MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Mike Brenn - ID (Come Back) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Mike Brenn - ID (Come Back) (/temat-progressive-mike-brenn-id-come-back)



Mike Brenn - ID (Come Back) - Mike Brenn - 3.09.2017

Witam, co myślicie o tym pomyśle/zarysie takiego progressive bigroomowego tracka? Proszę o opinie.




RE: Mike Brenn - ID (Come Back) - Bordi - 4.09.2017

Zamysł spoko. Moje uwagi: pobaw się trochę efektem Delay synth'a, który gra na samym początku... ja zamiast niego dałbym reeverb. Kick w dropie powinien mieć chyba trochę więcej mocy jeśli chodzi o Big room. W dropie jest tylko jedno przejście, fajnie jakbyś to urozmaicił nieco. Zapowiada się ok, mam nadzieję, że unikniesz nudy :) pozdrawiam


RE: Mike Brenn - ID (Come Back) - DNRBW - 7.09.2017

Po dropie słychać,że jest to progresive :D,troszku słabe(dla mnie)przejście z głównej melodii do build upu,"pobaw się trochę efektem Delay synth'a, który gra na samym początku... ja zamiast niego dałbym reeverb" zgadzam się tutaj z Bordim :D


RE: Mike Brenn - ID (Come Back) - Shabboo Harper - 20.09.2017

Mike, pierwsza impresja: miks jest potężnie "zduszony". Takowy dobór dźwięków potrzebuje więcej "powietrza", jaskrawości. Co do Delay'a, który kreuje zbyteczne "click'i"; co do użycia Reverb'u to uwaga Bordi'ego jest trafna, wszelako, według mnie, główny "zarzut" tyczy Kick'a. Owemu brak "ogona" (Tail); nadto barwa tegoż nie jest zachwycająca (zwłaszcza jeśli chodzi o ten gatunek). Stopa uderza zbyt mocno, przez co "dolne partie" odbierają całości energii. Snare charakterny; Synth'y mgliste; Pluck nieklarowny. Track potrzebuje sporej korekty miksu. Good luck. :)


RE: Mike Brenn - ID (Come Back) - Mike Brenn - 20.09.2017

(20.09.2017, 5:08)Shabboo Harper napisał(a): Mike, pierwsza impresja: miks jest potężnie "zduszony". Takowy dobór dźwięków potrzebuje więcej "powietrza", jaskrawości. Co do Delay'a, który kreuje zbyteczne "click'i"; co do użycia Reverb'u to uwaga Bordi'ego jest trafna, wszelako, według mnie, główny "zarzut" tyczy Kick'a. Owemu brak "ogona" (Tail); nadto barwa tegoż nie jest zachwycająca (zwłaszcza jeśli chodzi o ten gatunek). Stopa uderza zbyt mocno, przez co "dolne partie" odbierają całości energii. Snare charakterny; Synth'y mgliste; Pluck nieklarowny. Track potrzebuje sporej korekty miksu. Good luck. :)

Zdaję sobię sprawę że miks leży, bo to moja bolączka, ale co konkretnie najbardziej potrzeba? Korekcja, kompresja czy panorama?


RE: Mike Brenn - ID (Come Back) - Shabboo Harper - 21.09.2017

Cytat:"Zdaję sobię sprawę że miks leży, bo to moja bolączka, ale co konkretnie najbardziej potrzeba? Korekcja, kompresja czy panorama?"

Mike, pozwól, iż odpowiem tak: generalnie, zawsze w pierwszej kolejności dąży się do poprawy korekcji poszczególnych tonów (EQ). Jednakże, odnośnie Twego projektu: (według mnie) źle prezentują się dźwięki rozłożone w panoramie. ;( Proszę, zauważ, iż Lead przeważa w L kanale. W ogóle większość ścieżek przedziwnie istnieje w przestrzeni utworu. Bowiem, przecież prócz L i P kanału, jest jeszcze "scena", zaś w tym fragmencie całość "gromadzi się" w jednej szerokości (dobrze, że przynajmniej Kick "gra po środku" ^^). I właśnie od tego zacznij "retusz". Po uporządkowaniu panoramy, track momentalnie będzie brzmieć inaczej. Potem cdn. (włącznie z kompresją). Good Luck... ^D