MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Freaky - Morning Coffee - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Freaky - Morning Coffee (/temat-hip-hop-freaky-morning-coffee)

Strony: 1 2


Freaky - Morning Coffee - Tech.Nixa - 29.06.2017

Witam, dokończyłam ostatnio wrzucany do działu dem utwór. Beat Hip Hopowy w stylu Lo-Fi.
Mam nadzieję, że nie zanudzi Was na śmierć :)Niby oficjalna, skończona wersja ale jeżeli uważacie, że utwór warto by poprawić, co i jak to oczywiście wszystkie rady mile widziane. No, mistrzynią kręcenia suwakami i masteringu to ja jeszcze nie jestem :E Mam nadzieję, że nie przesadziłam zbytnio z efektami dźwiękowymi ale chciałam nadać temu utworowi głębszy charakter i jakąś historię. Jeśli chcecie podzielić się ze mną z czym Wam się ten track kojarzy to chętnie poczytam :)
Miłego słuchania. Pozdrawiam!




RE: Freaky - Morning Coffee - ZaRaz2001 - 30.06.2017

Ale leniuch. Tytuł jest idealny.


RE: Freaky - Morning Coffee - Tech.Nixa - 30.06.2017

(30.06.2017, 8:20)ZaRaz2001 napisał(a): Ale leniuch. Tytuł jest idealny.

Hehe, też tak myślę.Zastanawiałam się czy może nie dodać w jakimś momencie odgłosów nalewanej kawy ale nie mogłam się zdecydować czy na początku, w środku czy na końcu czy w ogóle zostawić jak jest :P


RE: Freaky - Morning Coffee - Overpaweu - 30.06.2017

Na początku dać takiego leniucha, w połowie nalewanie kawy i później pobudzić kawałek do życia,
ale dobrze jest


RE: Freaky - Morning Coffee - Tech.Nixa - 30.06.2017

(30.06.2017, 12:55)Overpaweu napisał(a): Na początku dać takiego leniucha, w połowie nalewanie kawy i później pobudzić kawałek do życia,
ale dobrze jest

Dzięki za radę. też kombinowałam coś takiego ale potem zaczęłam już wariować "może jednak na początku...albo jednak na końcu, nie nie wiem" i zostawiłam tak ale pokombinuję jeszcze bo to może być ciekawy pomysł :) A z leniuchem to chodzi o zostawienie tego jak jest na początku??? Czy mam dać dźwięki ziewania hehe bo już nie wiem xD


RE: Freaky - Morning Coffee - Overpaweu - 30.06.2017

chodzi o to żeby zostawić tak jak jest, ale to wiesz tylko taka propozycja :)


RE: Freaky - Morning Coffee - Tech.Nixa - 30.06.2017

(30.06.2017, 13:45)Overpaweu napisał(a): chodzi o to żeby zostawić tak jak jest, ale to wiesz tylko taka propozycja :)

Spoko,chyba tak zrobię bo sama o tym myślałam tylko zastanawiałam sie w którym miejscu "wlać" kawę hehe :P


RE: Freaky - Morning Coffee - dejfdj - 30.06.2017

Wybaczycie nie-śledzenie postów :P
Nowatorsko (zdarza mi się używać takich sformułowań) na przestrzeni Hip-hop. I ten wokal nawiązujący do Jazz L. Możliwe że mógłby odpływać gdzieś gdzie wodospad ?

Przy drugim przesłuchaniu :P
Pan szczekający długopisem... Zadzwonił spytać czy to wierzytelna jednostka. Odpowiedziałem Tak. Jedynie ze mną coś ... Nie potrzebnie się urodziłem.

Za trzecim razem musiałem dać lajka;-)


RE: Freaky - Morning Coffee - Tech.Nixa - 30.06.2017

(30.06.2017, 14:23)dejfdj napisał(a): Wybaczycie nie-śledzenie postów :P
Nowatorsko (zdarza mi się używać takich sformułowań) na przestrzeni Hip-hop. I ten wokal nawiązujący do Jazz L. Możliwe że mógłby odpływać gdzieś gdzie wodospad ?

Przy drugim przesłuchaniu :P
Pan szczekający długopisem... Zadzwonił spytać czy to wierzytelna jednostka. Odpowiedziałem Tak. Jedynie ze mną coś ... Nie potrzebnie się urodziłem.

Za trzecim razem musiałem dać lajka;-)

Dziękuję, bardzo ciekawa interpretacja. Możliwe, że zuploaduje utwór drugi raz po małych poprawkach :)


RE: Freaky - Morning Coffee - Stik - 30.06.2017

Nieźle wyszło. Czuć że to lofi, chociaż ja bym bardziej "przyćmił" kilka elementów jak np. kick albo te synthy i dałbym całość w mono. 4,5/5 z mojej strony


RE: Freaky - Morning Coffee - Tech.Nixa - 30.06.2017

(30.06.2017, 14:40)Stik napisał(a): Nieźle wyszło. Czuć że to lofi, chociaż ja bym bardziej "przyćmił" kilka elementów jak np. kick albo te synthy i dałbym całość w mono. 4,5/5 z mojej strony

Dziękuję, nie chciałam aż tak bardzo wszystkiego spłaszczać bo jednak track już i tak jest nudnawy, a stereo przynajmniej wprowadza jakiekolwiek urozmaicenie mi się wydaje. Co do Niemniej jednak dziękuję za komentarz i ocenkę :)

Właśnie zaktualizowałam tracka.


RE: Freaky - Morning Coffee - Overpaweu - 30.06.2017

Teraz jest mega!
Wyszło perfect! Cieszę się, że mogłem pomóc.


RE: Freaky - Morning Coffee - Tech.Nixa - 30.06.2017

(30.06.2017, 20:46)Overpaweu napisał(a): Teraz jest mega!
Wyszło perfect! Cieszę się, że mogłem pomóc.

Ja również dziękuję i sie bardzo cieszę :) ! Być może i beat dałoby się jeszcze bardziej wycackać i dopieścić ale to chyba jak na razie nie na moje amatorskie możliwości. Na razie nie chcę kombinować za bardzo i co chwilę reuploadować tym bardziej, że nie wiem zbytnio co :P

Dla zainteresowanych wersja instrumentalna bez wokalu tutaj: https://soundcloud.com/user-617807847/freaky-morning-coffee-instrumental


RE: Freaky - Morning Coffee - Deonite - 1.07.2017

Aż mi się przypominają bity z radia kolegi, kiedy to koło północy wracaliśmy z roboty znużeni, on prowadził i właśnie takie bity puszczał! :D

Dla mnie fajna taka monotonia, tytuł idealny do tego, aż się spać chce xD


RE: Freaky - Morning Coffee - Tech.Nixa - 1.07.2017

(1.07.2017, 18:35)Deonite napisał(a): Aż mi się przypominają bity z radia kolegi, kiedy to koło północy wracaliśmy z roboty znużeni, on prowadził i właśnie takie bity puszczał! :D

Dla mnie fajna taka monotonia, tytuł idealny do tego, aż się spać chce xD

Dziękuję :) Aż sama chętnie bym sobie takiego radyjka posłuchała albo w ogóle najlepiej posiedziała tam z Wami :D


RE: Freaky - Morning Coffee - Hola Flavio - 2.07.2017

slucham tera
petarda
5


RE: Freaky - Morning Coffee - Tech.Nixa - 2.07.2017

(2.07.2017, 11:38)Hola Flavio napisał(a): slucham tera
petarda
5

Dziena bardzo serdecznie :D


RE: Freaky - Morning Coffee - Shabboo Harper - 10.07.2017

Hey Freaky. Nie wszystko podoba mi się [^^]; np. parę pobocznych Fx'ów (włącznie ze zbyt literalnym efektem kawy) czy też niektóre tony piano, które nie brzmi akuratnie "czarno" (szczególnie w Outro). Mimo intencjonalego "odcienia" Vinyl'u tudzież Vintage'u, miks jest zbyt cichy (dźwięki sporo "zatarte"/przymulone). EQ godne retuszu; brakuje klarownej "góry" przez co separacja nie jest specjalnie urodziwa. Wszelako, to bezsprzecznie #1 w Twej (dotychczasowej) twórczości. ;D Istotny jest bowiem klimat; a "tu" takowy wykreowałaś całkiem zgrabnie; nadto Sample wokalu a'la Erykah Badu czarownie podkreśla nastrój pewnej inercji. Koncept jest bdb; aranż przemyślany. Więcej troski w kwestii technicznej i będzie... "pysznie". ;)


RE: Freaky - Morning Coffee - Tech.Nixa - 10.07.2017

(10.07.2017, 0:23)Shabboo Harper napisał(a): Hey Freaky. Nie wszystko podoba mi się [^^]; np. parę pobocznych Fx'ów (włącznie ze zbyt literalnym efektem kawy) czy też niektóre tony piano, które nie brzmi akuratnie "czarno" (szczególnie w Outro). Mimo intencjonalego "odcienia" Vinyl'u tudzież Vintage'u, miks jest zbyt cichy (dźwięki sporo "zatarte"/przymulone). EQ godne retuszu; brakuje klarownej "góry" przez co separacja nie jest specjalnie urodziwa. Wszelako, to bezsprzecznie #1 w Twej (dotychczasowej) twórczości. ;D Istotny jest bowiem klimat; a "tu" takowy wykreowałaś całkiem zgrabnie; nadto Sample wokalu a'la Erykah Badu czarownie podkreśla nastrój pewnej inercji. Koncept jest bdb; aranż przemyślany. Więcej troski w kwestii technicznej i będzie... "pysznie". ;)

Dzięki jak zwykle za konkretny komentarz ;) Jest mi bardzo miło czytać, że robię progress i z utworu na utwór każdy jest coraz lepszy :) Oczywiście mam wiele problemów jeszcze z innymi rzeczami i moja droga tak naprawdę się dopiero zaczyna ale chciałabym tylko zaznaczyć, ze koncepcja było zrobienie bity Lo-Fi czyli dosłownie w niskiej jakości dlatego być może wiele dźwięków jest zbyt cichych, spłaszczonych i ogólnie niepoprawnych technicznie :) Miało brzmieć jak iście domowa, a matorska produkcja robiona w małym pokoiku, z ograniczonym sprzętem i innymi uniedogodnieniami. Oczywiście nie jest to moja wymówka bo beat nie jest idealny z różnych względów ale głównym założeniem było aby idealny nie był :D Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi :E
Niemniej jednak dzięki za kolejną porcję rad i na pewno wezmę je pod uwagę następnym razem :) Ode mnie jeszcze tylko takie małe pytanko, czy ogólna głośność całego utworu nie jest za cicha?
Pozdrawiam!


RE: Freaky - Morning Coffee - Shabboo Harper - 11.07.2017

Cytat:"Miało brzmieć jak iście domowa, a matorska produkcja robiona w małym pokoiku, z ograniczonym sprzętem i innymi uniedogodnieniami. Oczywiście nie jest to moja wymówka bo beat nie jest idealny z różnych względów ale głównym założeniem było aby idealny nie był :D Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi :E"

... ;)

Cytat:"(...) czy ogólna głośność całego utworu nie jest za cicha?"

Czy to Lo-fi czy Oldschool, według mnie, utwór jest zbyt cichy. Poprawnie użyty Limiter (czyli niemocno) porządnie podrasowałby wydźwięk Twego track'u. Spektrum owych efektów jest spore... Jednakże, "powiem" tak: techniczny defekt "Morning Coffee" tyczy nie braku Limiter'a, lecz, wybacz bezpośredniość, kiepskiego master'a. A w tej kwestii to już jest ważkie jak (i czym masterujesz). "Nie patrząc" na "ciemne" przybarwienie projektu, całość jest po prostu wycofana, "nieobecna"... ^^

PS 1. Podobnie jak Ty lubię "czarne nutki". W tego typu "przydymionych" klimatach świetnie wyraża się D'Angelo czy też (mój ukochany) Maxwell.
PS 2. Również Ciebie pozdrawiam ciepło, Nikola. ;D