MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Pryver - Don't stop ft. Mariella - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Pryver - Don't stop ft. Mariella (/temat-house-pryver-don-t-stop-ft-mariella)



Pryver - Don't stop ft. Mariella - DavidTot - 12.09.2017

Trochę kombinowania, taki chillowy trak, może komuś się spodoba :)




Brak prefixu, poprawiam

Wystawiono 16:51:37 dnia 27.10.2017 przez Knifeman



RE: Pryver - Don't stop ft. Mariella - barthus - 12.09.2017

Na wstępie zaznaczę, że mi się nie spodobał.
Wokal nie pasuje do podkładu wg mnie. Pomysł jakiś jest, ale nie trzymasz się skali :/
Drop jest mega słaby; build upy są o wiele lepsze niż sam refren, który jest oderwany od reszty. Skrzypce brzmią jak plastikowe.
Zostawiam mega słabe 3, z racji że aranż trzyma się kupy. Pracuj dalej ;)


RE: Pryver - Don't stop ft. Mariella - DavidTot - 12.09.2017

(12.09.2017, 13:59)barthus napisał(a): Na wstępie zaznaczę, że mi się nie spodobał.
Wokal nie pasuje do podkładu wg mnie. Pomysł jakiś jest, ale nie trzymasz się skali :/
Drop jest mega słaby; build upy są o wiele lepsze niż sam refren, który jest oderwany od reszty. Skrzypce brzmią jak plastikowe.
Zostawiam mega słabe 3, z racji że aranż trzyma się kupy. Pracuj dalej ;)

1.Nie musi Ci się spodobać jak produkujesz dubstep, bardziej jest to utwór dla ludzi słuchających lekkiego deep house'u, tropicali i innych chill tracków.
2.Drop jest słaby bo to nie miało miotać klubem tylko być piosenką do posłuchania w tle.
3.Skrzypce nie są plastikowe, masz tam kilka warstw dźwięków, w każdym razie taki był zamysł, brzmi to tak jak chciałem.


RE: Pryver - Don't stop ft. Mariella - In-Tegral - 12.09.2017

Sorry ale nawet do posłuchania w tle ten utwór się nie nadaje. Melodie i skale, wszystko jest zrobione tak, jak to mówią chłopaki na forum : "Jakbyś wpuścił kota na klawiaturę".
Pomijając fakt, że niektóre dźwięki są z nexusa to miks wokalu z resztą leży, wokal swoje, reszta swoje, przestrzeń również zostawia sporo do życzenia ale pewnie dlatego, że nie wypchnąłeś panoramy. Tak na prawdę ciężko tutaj znaleźć jakiś plus. Wszystko jest do poprawy. Bolesne ale taka jest prawda. 2/5.


RE: Pryver - Don't stop ft. Mariella - Stroke - 13.09.2017

Poprzednicy trochę surowo podeszli do tematu, ale faktem jest, że jest w tym utworze trochę nieczystych dźwięków, co jest zawsze poważnym zarzutem oraz to, że wokal jest kompletnie zepsuty-poza skalą, za cichy, za mało reverbu. W wielu miejscach pustawo, mało dźwięków pomocniczych. Dam 3 na zachętę, ale jest pole do poprawy na pewno. Pozdrawiam:)


RE: Pryver - Don't stop ft. Mariella - Mandalar - 13.09.2017

Ja tu nie słyszę jakichś rażących fałszów... ale to może dlatego, że lubię free jazz ;) Do przyjemnego słuchania przydałoby się moim zdaniem bardziej spójne brzmienie. Dopiero się tego uczę, więc nie podpowiem jak to zrobić :)


RE: Pryver - Don't stop ft. Mariella - Bordi - 13.09.2017

Witaj, sam staram się utrzymywać styl w gatunku deep/tropical house, dlatego więc moja wypowiedź być może będzie dla Ciebie obiektywna.

Może zacznę od tego co mi się podoba: melodia (główny motyw mnie się spodobał, chociaż pluck mógłbym "poukładać" nieco inaczej), różnorodność dźwięków (fajnie, że wykorzystałeś tutaj elementy orkiestrowe, gwizdanie w tylu Floridy :D, wokal), build up'y.

Co mi się nie podoba: wszystkie wymienione zalety posiadają niestety także i wady. Wokal w dalszej części utworu jest głęboko schowany za melodią, drop "rażąco" odbiega od tego czego można by się spodziewać po build up'ie (ja oczekiwałem jakiegoś kick'a z lekkim click'iem i głębszego bassu...jego praktycznie nie czuć). Z "Muted Guitar" można było nieco poeksperymentować w EQ, ponieważ wydaje się on na siłę (bez obróbki) wzięty z nexusa. 2:57...o Bosz...przez cały utwór grało jakieś pianinko w tle? Jest ono tak cicho...dobrze by było już je usłyszeć w dropie (tak myślę). Myślę, że zamiast "długich" smyczków w orkiestrze, lepiej by się nadały typu staccato (krótkie i wyraźne dźwięki, w tym przypadku orkiestry).

Podsumowując, zamysł mi się podoba...ale wykonanie pozostawia jeszcze wiele do poprawy. Powodzenia dalej!


RE: Pryver - Don't stop ft. Mariella - chrisB# - 22.09.2017

Kolego brzmi to tak jak chciales tak piszesz wiec nie ma co tu sie produkowac w komentach. Nikt nie jest zmuszony by wcisnac play i raczej po pierwszym odsluchu tego walka tego juz drugi raz nie zrobi. Wokal zabil ci numer a poza tym wszystko brzmi cieniutko i bez tropikalnego jaja ale wazne ze ty jestes zadowolony. poczytaj co kolega bordi tam pisze moze przyda ci sie to w kolejnym walku bo ten dla mnie to kiszka. Pozdrawiam.


RE: Pryver - Don't stop ft. Mariella - Pigu - 22.09.2017

Trzeba by tu parę rzeczy poprawić. Na pewno wokal jest całkowicie odklejony od reszty. No i ten refren. Mi akurat może nie, aż tak brzmienie się nie podoba co układ nut. Nie obraź się ale ta melodia brzmi dokładnie jak ta co układają ją goście na poradnikach na yt tak od ręki. Takie było moje pierwsze skojarzenie może błędne. Myślę, że poświęciłeś za mało czasu na ten element a jest on tu bardzo ważny. Reszta całkiem fajna. Fajne build up'y. Jak byś miał czas i ochotę to poprawić na pewno brzmiało by to lepiej ale to już Twój numer i Twoja decyzja. Pozdro!


RE: Pryver - Don't stop ft. Mariella - AZUDA - 23.09.2017

ja powiem tak pomysl jest ciekawy lecz zbyt malo rozwiniety ;)
Vokal no tu jak mam byc szczery nie bardzo mi pasuje :)
ogolnie tragedi nie ma ;)

Zapraszam do mnie

http://musicproducers.pl/temat-house-azuda-swag-id_23476


RE: Pryver - Don't stop ft. Mariella - Brisk Bullet - 5.11.2017

Widze ze wszystko juz tutaj zostalo powiedziane. Utwor sam w sobie najgorszy nie jest i wymaga jeszcze pracy.

Zaczales troche bez sensu, bo ''clap'' wali od samego poczatku. Ja bym zaczal samym pianinem przez pierwsze 15 sec. (odfiltrowanym) a potem dodalbym pluck i po trochu skrzypce.
Brakuje ciekawych przejsc i efektow, no bo skoro nastawiles na prostote, to znalazlo by sie miejsce na inne dodatki.

Break jest monotonny i ten wokal tu tylko przeszkadza zaspiewany ''do wesela'' czyli kazdy spiewac moze troche lepiej lub troche gorzej. To nie wina melodii tylko slabego wokalu falszujacego i pozbawionego energii takiego zamulonego...:\
Potem motyw sie powtarza i wiem ze nic juz niezaskoczy.

Utwor to polprodukt nad ktorym trzeba jeszcze posiedziec. Sorry, ale chlopaki maja racje.