MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Recoil83 - #65Insomnia - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Recoil83 - #65Insomnia (/temat-film-recoil83-65insomnia)



Recoil83 - #65Insomnia - Recoil83 - 22.07.2017

Witam, utwór powstawał przez wiele nocy dlatego taki tytuł, miłego słuchania.




RE: Recoil83 - #65Insomnia - hudson462 - 23.07.2017

Cześć :) Wydaje mi się, że z tego jednego utworu można by wyciśnąć przynajmniej dwa motywy stanowiące podstawę do rozbudowania ich w pełnoprawne utwory. Pierwszy czyli ten, od którego zaczyna się track, a drugi ten z syntezatorami i "dance'ową" perkusją. Oba motywy mają "to coś", ale ( według mnie) totalnie do siebie nie pasują. Pierwsza rzecz, która wzbudziła we mnie wątpliwości to hi haty pojawiające się od 1:48- nie pasują one do antycznego klimatu pierwszego motywu. Drugi motyw - od 2:20 - przypomina mi soundtrack z filmu "Dziewczyna z tatuażem". Melodia, która ma początek równo z drugim motywem jest intrygująca i tworzy wrażenie niebezpieczeństwa, jest trochę za cicho, ale może to dobrze. Mimo, że oba motywy (napiszę po raz kolejny- WEDŁUG MNIE) nie pasują do siebie to udało Ci się zbudować między nimi gładkie przejścia.
Daję 5 bo słychać, że włożyłeś dużo serca i pracy w ten utwór. Pozdrawiam :)


RE: Recoil83 - #65Insomnia - Royal Cartel - 24.07.2017

Słychać jakby highcut na całym spectrum. Dużo rzeczy gra w okolicach 200-500 Hz, przez tworzy się tzw "muł". Jednak bardziej wg mnie przeszkadza zanik wysokich częstotliwości.

Poza tym wszystko gra :)


RE: Recoil83 - #65Insomnia - Plague - 24.07.2017

Bardzo fajnie skonstruowany kawałek, ale jak wspomniał Royal trochę płaski jeśli chodzi o częstotliwości.
Początek skojarzył mi się z filmem "300" kiedy stoją na przeciwko siebie wojska Persji i Spartan. Później robi się troszkę industrialnie, rockowo coś w ten deseń.
Masz smykałkę do tego typu muzy.
Z zainteresowaniem przesłuchałem, bo nigdy nie wiadomo w którą stronę pójdzie motyw u Ciebie :)


RE: Recoil83 - #65Insomnia - Recoil83 - 24.07.2017

hudson462 ja tak lubię połączyć różną muzykę w całość, dzięki za odsłuch i opinię dotyczącą miksu.

Royal Cartel przeważnie skupiam się tylko na miksie, ale wziąłem sobie do serca twoje uwagi i zrobiłem prowizoryczny master, możecie mnie teraz skarcić, dzięki za odsłuch i opinię.

Plague wstawiłem już nowy poprawiony track, myślę że teraz jest dobrze, tobie również dziękuję za odsłuch i opinię.


RE: Recoil83 - #65Insomnia - Mocade - 28.07.2017

Słuchając pierwsze półtorej minuty zacząłem mieć nadzieję że wyszedłeś ze schematu intro/bębny+elektronika/outro ale cóż, może innym razem. :-) Flety świetne. Śpiewanie pani w środku utworu brzmi jakby fałszowała, mogłeś pomóc jej podśpiewać ton lekko do góry. Wprawdzie nie czuję klimatu, ale technicznie jest spoko.


RE: Recoil83 - #65Insomnia - Shabboo Harper - 4.08.2017

Większczość Twych produkcji cechuje pokrewny aranż czy też konstrukcja kompozycji (dwoistość motywów). Pozwoliłam już sobie kiedyś o tym skreślić komentarz; toteż nie będę już do tego wątku powracać. Zresztą twierdzisz:

Cytat:"(...) lubię połączyć różną muzykę w całość (...)".

I już...
Recoil, ponieważ klimat, w tym konkretnym projekcie, (niestety) nie do końca przekonuje mnie; skoncentruję się li tylko na aspekcie technicznym. Otóż, miks niespecjalnie jest urodziwy; surowy, momentami "stłumiony"; nie wszystkie dźwięki "korelują ze sobą". Szczególnie uwagę przykuwa Kick; owy cechuje szybki Attack i niezbyt ekspresywna barwa (coś "brzydko" brzęczy/"uderza" i przez to, przy większym Gain'ie, wyraźnie słychać, iż tenże "odklejony" jest od miksu; nieskompresowany z melo). Track potrzebuje większego nasycenia nut. Tak czuję... :)