MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Recoil83 - #69Lost And Found - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Recoil83 - #69Lost And Found (/temat-classical-recoil83-69lost-and-found)



Recoil83 - #69Lost And Found - Recoil83 - 11.09.2017

Witam, ostatnio mam problemy natury osobistej, dlatego powstał taki utwór, miłego słuchania.

[Obrazek: luxTimt.jpg]




RE: Recoil83 - #69Lost And Found - PureInstinct - 11.09.2017

Bardzo przyjemny klimat, zakochałem się w melodii z 1:00 min - jest świetna. Jedyne co przeszkadza to te niskie staccato w tle (kontrabas/wiolonczela). Jest źle akcentowane i wyprowadza z rytmu, gra za późno, takie staccato ustawiam w piano rollu zawsze trochę przed siatką, by uderzało na raz z innymi instrumentami.
Ale generalnie bardzo mi się podoba ta główna część, w kontraście z wprowadzeniem i gitarą, czuć taką ulgę, jakby to coś co zaginęło - na prawdę zostało odnalezione. Świetny klimat! I orkiestracja również niezła :)


RE: Recoil83 - #69Lost And Found - Maciek - 11.09.2017

Klimat niesamowity - jakbym przemierzał krainę siedmiu gór i ośmiu mórz (albo odwrotnie) wraz z bandą goblinów, trolli czy innego stworzenia. Znakomicie kontrastują ze sobą dwie części utworu - lajtowa gitarka i orkiestra, która stanowi świetny punkt kulminacyjny.
5


RE: Recoil83 - #69Lost And Found - Recoil83 - 11.09.2017

PureInstinct fajnie że zwróciłeś mi uwagę na to Staccato to wszystko dlatego że grałem sobie wszystko bez układania w midi, poprawiłem to wszystko ręcznie teraz jest idealnie do siatki, dziękuję za odsłuch i opinię.

Maciek ja to komponowałem to miałem taki kiepski humor że bym z tymi goblinami biegał po lesie i gonił te trole :)
tobie również dziękuję za odsłuch i opinię.


RE: Recoil83 - #69Lost And Found - PROTONE - 11.09.2017

Wspaniały klimat - bardzo podoba mi się aranż i dobór instrumentów, wszystko fajnie do siebie pasuje - Kontrabas ssie :D ale to tak jak pisałeś, już ręcznie poprawione więc pewnie teraz jest idealnie.
Gratulacje bardzo dobrego, filmowego klimatu i świetnego brzmienia.
5/5


RE: Recoil83 - #69Lost And Found - Stroke - 15.09.2017

Wszedłem z ciekawości w ten dział, nie sądziłem, że można w domowych warunkach robić takie niesamowite utwory. Brawo i powodzenia w życiu osobistym:)


RE: Recoil83 - #69Lost And Found - Wasp - 15.09.2017

klimat podoba mi się
widzę oczami wyobraźni pejzaże hrabstwa nottingham z robin hooda :)
fajne kotły czy jak to się tam nazywa.. miejscami słychać muzyką orientalną
a gitara jest podoba do aaron spectre - degrees..

polecam posłuchać bo to udany kawałek
https://drumcorps.bandcamp.com/track/degrees


RE: Recoil83 - #69Lost And Found - ShifteD - 15.09.2017

dobry klimat typowo RPG / Fantasy ;)

świetnie w panoramie chodzą bębny


RE: Recoil83 - #69Lost And Found - chrisB# - 15.09.2017

Dla mnie perkusja nijaka, smyki fajne. Tak do konca nie wiadomo co te melodie ciagnie czy gitarka czy smyki. Takie pomieszanie z poplataniem. Traby chyba sie troche rozjezdzaja w refrenie. Klimat spoko. Pozdrawiam.


RE: Recoil83 - #69Lost And Found - Recoil83 - 15.09.2017

galactiX-riot przynajmniej próbuję uzyskać w sposób chałupniczy efekt filmowy, dzięki ci za odsłuch i opinię.

Stroke prawie wszyscy tworzą dzisiaj w warunkach domowych, co 20 lat temu było tylko marzeniem, dzięki za odsłuch i opinię.

WaspXT nie znałem tego wykonawcy, ale interesująco brzmi, tobie również dziękuję za odsłuch i opinię.

ShifteD w sumie to tylko moja wyobraźnia, dzięki za odsłuch i opinię.

chrisB# gitara jest tylko dodatkiem jak byś się wsłuchał, co do perkusji to oszczędnie ale myślę tyle wystarczy,
te trąby to są Staccato Brass i są idealnie do siatki ręcznie ustawione, tobie również dziękuję za odsłuch i opinię.


RE: Recoil83 - #69Lost And Found - Shabboo Harper - 21.09.2017

Hey Recoil. To jeden z Twoich błyskotliwszych projektów (w odcieniu Orchestral); szczególnie gdy chodzi o konstrukcje potoczystych barw w tle (Strings'y/Brass'y). Dźwięk gitary dyskretnie kreuje chwilowy "pastisz" a'la Spaghetti Western mood. Aranżacyjnie jest ciekawie; melodia "wyrzeźbiona" z czarownie nostalgicznych tonów nieśpiesznie przechodzi w bardziej prężne, "mięsiste" fragmenty. I "tu" właśnie, jeśli mi wolno to podkreślić, brakuje dolnych rejestrów na perkusjonaliach (tegoż ''wgniatania'' w trakcie uderzeń Tom'ów i w momentach "przejść"/Impact'ach). Przestrzeń utworu krasnolica; jest czysto z przyzwoitą separacją. Outro godne większej finezji... :)


RE: Recoil83 - #69Lost And Found - abyssMB - 21.09.2017

Piękny utwór, świetny klimat, bardzo podoba mi się ta gitara. Podpisuje się pod komentarzem PureInstinct-a :) warto poprawić sekcję basowych smyków i będzie doskonale.