MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Jak sprawdzić latencję? [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Jak sprawdzić latencję? [Rozwiązany] (/temat-fl-studio-fl-studio-jak-sprawdzic-latencje-rozwiazany)



FL Studio: Jak sprawdzić latencję? [Rozwiązany] - Lukasse - 19.05.2012

Witam,otóż chcę zakupić sobie klawiaturę midi i potrzebuję sprawdzić latencję,tak mi chociaż napisali na 4clubbers.pl ,napisali tak: '' Najpierw powiedz jaką masz latencje. Jeżeli do 10ms to będzie hulać jeżeli więcej to bedziesz miał opóźnienia ''

I teraz pytanie do Was,bo na tamtym forum mi za dużo nie pomogli,jak sprawdzić tą latencję ? Proszę o odpowiedź pełnowartościową,gdzie wejść ,w co i jak,gdzie i jak sprawdzić. Dziękuję i pozdrawiam.


RE: Jak sprawdzić latencję ? - Airva7 - 19.05.2012

Sprawdz w ustawieniach audio w swoim programie do tworzenia muzyki.

NP. Fl-Studio

ASIO
[Obrazek: m3b4w.png]

Zwykle stery
[Obrazek: de4h7c.png]


Ableton Live
[Obrazek: 2q9i3vl.png]


RE: Jak sprawdzić latencję ? - Lukasse - 19.05.2012

O właśnie,o to mi chodziło,dziękuję ślicznie za taką odpowiedź ! ;D Niestety okazało się ,że latencje mam 93ms,czyli chyba o klawiaturce midi sobie mogę pomarzyć ;P Dziękuję i pozdrawiam Blanco.


RE: Jak sprawdzić latencję ? - darXide - 20.05.2012

Latencję (bufor) można zmniejszać/zwiększać wedle uznania. Chodzi o to, jaką latencję komp ci uciągnie bez przerwania ciągłości sygnału audio. Wiadomo, że w napakowanych na maks projektach nie da się pograć, bo trzeba ustawić duży bufor, żeby sygnał się nie zacinał. W pustych projektach można nawet wyciągnąć 2ms bez zacinki na małych wtyczkach, na omnishpere, czy philharmoniku już muszę dać z 5-7ms (na ASIO4ALL, a kompa nie mam jakiegoś wyśnionego, na podstawowym sterowniku realtekHD nie ma mowy o tym, żeby wyciągnąć mniej niż 10ms, nawet na pustym proju).


RE: Jak sprawdzić latencję ? - Lukasse - 20.05.2012

Widzicie,po zainstalowaniu Asio4all 2.9 ,latencje mam już 12ms,ale to i tak za dużo,aby klawiaturka midi dobrze śmigała ,nie


RE: Jak sprawdzić latencję ? - darXide - 21.05.2012

12ms jest grywalne. Spróbuj pograć na klawie komputerowej - bufor powoduje tę samą latencję.


RE: Jak sprawdzić latencję ? - Divine Frequency - 21.05.2012

Oj Stary nie wiem na jaki ty sklep trafiles ze takie pierdoly Ci gadaja. Ja na klawie gralem przy 80ms i prawie nie slychac opoznienia. Pomysl... jak grasz przez neta w jakas gre i masz ping 80 to da sie grac ? Oczywiscie ze tak :) Jesli zalezy Ci na naprawde niskiej to zainwestuj w interfejs audio. Ja na focusrite przy maksymalnym ustawieniu bufora mam 21 ms.


RE: Jak sprawdzić latencję ? - Lukasse - 21.05.2012

No spoko,spoko panowie,a teraz powiedzcie mi czy ten Asio4all sterownik,on polepsza dźwięk w fl studio przy produkcji czy coś w tym stylu,napiszcie mi o nim coś,co ona daję i w ogóle,bo w necie coś słabo o tym piszą. ;]


RE: Jak sprawdzić latencję ? - darXide - 21.05.2012

Cytat:Niestety okazało się ,że latencje mam 93ms,czyli chyba o klawiaturce midi sobie mogę pomarzyć

...

Widzicie,po zainstalowaniu Asio4all 2.9 ,latencje mam już 12ms,ale to i tak za dużo,aby klawiaturka midi dobrze śmigała ,nie

Na początku ciężko będzie ci trafić nawet między ósemki równo w siatkę. Muzyka elektroniczna w większości jest sztywna w siatce czasowej, więc i tak kwantyzacje będziesz musiał robić w pierwszoplanowych leadach, bo tam nierówność jest najbardziej słyszalna. Zaś w padach, tłach i innych instrumentach, jak np. pianino, czy gitara, nierówno wciśnięty akord nawet brzmi czasami lepiej, bogaciej. 12ms, to masz gdzieś tak gdzieś na -5 z Muzyki, jak na nasz poziom ;)

Cytat:No spoko,spoko panowie,a teraz powiedzcie mi czy ten Asio4all sterownik,on polepsza dźwięk w fl studio przy produkcji czy coś w tym stylu,napiszcie mi o nim coś,co ona daję i w ogóle,bo w necie coś słabo o tym piszą.

Możliwe, że jest wydajniejszy, ale może nie w każdej konfiguracji sprzętowej i nie w każdym przypadku. Jak nagrywam ścieżki z ręki, to używam asio4all ze względu na małą latencję. W napakowanych projektach, gdzie ścina obojętnie od sterownika, na pełnym buforze, to płynniej mi chodzi sterownik realteka, ale tu już nic z ręki nie dogrywam. Patrzyłem na to pod takim kątem, a nie pod tym, czy on "polepsza" dźwięk, bo zastanawia mnie, czy to jest prawidłowa perspektywa. Od polepszania dźwięku jesteś ty - gość, który miksuje.

Cytat:Ja na klawie gralem przy 80ms i prawie nie slychac opoznienia.

8 setnych sekundy, przy tempie 170bpm, to już jest caluteńka szesnastka. To w sumie i mało, i dużo. Jednak jakby przesunąć o szesnastkę cały motyw główny w takim z d.py "infinity", to by wyszedł "miensny ierz" jakiś. No offence ;)


RE: Jak sprawdzić latencję ? - Derlee - 4.06.2012

na każdej karcie obsługującej asio2 dasz radę zrobić 10ms jeśli masz procesor ze 2.0 GHz.
jeżeli zastanawiasz się nad zakupem klawisza midi, to zajrzyj na http://audiogear.pl/?jaka-klawiatura-midi-,11 w celu "doinformowania". a co do tego czym różni się ASIO od WDM'a, którego używasz nie mając ASIO, to lektura dla Ciebie: http://audiogear.pl/?asio-czy-wdm-,6