MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Rym1 - Hardstyle #4 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Rym1 - Hardstyle #4 (/temat-hardstyle-rym1-hardstyle-4)



Rym1 - Hardstyle #4 - Rym1 - 9.09.2017

Siema. W końcu znalazłem czas by znowu posiedzieć w FL Studio, oto efekt mojej zabawy z programem. Proszę was o opinie na temat kawałka. Dzięki ! :) # Hardstyle !




RE: Rym1 - Hardstyle #4 - In-Tegral - 12.09.2017

Znowu zaliczyłeś mały progres i w sumie to najważniejsze. Teraz tak. Musisz pilnować bardziej rozłożenia częstotliwości, w hs bardzo ważny jest zakres 90-200 hz w dźwiękach, jeżeli jest luka w tych rejonach to te dźwięki nie mają mocy (tak jak Twój lead) Wtedy są dwa wyjścia albo dolayerować coś co wypełni tą lukę albo poprawić lead, np u Ciebie w climaxie z tym pluckiem w tle to gra dobrze, bo nie słychać tego, że brakuje tam tych częstotliwości, natomiast w drugim climaxie już to jest słyszalne i to bardzo i gra to bardzo cieniutko bez masywności. Teraz Cię będę gnębił żebyś wziął się w końcu za robienie kicku własnego, bo ile można słuchać tego kicku frontlinera z jego free paczki, gdzie prawie każdy go używa albo przerabiają go ludzie i potem kłamią, że zrobili go od podstaw ehe. Melodia na początku mi nie podchodziła, teraz jak słucham to ma duży potencjał, ogółem uważam, że u Ciebie melodie to najmocniejsza strona w trackach. Musisz tylko posiedzieć nad sprawami sound designu i sprawami technicznymi.


@Edit. Wyczyść PW.


RE: Rym1 - Hardstyle #4 - Rym1 - 14.09.2017

Głównie w tym kawałku pracowałem nad leadem. Pracuję na słabiutkich małych głośniczkach, więc na razie nie mam możliwości lepszego odsłuchu... :( Niebawem w moich rękach pojawią się monitory studyjne oraz interfejs audio, więc mam nadzieję, że brzmienie dźwięków będzie o wiele lepsze i będę mógł podzielić się z wami kolejnym kawałkiem z własnym kickiem.Czestotliwosci ustawiam na słuch... Nie wiem jakie są przedziały dla danych dźwięków, a wiem , że to bardzo istotne.


RE: Rym1 - Hardstyle #4 - BAQ - 15.09.2017

Melodia bardzo fajna . Lead też mi się podoba .Kick sprzydał by się inny . Generalnie jak dla mnie brzmi to dosyć czysto ;)


RE: Rym1 - Hardstyle #4 - DMNSound - 15.09.2017

Ten pluck na samym początku całkiem fajny a dokładniej chodzi mi o melodię. Jednak gdy wchodzi synth, to robi się gorzej. Wiem, że współczesne, mainstreamowe melodie hardstylowe brzmią jak disco polo, więc nie będę się mocniej tego czepiał. Technicznie, to przyczepię się do tego samego, co napisał In-Tegral odnośnie Lead'a. Reszta ok. Czekam na kolejne produkcje i nowe monitory i nowego kicka :)


RE: Rym1 - Hardstyle #4 - rev - 18.09.2017

Podoba mi się ;)


RE: Rym1 - Hardstyle #4 - Shabboo Harper - 4.10.2017

Nie jest to mój ulubiony gatunek, toteż moje odczucia skreślę jak niżej: aranż jest przyzwoity; Sound Design wręcz klasyczny; jest charakternie melodyjnie. Wszelako temat "gaśnie" w momecie "wejścia" Kick'a. Defekt tyczy miksu, a tego typu "garść" technicznych niuansów wychodzi w trakcie mastering'u, gdzie głośność jest istotna i podbijając track konkretny projekt zaczyna "się prasować i zlewać" :\. Rym1, sugeruję byś na masterze podczas miksu posiadał grupę wtyczek symulującą jak mniej więcej będzie brzmiał utwór po masterze. Oczywiście trzeba ową wyłączyć w czasie misku i załączać co rusz by być pewnym, że wszystko właściwie prezentuje się. Co do Pluck'a zgodzę się z Dawidem (In-Tegral); nadto, odnoszę wrażenie, iż Bass odbiera energię reszcie instrumentarium. "Tu" użyteczna będzie tylko korekta EQ całości plus Side Chain. Niech cdn. ;D