MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Freaky - Kebabowy Beat (demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP Freaky - Kebabowy Beat (demo) (/temat-trap-freaky-kebabowy-beat-demo)



Freaky - Kebabowy Beat (demo) - Tech.Nixa - 5.08.2017

Witam, z początku miało być to zupełnie co innego ale wszystko zmieniło się gdy przypadkiem dodałam jeden instrument, który brzmiał bardzo arabsko i tak o to postanowiłam rozwinąć to w kierunku. Nie wiem w sumie czy to bardziej Trap, Trance czy jeszcze co innego więc jak chcecie to możecie mi podpowiedzieć :) Track w zasadzie ku końcowi tworzenia ale nie czuję go jeszcze na tyle by uznać go za ukończony więc zdaje się na wasze opinie co można by jeszcze dodać, poprawić, zmienić etc. :P
Osobiście chciałabym sprawić aby bardziej "bujał" i nie był taki suchy ale nie wiem jak go, że tak powiem "utanecznić" bo już w zasadzie ilość ścieżek w tym projekcie zaczęła mnie przytłaczać i nie wiem co można by jeszcze dodać żeby nie narobić bałaganu.
Pozdro :) !



RE: Freaky - Kebabowy Beat (demo) - Shabboo Harper - 7.08.2017

Hey Freaky. Dziś tak: klimat wdzięczny; przy korekcie miksu będzie okeeey ;). Tony soczyste, jędrne, spoiste; większość przyzwoicie ułożonych w przestrzeni tematu. Niektóre niespecjalnie brzmią, np. od 1:00 odległe, "w pogłosie" Piano lub od 1:13 "w Panning'u" coś a'la Dobro (typ gitary rezonatorowej) czy też frapujący "pierwiastek" od 2:49. Wątek orientalny brzmi przekonująco acz zbyt monotonnie (niepotrzebnie jest powielany) , nadto Trap Sample (kobiecy Vox) jest niemiłosiernie "zużyty"; "dół" winien być bardziej "tłusty"; perka (szczególnie Hi Hat'y) potrzebują krztynę więcej witalności. Track cechuje wstrzemięźliwy aranż; powtarzalność nut sporo "kaleczy" wykreowany mood. Żeby osiągnąć jakiś swing, "arabska" wariacja (Oud?) winna się przeobrażać/transfigurować i co ważkie "grać szybciej". Sugeruję być przekształciła Twój temat w bardziej w stylu Trance; aż "prosi się", by Arp'y "pociągnąć, tak by wyszły z cienia" (automatyzacja, equalizacja); "dorzucić" parę atmosferycznych Fx'ów (w tym etnicznych wokaliz) i będzie eskpedite... ;D


RE: Freaky - Kebabowy Beat (demo) - Knifeman - 7.08.2017

lel ale różowo XD

Bas mi się nie podoba, ciągnie się jak guma. Synth od 0:45 gra na jedna nutę i mi to fałszuje dalej wszystko, te "coś" od 1:58 całkiem niezłe. 2:50 i dalej za to zupełnie nie potrzebna warstwa czegoś trąbkopodobnego.

Moim zdaniem jest tu za dużo nie pasujących do siebie rzeczy. Od 1:29 i 3:26 ten utwór brzmi najlepiej, poszedłbym własnie w taki chiloutowy klimat który tu idealnie pasuje, resztę wyrzucił.


RE: Freaky - Kebabowy Beat (demo) - Tech.Nixa - 10.08.2017

Dzięki za rady, właśnie nie wiem czy iść bardziej w trance czy trap, na pewno nie chcę robić z tego takiego leniwego tracka Knife xD tyko jednak chcę żeby trochę to bujało :)