MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
NS - Win (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: NS - Win (Original Mix) (/temat-ns-win-original-mix)



NS - Win (Original Mix) - nsboy - 6.08.2017


Nowy utwór ode mnie, czekam na komentarze i uwagi :) pozdrawiam !


RE: NS - Win (Original Mix) - Stroke - 6.08.2017

Jest nieźle, mix w miarę klarowny. Dla mnie jedyne co to jakieś takie wrażenie miałem jakby sucho było przez cały utwór, nie wiem czy reverbu więcej, czy raczej padów jakichś pododawać, ewentualnie jakieś arpy, dodatkowe element perkusyjne czy coś. Musisz dopracowywać detale, bo to chyba odróżnia największych od takiej drobnicy jak my:) Pozdro!


RE: NS - Win (Original Mix) - Bordi - 6.08.2017

Całość utworu podoba mi się, jest melodycznie, nowocześnie i poprawnie technicznie. Początek utworu (tzn. do 0:15) jest jednak wg. mnie zbyt skromny :) brakuje mi jakiejś perkusji albo innych dźwięków w tle. Mam również wrażenie, że bass mógłby być głębszy/bardziej wyczuwalny, moim zdaniem jest on trochę schowany przez pianino. Bardzo dobrze poradziłeś sobie z przejściami. Moja ocena to 4.


RE: NS - Win (Original Mix) - nsboy - 6.08.2017

Dzięki wszystkim :)


RE: NS - Win (Original Mix) - Deonite - 6.08.2017

Moje ulubione wokale :) Piano jest spoko, ale troche tak malo dynamiczne, brakuje uzycia velocity. Pady wchodza idealnie i dobrze komponuje sie z wokalem. Lead dropu troche suchy, chyba go nie layerowales. Ale zamysl dropa mi sie podoba, troche ci taki future house wyszedl. Tak samo, jak Bordi nie za bardzo wyczuwam bassu. Rzeczywiscie, mogl by on byc troche glebszy i wyrazniejszy.


RE: NS - Win (Original Mix) - e-max - 8.08.2017

Rzeczywiście bit nieco suchy, przydało by się trochę więcej "mięsa" czyli basu. Myślę że sprawę mógłby rozwiązać lepszy kick z mniejszym kliknięciem i dłużej wybrzmiewający, albo wyraźniejsza linia basowa + podcięte piano.
W 1.15 pojawiła się melodia która moim zdaniem jest trochę za głośno w całym utworze.
Ogólnie się trochę czepiam ale słuchać u Cb całkiem pro brzmienie. Dobra 4


RE: NS - Win (Original Mix) - Fly - 15.08.2017

Tak jak wyżej, fajny klimatyczny utwór z wpadającymi w ucho melodiami.

Zdecydowanie za mało basu,przez co track wydaje się suchy i nie ma zbytnio energii. Poza tym nie ma zbytnio do czego się przyczepić. Ode mnie 4/5 ;)


RE: NS - Win (Original Mix) - Shabboo Harper - 30.08.2017

Pozwól, iż li tylko technicznie odniosę się do tego projektu, nie jest to bowiem specyfika klimatu, którą lubię. ^^ Tak więc: część instrumentów jest zbyt słabo "ułożona" w panoramie; brzmi to trochę dziwnie. Częstotliwości ścieżek godne większej troski. Kick poprawnie w mono, lecz Hi Hat'y "w środku". Czemu? W pewnym stopniu o dostatecznej (jedynie) finalnej impresji świadczy "wpleciona" osobliwa wokaliza, jak również obecność rozległych Pad'ów. Sound Design całkiem różnorodny, choć nie zachwyca swą ekspresywnością (lekko rachityczny Kick, donośne Synth'y, "przyćmiony" Bass, nieregularne w swej sile Piano, metaliczne Clap'y). Track stwarza wrażenie zbyt "zawężonego", nadto rzeczywiście prezentuje się zbyt "sucho". Myślę, iż jest to kwestia mastering'u. Użycie kompresora (wielopasmowego), EQ z saturacją plus dobrego limitera przysłuży się całości. Aranż niezgorszy. Keep doin'... :)


RE: NS - Win (Original Mix) - nowyrr - 25.09.2017

Spoko nuta ci wyszła ale jak bys dał więcej basu na dropie mocniejsze walnięcie by bło