MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Zirds - Swamps (Dark Ambient) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Zirds - Swamps (Dark Ambient) (/temat-ambient-zirds-swamps-dark-ambient)



Zirds - Swamps (Dark Ambient) - Zirds - 14.08.2017

Przeglądając obrazy w Internecie natknąłem się na obraz nieznanego malarza z XIX wieku...

ZIRDS

Swamps

[Obrazek: tp5cBqq.jpg]

Opierając swe dźwięki na obrazie przedstawiającym zaklęte szuwary w smutnym jesiennym pejzażu, którego tłem jest zachód słońca, a w domu ludzie szykują się do snu... Lecz gdzieś na dnie jeziora, z czeluści bagiennych, zabłociałych miejsc wyłaniają się nocne koszmary...






(Dzięki Sylvester G. Faustmann, dużo lepiej się tworzy jak się na coś patrzy)


RE: Zirds - Swamps (Dark Ambient) - iwobix - 14.08.2017

Heh kurde prawie 8 min. To chyba długo się na ten obraz patrzyłeś :D
Utwór ciekawy. Chociaż jak ja bym miał robić po obrazie to bym usunął te trzeszczenie takie elektroniczne bo trochę nie pasuje mi do natury itp :)
No ale tak jak pisałem fajnie wyszło.
PS: Muzykę można też tworzyć po obejrzeniu jakiegoś filmu wtedy też wchodzi się w ten nastrój ;)


RE: Zirds - Swamps (Dark Ambient) - Zirds - 14.08.2017

(14.08.2017, 3:30)iwobix napisał(a): Heh kurde prawie 8 min. To chyba długo się na ten obraz patrzyłeś :D
Utwór ciekawy. Chociaż jak ja bym miał robić po obrazie to bym usunął te trzeszczenie takie elektroniczne bo trochę nie pasuje mi do natury itp :)
No ale tak jak pisałem fajnie wyszło.
PS: Muzykę można też tworzyć po obejrzeniu jakiegoś filmu wtedy też wchodzi się w ten nastrój ;)

Widać, że zamykasz się na konwenanse i nie wychylasz się poza ramy spostrzegania różnych rzeczy ;)
Spójrz na obrazy Jakuba Różalskiego... oglądając je też powiesz, że coś nie pasuje do sielankowego pejzażu wsi i chłopstwa? ;) Polecam się zapoznać :)

A co do długości utworu, to Ambient ma płynąć, ma być długi.


RE: Zirds - Swamps (Dark Ambient) - hudson462 - 14.08.2017

Cześć :) Już to kiedyś pisałem, ale napiszę jeszcze raz: doceniam pomysł tworzenia muzyki pod klimat czegoś co nie jest związane z muzyką. Pomysł na utwór mi się podoba jednak nie czuć jakby rosnącego i opadającego napięcia, a przynajmniej nie w takim stopniu w jakim bym tego oczekiwał. Z iwobixem się nie zgodzę bo zdecydowana większość tych elektronicznych wstawek jest na tyle "organiczna", że można je utożsamić z czymś obecnym na bagnach. Według mnie zamiast uchwycić zachód słońca uchwyciłeś bagna po zmroku i faktycznie słychać wychodzące z nich koszmary.


RE: Zirds - Swamps (Dark Ambient) - Niflheim - 14.08.2017

Witam.

Moje klimaty....

Mroczne, "gęste" tło połączone z bardziej "elektronicznymi" dźwiękami, tworzy to bardzo "fajny" efekt.
Utwór pasuje do obrazu; cały niepokój, "tajemniczość" czuć szczególnie w momencie gdy całość staje się coraz bardziej intensywna czuje się wręcz że coś lada moment się wydarzy, zostaje później samo tło co buduje napięcie.

*Moja "mała" interpretacja*
Część utworu od początku do ok 6:10 to dzikie harce potwora pod taflą jeziora, które obserwuje ktoś z brzegu; a od 6:10 (ten szum) to wyjście bestii na brzeg i ten człowiek na brzegu patrzy prosto w puste ślepia monstrum....bla...bla...bla....

Pozdrawiam


RE: Zirds - Swamps (Dark Ambient) - qnebra - 14.08.2017

Bardzo to dynamiczne jak na ambient, na szczęście samo brzmienie i klimaty takie bagniste. Lepki sprężynujący syntezator, wodniste tła, mętne barwy elektroniki. Kolejna udana pozycja w twojej karierze.


RE: Zirds - Swamps (Dark Ambient) - Mocade - 21.08.2017

Hmm. Jest bardziej elektronicznie co z pozoru gryzie się ze statycznym krajobrazem, jednak gdyby ująć to tak że bardziej skupiłeś się na wizji samych głębin bagna niż jego naturalnej powierzchni, to synthy sprawiedliwie wychodzą z tego obronną ręką. Podoba mi się ten skwierczący dźwięk z 6:59, jakby ambientowy popcorn. 5/5


RE: Zirds - Swamps (Dark Ambient) - PureInstinct - 24.08.2017

Wow! Jestem pod wielkim wrażeniem! Odczucia są bardzo mocne i wszystko jest niesamowicie opętane, paranoiczne i obłąkane. Ma się wrażenie, jakby zaraz z bagien miały wypełznąć zdeformowane istoty, które chcą cię wciągnąć. Piękne i straszne! Niesamowita robota Zirds.


RE: Zirds - Swamps (Dark Ambient) - Abigail Noises - 26.08.2017

Track ma coś z drona, industrialu, ambientu... Dźwięki fajnie dobrane. Te ostre, metaliczne plucki słabo kojarzą się z bagnem choć z drugiej strony może to insekty tańcujące na bagnach. Najbardziej podoba mi się tło – gęste, mroczne... fajnie przeplatają się ze sobą te pady, trąby itd. Ładnie pracuje panorama. Niby background jest statyczny przez rytm dętych ale jednak sporo tam się dzieje. Wprowadzenie noisów w końcówce dobrze pomyślane. Jedynie czego mi brakuje to zintensyfikowania basu i subbasu – myślę, że automatyzacja w tych rejonach dodałaby jeszcze większej głębi i tajemnicy bagiennym rejonom. Technicznie także dobrze – jest klarownie i czysto. Osobiście dodałbym półkowo nieco dołu już od 500 hz. Warto by także przepuścić całość przez vst symulujące saturację taśmową. Razem dałoby to większe ciepło w kawałku i nie byłby tak surowy (choć i tak nie jest źle). Udana pozycja.