MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA TALGY- More to the South - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA TALGY- More to the South (/temat-electronica-talgy-more-to-the-south)



TALGY- More to the South - hudson462 - 9.09.2017

Cześć :) Dzisiaj prezentuję wam kawałek, który napsuł mi trochę krwi. Spędziłem przy nim zdecydowanie za dużo czasu w stosunku do tego ile planowałem przy nim spędzić, a mimo to efekt i tak nie jest (przynajmniej dla mnie) jakoś super satysfakcjonujący. Pierwotny zarys utworu wyglądał całkiem innaczej- był bardziej eksperymentalny- ale ciężko mi go było rozwinąć więc zmieniłem koncepcję. Pod koniec projektu laptop zaczął się buntować i pojawiały się artefakty, glitche itp więc chciałem zakończyć pracę na tym kawałkiem jak najszybciej. Mimo wszystko jestem z siebie dumny (?) bo chyba pierwszy raz wrzucam kawałek, który nie składa się z intra > dropu > znowu to samo intro > znowu ten sam drop. Zapraszam do odsłuchu i komentowania :)




RE: TALGY- More to the South - barthus - 9.09.2017

Intro mimo wszystko jest trochę suche. Brakuje mi przejść w perkusji.
Kompozycja wydaje mi się jakoś dziwnie znajoma :P
Lead jest za głośny wg mnie.
Aranżacja rzeczywiście "niecodzienna". Atmo brakuje.. padów.
Outro dziwne; słabsze niż reszta utworu.
Zostawię 4 ;) Ciekawy utwór ale sprawia wrażenie nie dokończonego. Szkoda.


RE: TALGY- More to the South - Plague - 9.09.2017

Ciekawa zabawa efektami. Utwór pozostawia pewien niedosyt, bo poza zabawą efektami chciałoby się usłyszeć coś więcej, żeby od czasu do czasu wracać do utworu. Outro sprawia wrażenie, jakby Cię komponowanie tego kawałka juz znużyło i chciałbyś szybko zakończyć. Przydałoby się też troszkę bardziej połamać perkusję. Pomysł ciekawy, ale moim zdaniem do rozwinięcia.


RE: TALGY- More to the South - hudson462 - 9.09.2017

Dzięki panowie za opinie, tak jak pisałem na wstępie: jak utwór zaczął się rozrastać to procesor przestał sobie radzić i nie chciałem go (i siebie też) już bardziej męczyć ścinkami. W sumie chodziło mi po głowie zaczęcie tego projektu od nowa bo bez ścinek i glitchy mógłbym jeszcze coś wymyślić i dodać. Pozdrawiam


RE: TALGY- More to the South - barthus - 9.09.2017

W takiej sytuacji zawsze możesz niektóre partie importować do wav i tworzyć dalej z mniejszym obciążeniem procesora ;)


RE: TALGY- More to the South - denial3 - 13.09.2017

mnie ten numer wcale nie zdaje sie przekombinowany, a raczej bardziej dokombinowany :D

bardzo mi się podoba, klimat ma niebanalny, z dropu można by zrobić coś aprawdę ostrego a jest poprowadzony łagodnie

bardzo mi się podoba

daję 5 bo odpowiada


RE: TALGY- More to the South - chrisB# - 13.09.2017

Taka lupanka bez ladu i skladu. Daje ostro po uszach. Ten bicik z tymi syntchami dlawi sie a pianinko z innej bajki. Jest strasznie sucho. Pozdrawiam.


RE: TALGY- More to the South - Mandalar - 13.09.2017

a może werbel za cicho?


RE: TALGY- More to the South - hudson462 - 13.09.2017

To nie werbel tylko clap :P


RE: TALGY- More to the South - Mandalar - 13.09.2017

właśnie o ten "nie werbel" mi chodziło :)

W sumie to werbel też tam się pojawia ;)
ale chodziło mi o ten moment mocnej kompresji i momentami ginięcia clapa. Jeżeli tak miało być to spoko, bo ja się nie znam, po prostu jak słuchałem to czekałem na to uderzenie i mi go trochę brakowało w tym momencie.


RE: TALGY- More to the South - ShifteD - 15.09.2017

ze 2 bpmy więcej i torchę lepiej by bujało, fajne zakończenia taktów ale są bardzo małostkowe, słychać dobry zamiar ale zbyt mało są uwydatnione :)

Outro nie można nazwać outrem, kawałek się ucina w momencie kiedy wszedł nowy motyw ;) polecam przesiąść się na stacjonarkę :P laptopy to zło


RE: TALGY- More to the South - hudson462 - 15.09.2017

ShiteD dziękuję za opinię, ale z jednym się nie zgodzę- laptopy to nie zło ^^ Serio... z laptopem możesz sobie usiąść w ogrodzie i tam w dużo bardziej inspirującym środowisku (jeśli je porównać do studia/ sypialni) produkować. A projekt się ścinał bo pierwszy zarys track'u wyglądał całkiem innaczej niż finalna wersja i dużo syfu z pierwszej wersji zostało, później doszedł jeszcze "syf" z finalnej wersji no i lapek zaczął się buntować.


RE: TALGY- More to the South - Shabboo Harper - 18.09.2017

Hudson/TALGY, ponieważ nie jest to "mój świat nutek" pozwól, iż "powiem" tak: w generalnym odbiorze Twego track'u jest rzeczywiście "sucho"/"szorstko" (wysublimowany mariaż Pad'ów w tle wniósłby słuszny "powiew"). Miks jest okey; czysty i przejrzysty. "Obróbka" dźwięków dobra. Obecny "brud" (Glitch'e) jest atmosferyczny. Aranż "nie hipnotyzuje" swym charme; momentami jest zbyt eklektycznie. Takowe niemalże ametodyczne "wejścia"/"zejścia" ogromnie burzą główny wątek tego projektu (ciemny, stentorowy Synth/Arp w stylu nieśpiesznego Trap'u). Melodia Piano (pokrewna w swej barwie do "Summertime") czarowna acz jakby przypadkowa wobec narzuconego wielce syntetycznego Beat'u (Clap przyzwoity; Snare zbyt "puszkowy"; Kick trochę bezsilny). Wobec powyższych Twych refleksji, myślę, iż temat winien gościć w dziale Dema. Keep goin'... :)