MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno (/temat-klawisze-keyboard-syntezator-kupno)

Strony: 1 2 3


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - fonque - 10.09.2017

PS do autora tematu - może to i dziwnie zabrzmi, ale ja uważam, że ta klawiatura do produkcji na początku nie jest potrzebna. Przydaje się to fakt, ale nie jest czymś koniecznym. Podobnie myślę o teorii muzyki - ja po prostu wymyślam melodie, bardziej przydaje się wiedza na temat miksu i masteringu. Wiem, że sporo osób może mnie za to hejtować, ale prawda jest taka, że szkoła muzyczna nie daje prawie nic przy twórczości, to po prostu trzeba czuć i szczerze mówiąc chyba lepiej jest próbować samemu stworzyć melodie niż kombinować na akordach z tutoriali. Oczywiście podstawy się przydają, ale tak jak napisałem, w muzyce liczy się twórczość, innowacja, feeling a nie reguły napisane przez nauczycieli ;)

Wiedza z książek się przydaje, ale najwięcej wiedzy będziesz czerpał z dłubania kawałków ;)


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - irooc - 10.09.2017

(10.09.2017, 22:09)fonque napisał(a): PS do autora tematu - może to i dziwnie zabrzmi, ale ja uważam, że ta klawiatura do produkcji na początku nie jest potrzebna. Przydaje się to fakt, ale nie jest czymś koniecznym. Podobnie myślę o teorii muzyki - ja po prostu wymyślam melodie, bardziej przydaje się wiedza na temat miksu i masteringu. Wiem, że sporo osób może mnie za to hejtować, ale prawda jest taka, że szkoła muzyczna nie daje prawie nic przy twórczości, to po prostu trzeba czuć i szczerze mówiąc chyba lepiej jest próbować samemu stworzyć melodie niż kombinować na akordach z tutoriali. Oczywiście podstawy się przydają, ale tak jak napisałem, w muzyce liczy się twórczość, innowacja, feeling a nie reguły napisane przez nauczycieli ;)

Wiedza z książek się przydaje, ale najwięcej wiedzy będziesz czerpał z dłubania kawałków ;)

Ja cie rozumiem ale oprócz tworzenia muzyki w dawach etc chce po prostu poznać się i grać na klawiszach dlatego ten temat się ciągnie i ciągnie


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - Zirds - 10.09.2017

(10.09.2017, 22:03)fonque napisał(a): Żeby nie tworzyć nowego tematu. Chcę kupić klawiaturę midi pod FL'a z aftertouchem, velocity, mogłaby mieć pady i jakieś suwaki (myślę, że może być 61 klawiszy). Teraz pytanie - czy klawiaturę lepiej jest podpiąć pod interfejs audio czy lepiej mieć taką pod USB. I czy w budżecie do powiedzmy 700-1000 zł można kupić coś sensownego? Czy ten ww Alesis V61 jest okey? W podobnej cenie jest też M-Audio Oxygen 61 IV.

Mogę Ci z czystym sumieniem polecić https://imuzyczny.pl/44800-arturia-keylab-61/?SID=oefkh64re3segsad0ceg8dku55

Co do połączenia to nie ma różnicy. Przecież interfejs też jest podłączony przez USB..


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - fonque - 11.09.2017

Warto dołożyć te 300 zł do Arturii? Bo za te 600-700 mam M-Audio Oxygen czy Alesis'a V61 (skoro nie odczułbym tego to po co przepłacać)


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - Zirds - 11.09.2017

Sam mam Arturię od 10 prawie lat, resztę sprzętów z Arturii też mam i następny jaki będzie to też Arturia.


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - irooc - 11.09.2017

Arturia, to chyba ten wybór, nigdy nie patrzyłem na wygląd ale ona jest piękna :D


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - Zirds - 11.09.2017

(11.09.2017, 15:24)irooc napisał(a): Arturia, to chyba ten wybór, nigdy nie patrzyłem na wygląd ale ona jest piękna :D

To jest mój sprzęt i oprogramowania jakie posiadam.
http://equipboard.com/zirds


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - OProject - 11.09.2017

Najlepiej jak przetestujesz w sklepie jeżeli masz taka możliwość, bo na obrazku to te klawiatury różnia sie tylko wyglądem i ceną :D klawiatura za 300-600 do studia w 100% wystarczy, chyba ze masz ambicje do gry przed publicznością lub do nauki muzyki klasycznej/fortepianowej (ale do tego to już pianina cyfrowe za 2-10 tys:)


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - fonque - 11.09.2017

A jak jest z tymi klawiaturami jeśli chodzi o czułość klawiszy? Fajnie by było gdyby klawiatura wyczuwała muśnięcie klawisza, ale czy w takiej cenie jest to możliwe?


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - OProject - 11.09.2017

Tak, ja mam dynamiczną klawiature w Nektar impact lx49, w tych które wymieniales też to jest, chyba :)


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - Zirds - 11.09.2017

(11.09.2017, 18:17)OProject napisał(a): Tak, ja mam dynamiczną klawiature w Nektar impact lx49, w tych które wymieniales też to jest, chyba :)

A masz AfterToucha?


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - fonque - 11.09.2017

Jest jeszcze Alesis VI61, M-Audio Oxygen Code 61 w cenie tej Arturii. I weź tu coś wybierz ;D


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - Zirds - 11.09.2017

Do Arturii dostajesz potężny program AnalogLab.


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - fonque - 11.09.2017

A to wszystko są pełne wersje?
Bo jeśli tak to wychodzi, że do Arturii dostajemy programy więcej warte niż sama klawiatura?
Zresztą przy innych producentach też są programy za 150-200 E


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - Zirds - 11.09.2017

(11.09.2017, 19:53)fonque napisał(a): A to wszystko są pełne wersje?
Bo jeśli tak to wychodzi, że do Arturii dostajemy programy więcej warte niż sama klawiatura?
Zresztą przy innych producentach też są programy za 150-200 E
AnalogLab jest w pełnej wersji, ale to nie jest V Collection. To jest baza dźwięków z V Collection, którą w prosty sposób można lekko edytować.
Poszukaj sobie na Youtube filmów Arturia AnalogLab.


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - OProject - 11.09.2017

(11.09.2017, 18:30)Zirds napisał(a):
(11.09.2017, 18:17)OProject napisał(a): Tak, ja mam dynamiczną klawiature w Nektar impact lx49, w tych które wymieniales też to jest, chyba :)

A masz AfterToucha?

chyba nie xd


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - Zirds - 11.09.2017

(11.09.2017, 20:01)OProject napisał(a):
(11.09.2017, 18:30)Zirds napisał(a):
(11.09.2017, 18:17)OProject napisał(a): Tak, ja mam dynamiczną klawiature w Nektar impact lx49, w tych które wymieniales też to jest, chyba :)

A masz AfterToucha?

chyba nie xd

Dlatego lepiej zainwestować w klawisze z aftertouchem, bo masz dotatkowy efekt modulacji.


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - fonque - 11.09.2017

A które sklepy muzyczne są godne polecenia?


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - Zirds - 11.09.2017

Thomann.de (jest po polsku), sklep muzyczny Pasja, kytary.pl.


RE: Klawisze/keyboard/syntezator - kupno - fonque - 12.09.2017

A Musicexpress? Kupował tam ktoś?
Pytam, bo mają 100 zł taniej niż konkurencja ( przy klawiaturze za 650 zł to spora różnica w cenie)