MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Czym FL Studio odbiega od innych DAW? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Czym FL Studio odbiega od innych DAW? (/temat-czym-fl-studio-odbiega-od-innych-daw)

Strony: 1 2


RE: Czym FL Studio odbiega od innych DAW? - kkokosz - 23.09.2017

Tak sobie myślę, że słaba prasa FL Studio może też wynikać z, delikatnie rzecz ujmując, słabej wersji na Maka (teraz podobno jest ciut lepiej, ale to wiem ze słyszenia). A wielu muzyków jednak używa tej platformy - jeśli coś na niej nie działa albo działa słabo, jest pewnie odbierane jako "niepoważne" :)


RE: Czym FL Studio odbiega od innych DAW? - sowa - 23.09.2017

(22.09.2017, 17:03)pumadesign napisał(a): leci ostrzeżenia dla admina :V na pewno z tego powodu tak się uśmiałeś ? :V

Jesteś mistrzem kabaretu brawo xD

(23.09.2017, 10:52)kkokosz napisał(a): Tak sobie myślę, że słaba prasa FL Studio może też wynikać z, delikatnie rzecz ujmując, słabej wersji na Maka (teraz podobno jest ciut lepiej, ale to wiem ze słyszenia). A wielu muzyków jednak używa tej platformy - jeśli coś na niej nie działa albo działa słabo, jest pewnie odbierane jako "niepoważne" :)

Słaba prasa może wynikać z faktu, że FL jest prawdopodobnie najczęściej crackowanym DAWem. Co za tym idzie jest to DAW, z którym wiele osób zaczynało przygodę z produkcją a zazwyczaj coś co jest pierwsze nie kojarzy się z czymś dla profesjonalistów a dla amatorów do nauki. No i fakt, że tacy "artyści" jak Garix ze swoimi spiraconymi softami go używają też nie poprawia wizerunku DAWu. Kolejna sprawa czy znacie wielkie studia komercyjne, które używają FL Studio? Mi nic do głowy nie przychodzi... Więc coś jest na rzeczy z tym FL Studio.


RE: Czym FL Studio odbiega od innych DAW? - John Horizon - 23.09.2017

Czy FL Studio odbiega od innych DAW?

TAK!

A dlaczego?
-Bo jest popularny, bardzo dużo początkujących wybiera ten soft (może i nie koniecznie jest najlepszy, nie mnie to oceniać)
-Bo widzę ból użytkowników

Dyskusję o tym który DAW jest najlepszy są bezsensu.. To oczywiste, że jeden program coś ma, inny nie ma, w tym co wygląda lepiej w tamtym gorzej itp. itd..

Czy ktoś z Was spotkał się z tym, gdzie producenci z górnej półki krytykowali np. Martina Garrixa, Olivera Heldensa, Ummeta Ozcana, Aviciego, Afrojacka itd. za to, że korzystają z FL Studio? Nawet jeśli gdyby ktoś by się taki znalazł, to co to zmienia? Te osoby osiągnęły bardzo wiele w swoim życiu tworząc muzykę a nie spierając się, który DAW lepszy.

Przekaz do Was:

Twórzcie, bawcie się, dzielcie się, oceniajcie muzykę (nie w czym została ona zrobiona), wspierajcie się, pomagajcie (bierzmy przykład z Holandii)

Pozdro!


RE: Czym FL Studio odbiega od innych DAW? - neurojin - 23.09.2017

Raz czytałem wywiad z kimś kto układał perkę w audacity, bo jest mało opcji które go rozpraszają i bez dodatkowych gridów brzmi to bardziej "ludzko". Więc jak się chce, to można we wszystkim :D Myślę, że najważniejsze jest to, czy nam jest po prostu wygodnie, a nie to co mówią inni. Lubię Fla ale dla mnie bitwig wygodniejszy. Dla kogoś będzie odwrotnie. Ważne, że jest wybór i każdy znajdzie coś dla siebie.


RE: Czym FL Studio odbiega od innych DAW? - Grisha - 23.09.2017

W 2010 roku jak rozpoczynalem zabawe z robieniem dnb, to spotkalem sie z opinia ludzi, ze FL to jest zbawka i nie da sie w tym nic zrobic. Gdy dowiadywali sie, ze jeden z prekursorow gatunku tak zwany Spor, robi w nim swoje tluste bity, to nie mogli uwierzyc. W zwiazku z czym uwazam, ze nie program stanowi o Twoim finalnym brzmienia, a umiejetnosci i to jak potrafisz je wykorzystac ;)


RE: Czym FL Studio odbiega od innych DAW? - CaffeineMC - 13.10.2017

Fruity "uwodzi" początkujących tym, że od razu wczytuje nam się cos na kształt drum-racka z domyślnymi samplami, jest to niefunkcjonalne strasznie,ale ktoś kto zaczyna podjara się, że ułoży prosty rytm, ale co dalej? wg mnie jest to nieintuicyjne środowisko. Jak ktoś zaweźmie to pewnie, że ukręci coś na wysokim poziomie. Program ma możliwości i jest kompatybilny z wtyczkami vst itd, ale czytelność kuleje. Nie wiem może coś tam pozmieniali i teraz jest lepiej, ale po screenach z ostatniej wersji to widzę dalej ten sam bajzel. Ja nie siedziałem na szczęście na nim jakoś długo. ale naprawdę nie polecam, bo można się zniechęcić


RE: Czym FL Studio odbiega od innych DAW? - OProject - 14.10.2017

(13.10.2017, 23:22)CaffeineMC napisał(a): Fruity "uwodzi" początkujących tym, że od razu wczytuje nam się cos na kształt drum-racka z domyślnymi samplami, jest to niefunkcjonalne strasznie,ale ktoś kto zaczyna podjara się, że ułoży prosty rytm, ale co dalej? wg mnie jest to nieintuicyjne środowisko. Jak ktoś zaweźmie to pewnie, że ukręci coś na wysokim poziomie. Program ma możliwości i jest kompatybilny z wtyczkami vst itd, ale czytelność kuleje. Nie wiem może coś tam pozmieniali i teraz jest lepiej, ale po screenach z ostatniej wersji to widzę dalej ten sam bajzel. Ja nie siedziałem na szczęście na nim jakoś długo. ale naprawdę nie polecam, bo można się zniechęcić

Za to dla mnie Ableton, Reaper, Bitwig jest klaustrofobiczny, kilka upchanych okien na jednym ekranie, wszystko tak małe że czasem sie nie można połapać xd


RE: Czym FL Studio odbiega od innych DAW? - Fantasmagorian - 14.10.2017

Kwestia gustu i guścików. Na FL przesiadłem się niedawno. A przesiadkę dokonałem z Cubase a wcześniej z Reapera. Mimo swojego pokręconego interfejsu widzę w nim potencjał. Jak na razie FL daje radę przy złożonych projektach i w moim przypadku (średniej klasy laptop) nie zawiesza się tak często ja Cubase i nie przycina. (Dawy oryg.) Reaper przy pełnych i tłustych barwach wywalał się na asio. Takie moje osobiste spostrzeżenia. :)


RE: Czym FL Studio odbiega od innych DAW? - CaffeineMC - 15.10.2017

(14.10.2017, 15:51)OProject napisał(a): Za to dla mnie Ableton, Reaper, Bitwig jest klaustrofobiczny, kilka upchanych okien na jednym ekranie, wszystko tak małe że czasem sie nie można połapać xd

różni ludzie, różne odczucia, każdy ma wybór no i o to chodzi,