MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Problem z kilkoma ścieżkami - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Problem z kilkoma ścieżkami (/temat-fl-studio-fl-studio-problem-z-kilkoma-sciezkami)



FL Studio: Problem z kilkoma ścieżkami - Chris da Lucca - 17.05.2012

Witam :)

Jak widziałem ten temat jest już poruszony kilka razy, ale żaden ze sposobów mi nie pomógł niestety...


Mianowicie rozchodzi się o za****ste chwilowe zamulenia fl'a, tzn na początku zaraz po instalacji systemu i wszystkich wtyk wszystko hulało jak w bajce, mogłem i z 10 warstw w jakiejś bliżej nieokreślonej polifonii wrzucić i było git, a teraz po tym jak system ma pół roku nawet 2ch prostych warstw z max 4-6 tonową polifonią nie mogę nałożyć, bo zaraz procek na 100% i nic nie idzie posłuchać jak to wyszło....

dodam że do samego fl'a mam jeden system na jednej partycji (XP), a do innych rzeczy mam na 2giej Win7, czyli ni jak nie mogłem sobie systemu (XP) jakimś syfem zmasakrować, bo od syfu to jest 7 xD

Mój sprzęt to:
Pentium 4D (2x3,2 Ghz)
4GB ramu
Sound Blaster Audigy 2 Platinium ZS
jakiś tam GeFroce (żeby płytę główną odelżyc z grafiki zintegrowanej)
i 160 GB dysk SATA przeznaczony tylko na XP razem zs stuffem do produkcji

Czyli ogólnie nie wiadomo o co cho, od razu mówie że na różne sposoby próbowałem już ustawiac bufor na dźwiękówce i za każdym razem z podobnym skutkiem, czyli zerowym....


z góry dzięki za jakieś podpowiedzi :)

Pozdrawiam Krzysiek


RE: problem z kilkoma warstwami (FL) - Herman - 17.05.2012

pobierasz na biężąco aktualizacje systemu? odpal managera zadan i sprawdz w drugiej zakładce co Ci najwiecej procka ZUŻYWA, WTEDY BEDZSIEMY SZUKAC ROZWIAZANIA.


RE: problem z kilkoma warstwami (FL) - F3edo - 17.05.2012

1. Otwierasz przez FL.exe czy FL (extended memory)?
2. Używasz ASIO?


RE: problem z kilkoma warstwami (FL) - Chris da Lucca - 17.05.2012

1. z procesami zobaczę wieczorkiem jak będę w domu i dam znać...
2. FL (extended memory)
3. ASIO dla SB


a najgorsze jest to ze jak zaczynam projekt i robię go że tak powiem "w ciągu" to nie zauważam żadnych problemów, a jak zapisze, wyłączę fl i później włączę jak mnie wena złapie, załaduje proja to wtedy są takie cyrki...


RE: problem z kilkoma warstwami (FL) - gabrieln - 17.05.2012

mialem cos podobnego ;] pobralem nowsze asio i nowsza wersje fla i wszytko jest git;]


RE: problem z kilkoma warstwami (FL) - Revnotes - 18.05.2012

Widziałem kiedyś coś podobnego, problem tkwił w wersji jednej z zewnętrznych wtyczek, na której opierał się projekt.
Łatwo to wykluczyć budując projekt testowy na wtyczkach pokładowych, jeżeli nic się nie zmieni, pluginy są ok.


RE: problem z kilkoma warstwami (FL) - Shizzlematic - 20.05.2012

Powiem Ci, że też mam ten problem. Najczęściej występuje to przy styku Massive i Sylentha (w moim wypadku) np w projekcie mam 15 Massive i typowo chociażby 2 Sylenth'y. Kiedy obie wtyki grają w tym samym czasie praca procka automatycznie dobija do 99% i nie idzie nic robić xD
Jak temu zaradzić? Nie mam pojęcia, więc renderuje to do mp3 i odsłuchuje xD i tak w kółko :P


RE: problem z kilkoma warstwami (FL) - Chris da Lucca - 21.05.2012

@Shizzlematic

kurde jakby tak popatrzeć to u mnie w projektach głównie Sylenth i Harmless, z czego więcej sylenth'a... Ale gdzie mi do 15 synthów xD ja się w 15 - 20 to zamykam, ale ścieżkach (przynajmniej sie staram, żeby porządek mieć :P)

tak jak podpowiadasz to też robiłęm ale to kiedyś jak miałem innego kompa, a może teraz też bedzie czas na zmiany... Zobaczymy, popróbuje jeszcze coś porobić w tym temacie, bo mam jeszcze kilka opcji, jak mi się coś uda wymłodzić to dam znać :)


RE: problem z kilkoma warstwami (FL) - SilverNight - 21.05.2012

Spróbuj użyć Programu Advanced System Care mi pomaga zawsze ! masz tam dodatkowy programik smart ram , który kontroluje pracę ramu i optymalizuje ... Dodatkowo polecam Ccleaner ! Te 2 programy w pełni pomagają :)

Pozdrawiam :)


RE: problem z kilkoma warstwami (FL) - Prisma - 24.05.2012

moją radą w tym przypadku jako przyszłego informatyka będzie zrobienie defragmentacji każdej z partycji (nie mylić z formatowaniem xD) plus wyczyścić rejestr np. programem Ashampoo :) nigdy nie wiadomo jakie śmieci ukryły się w naszym systemie :P