nie takie suche i surowe, dodać jakiegoś lekkiego pogłosu i dynamiki, poza tym mam wrażenie, że w pewnych momentach jest za nisko albo coś fałszuje, brakuje mi w nim akordów bo jak na razie to same suche pojedyncze nuty. Wokal, a zwłaszcza jego końcówka jak dla mnie kompletnie nie psuje. Jest zbyt uroczy, niewinny i skoczny do mrocznego, "ulicznego" i brudnego brzmienia instrumentala. Może gdyby był lepiej wpasowany i nie brzmiał jak po prostu wklejony to jakoś by to brzmiało ale jak na razie jest monotonnie i słuchając tego miałam jakieś huśtawki nastroju przez naprzemiennie wesoły wokal i mroczny beat. Bass, całkiem przyjemny aczkolwiek w pewnym momencie przestaję go słyszeć i zapominam, że jest. Prosi się o jakieś podboostowanie, natłuszczenie i pierdo*nięcie za przeproszeniem :) Proszę dopracuj to bo początek zapowiada coś grubego ale po chwili emocje opadają. Perkusja i te trąby ok ale przede wszystkim z pianinem coś nie gra i należałoby je uszlachetnić, wokal lepiej wpasować/zmienić albo kompletnie wywalić, bass podkręcić no i przede wszystkim wydłużyć całość bo się wręcz urywa. Ogólnie, na tle innych Twoich tracków ten wyróżnia się niezwykle amatorskim brzmieniem i bardzo odstaje od reszty poziomem. Tak to utwór ma fajny potencjał z mrocznym, "smolistym" i groove'owym brzmieniem ale niestety jak na ten moment ode mnie 3 na zachętę.
Pozdrawiam!


RE: Mascotte "- Sorry z jakość - dejfdj - 29.06.2017

Dzięki Freak y y y Zrobię 'pierdolnięcie' jak najpierw opanuje kompresję (powtórnie). Nuty mogą odbiegać od reguł - stąd nieład. W porównani z resztą beatów znajduje się w nim więcej improwizacji. Powoli ale dużymi krokami.