MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Problem, clipping - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Problem, clipping (/temat-problem-clipping)



Problem, clipping - M.Barczyk - 6.09.2017

Witam, mam ostatnio mały problem, otóż zrobiłem bit, wykonałem mix/mastering (oczywiście w miarę własnych amatorskich możliwości) i gdy odsłuchuję go u siebie na słuchawkach, mam wrażenie,że słychać pewne niechciane artefakty, wydaje mi się,że jest to cyfrowy clipping, dziwi mnie to bo szczyty nie przekraczają -0,3 db, na pojedynczych śladach też nie dopuszczałem do przesterów, zachowałem headroom, ma ktoś może pomysł czym to może być spowodowane? Dla ułatwienia wrzucam bit o którym mowa, z góry zaznaczam,że nie zależy mi na ocenie samej kompozycji, a jedynie na sprawdzeniu go pod kątem tego problemu, pomooocy :D

[zs]http://www113.zippyshare.com/v/vwOzsIEX/file.html[/zs]


RE: Problem, clipping - sowa - 6.09.2017

Gdzie te artefakty? Bo nie wiem czy chodzi o szum czy o coś innego. Jeżeli szum to możesz mieć dithering włączony przy eksporcie.


RE: Problem, clipping - M.Barczyk - 6.09.2017

Nie nie szum jest celowy, ja u siebię słyszę takie typowe "pykanie" zastanawiam się czy to nie jest jakiś problem też z moim odsłuchem bo słyszalne jest to gdy słucham na większej głośności, chociaż z drugiej strony jak słucham głośno innej, nie swojej muzyki to nie słyszę podobnych zniekształceń, dlatego jest to dość frustrujące dla mnie


RE: Problem, clipping - hudson462 - 6.09.2017

Ja tutaj nie słyszę żadnych artefaktów.


RE: Problem, clipping - Royal Cartel - 6.09.2017

Sprecyzuj, w którym momencie słychać "pykanie". Snare może pykać, hihaty mogą pykać i oczywiście kick. Podczas, gdy uderza stopa słychać jakby lekkie zniekształcenia. Zupełnie, jakbym zmienił sterowniki dźwiękowe na windows'owe. Jest to charakterystyczny, popularny dźwięk i może mieć to związek z opcjami eksportu.


RE: Problem, clipping - In-Tegral - 6.09.2017

Jedyne co słyszę to clicki przez automatyzacje, kiedy wyłączasz dany efekt nagle albo włączasz, tak to nic tutaj nie słyszę.


RE: Problem, clipping - M.Barczyk - 6.09.2017

Dzięki panowie za odzew, clicki przez automatyzację też występują,ale tutaj wiem,że wynikają po prostu z mojej niechlujności, ale te przynajmniej wiem jak niwelować, tak jak napisał Royal Cartel
(6.09.2017, 16:02)Royal Cartel napisał(a): Podczas, gdy uderza stopa słychać jakby lekkie zniekształcenia. Zupełnie, jakbym zmienił sterowniki dźwiękowe na windows'owe. Jest to charakterystyczny, popularny dźwięk i może mieć to związek z opcjami eksportu.

Mam właśnie takie wrażenie,że występuje to przy uderzeniach stopy, też podejrzewałem,że może coś z opcjami eksportu właśnie jest nie tak, chociaż z drugiej strony wydaje mi się,że moje ustawienia powinny być ok, ale jest to jakiś trop, gdyby ktoś dał radę mi sprecyzować jakie konkretnie opcje mogą mieć wpływ na takie rzeczy to byłbym mega wdzięczny. Tak czy inaczej serio dziękuję panowie za odzew bo
strasznie mnie wkurzał ten problem,a wasze odpowiedzi też po cześci mnie uspokoiły ;-)


RE: Problem, clipping - Shabboo Harper - 28.09.2017

Michale, "powiem" szczerze, iż nie słyszę ani "click'ów" tych typowych dla załączania wtyczek (są charakterystyczne) ani tych przy uderzeniu stopy. Podejrzewam, iż takowe wrażenie tyczy jakości (Twoich) słuchawek. Sprawdź owe... ;) I jeszcze krótko, jeśli pozwolisz, o projekcie: Hi Hat'y niezbyt (mnie) przekonują; są zbyt ciche i stłumione. Temat, generalnie, jest "zamulony", z deficytem "góry". Wszystko przez dość rozległy "na fali" Bass, który jest sporo subowy i stereofoniczny; nadto pozbawia utwór pewnego "wigoru". Sugeruję, użyć wobec poszczególnych ścieżek, które "grają środkiem i górą" (Synth'y/Clap/Fx'y) dobrej kompresji, jak też saturacji; z kolei na Pad'ach i Bass'ie kluczowania zależnego częstotliwościowo. Bit brzmi melodyjnie obiecująco. Beer


RE: Problem, clipping - pumadesign - 28.09.2017

siema , jeśli jest tak jak shabboo mówi to może mix ma wpływ na twój problem , wszystko się gryzie ze sobą lub częstotliwości czasami dają o sobie znać trochę tu trochę tam , plus może jeszcze być tak że to wina sampli które dają o sobie znać bo kiepsko pocięte ... brak bitu