MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Recoil83 - #66The Shadow Waltz - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Recoil83 - #66The Shadow Waltz (/temat-classical-recoil83-66the-shadow-waltz)



Recoil83 - #66The Shadow Waltz - Recoil83 - 1.08.2017

Witam, utwór nad którym musiałem pracować, bo czułem że muszę go skończyć, i tak wyszedł mi taki walczyk, przynajmniej tak mi się wydaje.




RE: Recoil83 - #66The Shadow Waltz - qnebra - 1.08.2017

Nareszcie coś różniącego się od zwyczajowego schematu intro, bębny i outro. Najlepsze elementy to początek i świetna, klimatyczna końcówka utworu. Aż trochę zaleciało "Notes of a scandal" połączonym z Zimmerem.


RE: Recoil83 - #66The Shadow Waltz - hudson462 - 1.08.2017

Super brzmienia, przyjemna melodia/ harmonia i połączenie mrocznych niskich tonów z radosnym motywem przewodnim (a przynajmniej tak mi się wydaje) w końcówce. No i czuć jakby to była część soudtrack'u jakiegoś filmu. Oceniam na 5 :)


RE: Recoil83 - #66The Shadow Waltz - Plague - 2.08.2017

Recoil złapałem się na tym, że bardzo lubię słuchać Twojej muzy :) Bardzo dobry utwór.
Nie będę się niczego czepiać, bo tak naprawdę w tym wypadku nie czuję się znawcą, żeby to robić.
Jak dla mnie świetny klimat, dobra dynamika i fajowe zakończenie - którym szczerze powiem zaskoczyłeś mnie.
Mam pytanko ( jeżeli możesz odpowiedzieć ): Skąd bierzesz brzmienia? Wtyczki płatne, darmowe, soundfonty?
Pytam, bo jak na kawałki produkowane na kompie, wszystko bardzo przyzwoicie brzmi :)
Pozdr.


RE: Recoil83 - #66The Shadow Waltz - Recoil83 - 2.08.2017

qnebra do muzyki orkiestralnej zawsze podchodzę inaczej niż do elektronicznej, w tym utworze skupiłem się tylko na tym walcu i od tego się zaczęło, zawsze jak coś mnie dobija to tworzę muzykę, dzięki za odsłuch.

hudson462 cieszy mnie że pozytywnie odbierasz ten utwór, tobie również dziękuję za odsłuch i opinię.

Plague brzmienia pochodzą z mojego DAWa, jest tam sampler Independence w którym znajdziesz większość słyszanych tu brzmień, ale niektóre pochodzą z innego samplera, nie używam żadnych innych wtyczek.
Dziękuję ci za odsłuch i opinię.


RE: Recoil83 - #66The Shadow Waltz - D-evolve - 3.08.2017

Wow... to ma klimat, wszystko idealnie współgra. To brzmi troszke jak jakaś muzyke w tle w menu do gry XD kawał dobrej roboty, daje 5 ;)


RE: Recoil83 - #66The Shadow Waltz - Shabboo Harper - 7.08.2017

Hey Recoil. "Waltz"? Cokolwiek to jest, brzmi intrygująco; takowa mozaika przeróżnych "faktorów" ("coś" z Soundtrack'u a'la tytułowy "Skyfall"; "coś" z Lendler'a tudzież z mrocznych historii o Draculi) prezentuje się w warstwie aranżu zacnie, sugestywnie. Podoba mi się finalny odcinek Twego tematu (poniekąd sprzężony z Intro); "cienie" enigmatyczności, pewna mglistość nut przyciąga. W wątku Orchestral absolutnie wyczuwalny jest progres (kreacja natężenia poszczególnych tonów), choć nie do końca jest harmonijnie. Technicznie: niektóre dźwięki winny być bliżej słuchacza; miks cichy. Myślę, iż odpowiedni mastering wystarczyłby, wszelako odnoszę wrażenie, że "gdzieś tam" w ok. Sub'a jakiś detal koliduje; niewykluczone, iż to trąby (dziwne harmoniczne pojawiają się)... Koncept jest wyrafinowany, ciekawy. :)

PS. Czy znasz Eugen Doga "Gramophone Waltz"? To mój ulubiony "walczyk"... Beer