MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Dwa pytanka. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Dwa pytanka. (/temat-dwa-pytanka)



Dwa pytanka. - Mike Brenn - 14.08.2017

1. Mam zamiar zakupić monitory KRK ROKIT RP5 G3, mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat tych monitorów. Dają radę?
2. Mam zamiar zakupić klawiaturę MIDI, i tutaj pytanko, czy każda klawiatura MIDI współpracuje z dowolnym DAWem po podłączeniu do komputera?


RE: Dwa pytanka. - DelianoCarl - 14.08.2017

1. Nie mam więc się nie wypowiem.
2. Tak. Jeśli chodzi o klawiatury midi robione dzisiaj - podpinasz pod usb, konfigurujesz DAW i grasz. Konfiguracja często kończy się na wejściu w zakładkę odpowiedzialną za MIDI i kliknięciu refresh devices albo coś w tym stylu. :)


RE: Dwa pytanka. - Recoil83 - 14.08.2017

Wszystko co pod USB będzie działać, z dowolnym DAWem, chyba że masz jakiś egzotyczny system jak MAC OS to się nie wypowiem.


RE: Dwa pytanka. - Mike Brenn - 14.08.2017

Dzięki Panowie, pytam bo chce kupić fajną klawiaturke Behringera, a w opisie jest napisane że załączone oprogramowanie Ableton Live Lite, więc myślałem że będzie tylko grać na Abletonie.


RE: Dwa pytanka. - Zirds - 14.08.2017

Krk mają strasznie dziwnie, sztucznie podbity środek częstotliwości.


RE: Dwa pytanka. - Mike Brenn - 14.08.2017

Zatem jakie najlepsze monitory do produkcji kupić? W podobnej cenie co KRK?


RE: Dwa pytanka. - DelianoCarl - 14.08.2017

Mam klawe Behringer Umx610, jest to dość niska półka cenowa... Ale chyba wystarcza w zupełności :)

Tannoy Reveal 802, które posiadam grają całkiem zacnie.
Nie wiem czy ktoś z tutejszych użytkowników posiada jeszcze te monitorki, ale ja jestem pozytywnie zaskoczony. Nie wiem jak grają modele z mniejszymi membramami. Cenowo chyba jest podobnie.


RE: Dwa pytanka. - Mike Brenn - 14.08.2017

A takie monitorki są niezależnie zasilane rozumiem, jak podłączamy do komputera? Trzeba mieć jakiś rozgałęźnik do wejścia jack?


RE: Dwa pytanka. - hudson462 - 14.08.2017

Cześć :) Ja mam monitory KRK g3 rp6. Niestety nie mam innych monitorów, więc ciężko mi powiedzieć jak one wypadają, ale na pewno da się na nich produkować. Nie kosztują fortuny, więc są dobre dla początkujących, a wielu zaawansowanych producentów również ich używa- choćby jako odsłuch referencyjny. Co do pytania o złącze jack- tak trzeba mieć dodatkowy kabel żeby dwa monitory podpiąć jednym jack'iem.


RE: Dwa pytanka. - Zirds - 15.08.2017

(14.08.2017, 23:13)Mike Brenn napisał(a): Zatem jakie najlepsze monitory do produkcji kupić? W podobnej cenie co KRK?

Tannoy, JBL, Yamaha, Presonus... A najlepiej to samemu się wybrać do sklepu i samemu wybrać, bo każdy ma swój słuch i każdy inaczej spostrzega dźwięki, a kupując, bo ktoś coś polecił lub opierać się na internetowych recenzjach i opiniach.. Monitory to nie klawiatura czy drukarka, którą ktoś poleca.. to już rzecz, którą należy wybrać samemu.

Monitory dzielą się na pasywne i na aktywne. Te pierwsze są takie, że potrzebują zewnętrznego wzmacniacza, a aktywne mają już go wbudowanego. Co do zasilania - tak każdy monitor ma osobne zasilanie, zaś łączność z komputerem zazwyczaj jest w formie złącz zbalansowanych (złącza XLR i TRS) i niezbalansowanych (złącza RCA i TS).
Ogólnie do takich połączeń jest używany jakiś Interfejs Audio, który można podłączyć do komputera za pomocą kabla USB, a sam w sobie posiada odpowiednie wyjścia audio do podłączenia monitorów (zależy od modelu) - mogą to być złącza TRS lub RCA oraz wyjście słuchawkowe oraz wejścia XLR/TRS do podłączania mikrofonu czy gitary lub innego źródła dźwięku. Interfejs Audio to taka zewnętrzna karta dźwiękowa, która w bardzo dużej mierze ułatwia pracę z łącznością audio.