MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Ortalio - Freeze it - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Ortalio - Freeze it (/temat-ortalio-freeze-it)



Ortalio - Freeze it - ortalio - 17.05.2012

Hello,
polecam konkurs dla Ableton'owców. Fajne nagrody, 24h na zrobienie remiksu. Ino tłoczno tam w cholerę :P
Beat the Clock

A tutaj, mój traczek pod głosowanie :)
Ortalio - Freeze it


Głosować można tutaj: http://contest.ableton.com/tracks/484

Przyjemnego, pozzdr.!


RE: Ortalio - Freeze it - Stiopa - 18.05.2012

Fajny kawalek. Znowu zywa perkusja i wokal. Masz pomysl, jak dodawac wokalne elementy, ktore zajebiscie.


RE: Ortalio - Freeze it - ortalio - 18.05.2012

Dzięki Stiopa. Tak - trochę odmechanizować elektronikę :)
Pozdrawiam! :)


RE: Ortalio - Freeze it - Aitra - 20.05.2012

napisz mi kiedy wydajesz plyte to kupie niewazne za jaka cene


RE: Ortalio - Freeze it - ortalio - 20.05.2012

8)
Dziękuję, wielkie dzięki Aurora! :)
Jeszcze zapatrujesz się na bardziej zwartą kompilację - zdobędziesz ją: Tu na BandCampie
Reszta dźwięków na Moim Portfolio

A jak będę podbijał wielkokomercyjny rynek muzyczny, to jesteś pierwszy, który się o tym dowie :)

Pozdrawiam serdecznie!


RE: Ortalio - Freeze it - monorail - 22.05.2012

o taaakk, za-je-bis-tee ! wielki szacun, czy ja słyszę gitarę przepuszczoną przez jakiś dd-3/dd-5 panning out? Klimatem przypomina nowofalowe brytyjskie kapele takie jak np. the boxer rebellion


RE: Ortalio - Freeze it - ortalio - 22.05.2012

Dzięx, monorail! Bardzo mnie miło :)
Tak, gitara jest przepuszczona przez "podwójny" delay z panem. Trafiłeś w sedno.

Wielkie dzięki za dobre słowo i porównianie raz jeszcze. :)
Pozdrawiam serdecznie!


RE: Ortalio - Freeze it - monorail - 22.05.2012

Gitara brzmi genialnie, od dłuższego czasu bawię się tym, tylko jak na razie wykorzystywałem na koncertach na żywo, trochę też nagrywałem, ale jeszcze nie do monorail'a. Jakich kostek używasz do wiosła? Ja aktualnie mam boss dd-5 bo dd-3 się zjarał..nie szumią w porównaniu np do tandetnego behringera albo echoparku.


RE: Ortalio - Freeze it - ortalio - 22.05.2012

Nie, nie! Monorail. To nie do końca tak :)
Żebyś nie pomyślał, że tak na gitarze śmigam.

Gitara jest z sampli konkursowych, jeno w zmienionej tonacji i lekko podrasowana w nutkach oraz z tym delayem.

Ja gram na klawiszach generalnie i rzeźbię z mikrofonem, jeśli chodzi o akustyczne dokonania.

Tutaj z sampli jest: gitara, bass, zglitchowane kawałeczki perki w środku, 2 atmosferyczne pady w tle, ta 4-nutowa melodia na organkach z prawej strony w szybkiej części oraz zgnieciony kawałek wokalu po lewej na końcu.

Chciałem wykorzystać najwięcej z samplepacka jak się dało.

Reszta, czyli tak naprawdę większość tego biznesu, moja :)

Sorry za wyliczankę, ale chciałem się "wytłumaczyć" z gitary ;)

A mówiąc już o samych efektach na gitarce - tak, to mój ulubiony patent, który gdzieś tam wyczytałem, czyli gitara, która się delayuje nieparzyście i rozchodzi na oba kanały. Często jest to, wiadomo, kwestia pokombinowania, że tak powiem "na ucho", niemniej sam patent podejrzałem gdzieś tam. :)

Swoją drogą, specyfika gitary elektrycznej jest taka, że wystarczą dwie trafne nuty z odpowiednim efektem i jest gicior. I do tego gicioru staram się zdążać ;)


RE: Ortalio - Freeze it - monorail - 22.05.2012

(22.05.2012, 22:43)ortalio napisał(a): Swoją drogą, specyfika gitary elektrycznej jest taka, że wystarczą dwie trafne nuty z odpowiednim efektem i jest gicior. I do tego gicioru staram się zdążać ;)

Dokładnie tak samo uważam, może odchodzę troszkę teraz od elektroniki ale zastanawiam dlaczego tak mało artystów na scenie korzysta z tego dobrodziejstwa, gitara puszczona na stereo tworzy mega scenę i pięknie 'lata'. Wystarczy kilka dźwięków, rozsądny feedback i słuchacz nie wie co się dzieję ;d a przy nagrywkach też jest miazga


RE: Ortalio - Freeze it - ortalio - 22.05.2012

... i jeśli iść dalej, dodać jeszcze jakieś (określę to po swojemu) loopery, flangery, wah wahy w rozsądnych rzecz jasna miarkach... Mega scena, pejzaże i klimat. Zgadzam się zupełnie.

Z tego też powodu lubiłem polski Yass. Tam to robili :)

Gratuluję Ci gustu i starań, Monorail.


RE: Ortalio - Freeze it - piral - 24.05.2012

Ładne. Powiedziałbym, że to raczej liquid funk z taką perką. Wszystko czyściutko. Stawiam plusa!


RE: Ortalio - Freeze it - ortalio - 24.05.2012

Dzięki bardzo, shyidea :)
Nie znam się za bardzo na gatunkach i podgatunkach - stąd moje uproszczone nazewnictwo :)
I plusik ode mnie!
Pozdrawiam!