MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Swój własny "Niepowtarzalny styl" - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Swój własny "Niepowtarzalny styl" (/temat-swoj-wlasny-niepowtarzalny-styl)



Swój własny "Niepowtarzalny styl" - ThomasWoodworm - 18.05.2012

Słucham na okrągło różnych Podcastów w radiach np. Hardwell'a, Dada Life, Axwell'a etc. i nie wiem jak wy, ale ja zauważyłem, że w prawie każdym secie są grane te same kawałki.:( Wciąż słyszę tylko Gotye - Sombody a just to know, Hardwell - Koktiki, Nari&Milani - Atom czyli ogólnie rzecz ujmując, kawałki Top100. Każdy kolejny set staje się niemalże wierną kopią poprzedniego:( I tutaj nasuwa się pytanie: Gdzie jest ten "niepowtarzalni i oryginalny" styl którym deklarują się te wielkie gwiazdy?? To po prostu staje się nudne. Prawie każdy set jest zmixowany z samych kawałków z Top100:( Muzyka klubowa, nie tylko w Polsce ale i na świecie "schodzi na psy" Utwory wyżej wymienione trafiają na moją osobistą czarną listę utworów, które nie powinny już być grane, a przynajmniej nie z taką częstotliwością, bo kto by chciał słuchać tego samego co godzinę??

Co wy o tym wszystkim sądzicie??


RE: Swój własny "Niepowtarzalny styl" - BioMechanic - 18.05.2012

.. ja uwazam, ze za tym problemem stoja nie tylko tworcy, ale przede wszystkim odbiorcy... .wydaje mi sie, ze ludzie sa coraz mniej otwarci na nowe brzmienia. .strach przed nieznanym. ..przed utrata tego co znane i bezpieczne.. .
wiekszosc nie chce nowosci..nie chce odkrywac.. .dlatego takiemu djowi lepiej puscic znanego hita przy ktorym wszyscy zaczna skakac. .niz ryzykowac. .. idac tym tropem mozemy dojsc do innego problemu. .. klub woli zaplacic jakiemus lokalnemu djowi, ktory zagra znane hity za małą kase niz bulic gruby hajs na wyzszej klasy dj'a. .. a to znowu problem w odbiorcach.. przyjdzie kilku maniakow na taka impreze, a wiekszosc wybierze inna, bo wiadomo.. jak lepszy dj to drozszy wstep.. .a wiekszosci mlodych ludzi, nawet gdyby chcieli isc..nie stac na to. ..i kolo sie zamyka. ..

tak to mniej wiecej widze..choc mnie scena klubowa zbytnio nie dotyka >>


RE: Swój własny "Niepowtarzalny styl" - F3edo - 18.05.2012

Piszę pracę magisterską w której poruszam też ten temat ;) Więc mam gotową odpowiedź na Twoje pytanie:

"By artysta odpowiedział na zapotrzebowanie społeczne, musi istnieć także sfera sztuki "czystej", niezależnej od narzucanych z zewnątrz wskazań, której celem jest doskonalenie samej siebie, osiągnięcie jak najwyższego poziomu przy jednoczesnej maksymalizacji inwencji. Twórczość taka dostarcza niejako modelu wartości estetycznych, które ceni się za nie same, a dzięki którym wysubtelnia się zarazem wrażliwość estetyczna człowieka, kształtuje jego zdolność do głębszego odczuwania piękna świata i sztuki, rodzi się potrzeba doznań estetycznych we wszystkich dziedzinach życia. Wspomniana wyżej sprzeczność polega na tym, że profesjonalizacja pracy artysty sprzyja rozwojowi sztuki miernej, powtarzającej istniejące wzory, natomiast swoboda bez granic prowadzić może do odcięcia sztuki od potrzeb społecznych, pozbawiając twórcę bogatego źródła inspiracji jakim może być znajomość tych potrzeb." (źródło: "Zarys estetyki" Maria Gołaszewska s.158) ;)


RE: Swój własny "Niepowtarzalny styl" - 9lives - 18.05.2012

Te największe gwiazdy grają numery swoich kolegów po fachu, a że masa ludzi ich setów słucha odnajdują na beatporcie i kupują. Zauważcie, że dzisiaj ludzie nie kupują tego co dobre, tylko to co podsuwają im ich "idole". Dzisiaj liczy się tylko marka. Podam taki przykład... Cherry Coke zrobił remix, ludzie wrzucali na youtube, film miał kilka tysięcy wyświetleń. Ktoś wrzucił podpisany jako Avicii i ten oto sam numer uzyskał ponad 1 milion wyświetleń. Ludzie w komentarzach pisali, że mega itp, avicii jak zwykle na poziomie ;-) Więc sami widzicie. Ludzie nie są otwarci na nowe brzmienia? Hmm nie jestem tego pewien. Nikt 4 lata temu nie powiedziałby, że dubstep będzie w 2012 tak popularny jak jest.


RE: Swój własny "Niepowtarzalny styl" - Divine Frequency - 19.05.2012

Rownie dobrze moglbys zapytac dlaczego istnieje komercja... Ja nie jestem na topie (w znajomosci nowych utworow) juz od jakiegos roku i jakos sie tym nie przejmuje. Czasami poslucham jak jakis znajomek wrzuci cos nowego na fb. Ale ogolnie staram sie szukac muzyki od artystow ktorych malo kto slucha a maja swietne utwory i takich jest miliony na swiecie. Powiem tak, chcesz swiezosci to nie wchodz na eska top tylko polookaj na sc kto kogo 'sledzi' i tak dalej, na prawde dobra muzyke mozna znalezc :)

edit. Ahh.. no i juz duuzo tworcow zrezygnowalo ze swoich stylow dla robienia czegos co podoba sie ludzia i co sie doooobrze sprzeda. Gupi przyklad 'Levels' Avicii'ego, ile juz kawalkow w tym samym stylu powstalo ? I to dlatego ze ludziom przypadlo do gustu... wiadomo co za tym idzie, kasa kasa kasa...


RE: Swój własny "Niepowtarzalny styl" - ThomasWoodworm - 19.05.2012

Z tym SC to masz rację :) Można naprawdę masę genialnych kawałków znaleźć i to często za darmo, bo dużo mało znanych producentów daje do pobrania swoje utwory i remixy :)


RE: Swój własny "Niepowtarzalny styl" - Revnotes - 19.05.2012

Moim zdaniem jest taka prawidłowość, że jeżeli coś pozornie miernego będę wam odtwarzał noon stop, na początku pojawi się obojętność, odruch wymiotny lub euforia, ale po dłuższym czasie każdy z was będzie mógł to strawić w podobny sposób, co bardzo dobrze wykorzystują marketingowcy. Motyw powinien być oczywiście chwytliwy, żeby każdy go zapamiętał, nieważne czy mu się spodoba, czy też nie. Po co wydawca ma ponosić duże nakłady, żeby wypromować nieznanego producenta? Skoro może zaproponować mu grosze, a lwią część środków przeznaczyć na jeszcze większą promocję tych gigantów, z którymi podpisał równie gigantyczne kontrakty, przecież w ten sposób szybko odzyska zainwestowane pieniądze. Ten nieznany producent będzie natomiast dla wydawcy dobrą furtką awaryjną, bo może ma wielki talent, może komuś się spodoba jakaś jego produkcja i od pewnego poziomu popularności warto będzie na niego stawiać, by zarobić kolejne pieniądze. Niestety ten nieznany producent musi liczyć, że ktoś już strasznie znudzony sięgnie po jego utwór i odtworzy szerszej publiczności, drugiej szansy może już nie być, ponieważ dla tej osoby odtwarzającej dajmy na to DJa ryzyko odtworzenia mało znanego artysty w znanym klubie czy eventcie może okazać się zbyt duże, bezpiecznie będzie wybrać wypromowanego giganta.


RE: Swój własny "Niepowtarzalny styl" - Progsiv. - 19.05.2012

Taa..
No niestety ale to smutna prawda.Jeśli dj pusci juz wypromowany kawalek ludzie to juz znaja i reaguja euforia itd. Ale jak zwykle kazdy kij ma 2 konce i jesli odtworzy on nieznany i nie puszczany kawalek sa 2 opcje : albo on wywola jeszcze wieksza inna euforie niz stale puszczana nutka albo bedzie to klapa, no ale kto nie ryzykuje ten nie ma.. =)


RE: Swój własny "Niepowtarzalny styl" - Jack Orlando - 19.05.2012

Dużo ludzi bawi sie tylko przy tym, co znają, jeśli usłyszą coś obcego to od razu się zniechęcają, głupota :/