MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Adikop - Fantastic! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Adikop - Fantastic! (/temat-house-adikop-fantastic)



Adikop - Fantastic! - Adikop - 24.07.2017

Witam! Przedstawiam Wam mój nowy utwór i chciałbym, abyście porównali go do moich pozostałych :D . Dobrze by było gdybyście powiedzieli mi czy są jakiekolwiek postępy, czy jest tak samo, czy może jest gorzej.



RE: Adikop - Fantastic! - Deonite - 24.07.2017

No siema. To juz twoj drugi utwor, ktory bede ocenial :)

Calkiem fajna kompozycja piano na poczatku, chociaz brakuje tu velocity. Przejscie miedzy dropem a breakiem nie posiada kontrastu, tj. nie ma takiego fajnego momentu zerwania przed dropem, czy cos takiego. Po prostu drop musi troche zaskakiwac :) Po dropie jest troche nudno, to musze przyznac. I troche ta perkusja oklepana. Barwa kicku mi sie nie podoba, clap moglby byc troche "lzejszy". Dzis 3/5, ale idzie ci coraz lepiej


RE: Adikop - Fantastic! - Bordi - 24.07.2017

Na pewno nie można Ci zarzucić braku pomysłów na melodie ;) Moje uwagi nie różnią się zbytnio od poprzednika. Nie ma równowagi w beat'cie..kick jest stłumiony względem snare, albo w ogóle one do siebie nie pasują. W buildup'ie od 0:45 również zmieniłbym snare, a przede wszystkim dodałbym (np.) reeverb'a.... bo jego całość jest jakby "sucha", przez co nie pasuje mi pod koniec zmiana pitch'u.

Ogólnie, widać że jesteś nastawiony na doskonalenie. Tak trzymaj ! 3


RE: Adikop - Fantastic! - sebissimo - 24.07.2017

Pomysł jest i melodia też się klei, ale kick strasznie dudni, snare bardzo bije po uszach i clap momentami nie taki, chyba za bardzo pozbawiony niskich


RE: Adikop - Fantastic! - Shabboo Harper - 29.07.2017

Adikop, jeśli pozwolisz, wpierw krótko odnośnie tegoż tematu. "Dół" jest straszliwie potraktowany; szczególnie słychać to w "temperamentnych" fragmentach "Fantastic!". Hurkot, stukot, rezonanse; przez takowy "stłumiony"/"zduszony" mętlik ciężkich tonów odnosi się wrażenie, iż wszystko "męczy się w miksie", o ile nie fałszuje... ^^ Clap "nie klei się"; Snare niemiłosiernie "głuchy"; wariacje Synth'ów "wycofane", szemrzące; Piano w Breakdown'ie przytłumione jakimś "gulgotem" (od 1:35) ;). "Przejścia niedopieszczone", zbyt twarde. Track jest pozbawiony witalności; skromnie energetyczny; panorama właściwie nie istnieje. Całość brzmi tak jakby była mocno skompresowana i "przepuszczona" przez wtyczkę symulującą taśmę. Nie jest to korzystna impresja... ;(

Względem mych wcześniejszych spostrzeżeń/komentarzy, nieśmiało "powiem" Tobie tak: technicznie (miks/master) wciąż jest niespecjalnie urodziwie; brak tego "zmysłu", by uchwycić np. właściwy balans częstotliwości ścieżek tudzież wydobyć z każdego dźwięku "to coś" (miękkość/drapieżność czy też bitność/lekkość); nadto by finezyjnie owe tony "ułożyć" w przestrzeni projektu. Niech poszczególne "odcienie" w tymże "obrazie" kreślą, w odpowiednim momencie, swój osobliwy wydźwięk. Gdy chodzi zaś o Twój progres, z pewnością jest zauważalny w kwestii aranżu i talentu do kreacji melodyjnych utworów. Tyle ode mnie... ;D




RE: Adikop - Fantastic! - Stroke - 2.08.2017

Średnia troszkę za surowa moim zdaniem. Akordy i melodia naprawdę mi się podobają, aż zasługują na lepsze wykonanie techniczne. Widać, że się po prostu uczysz i wydaje mi się, że nie masz też dostępu do dobrej jakości wtyczek i sampli. Ten clap to jakaś tragedia, już domyślny Fl'owy lepiej brzmi:D No i miks, pooglądaj sobie filmików na youtubie jak robić eq. Jak będziesz robić takie fajne melodie i poprawisz technikę to będziesz miał mój miecz:D