MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Pieces of Light (Industrial Metal) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Pieces of Light (Industrial Metal) (/temat-other-pieces-of-light-industrial-metal)



Pieces of Light (Industrial Metal) - Shattered - 17.09.2017




RE: Pieces of Light (Metalcore) - Mocade - 17.09.2017

Ładnie brzmi, ale sztuczność/elektronika jest bardziej odczuwalna, myślę że dałoby się połatać utwór odpowiednimi kamuflującymi efektami by realizm był nieco większy. Aranżacja na wyrównanym poziomie, jest prosta i solidna. Nie jest to obowiązkiem, ale mógłbyś wysilić się i napisać kilka słów o swoich najnowszych ścieżkach, większość twoich tematów to bezsłowna pustka. 4/5, pozdrawiam.


RE: Pieces of Light (Industrial Metal) - Mandalar - 17.09.2017

Na zajęciach z malarstwa wykładowca podchodził do obrazu studenta i mówił:
"Tu jest dobrze - pokazywał bardzo mały fragment - podciągnij resztę do tego poziomu".

Tak mi się skojarzyło ;) wolne skojarzenie, studiów nie dokończyłem, a muzycznym jestem samoukiem :)

2:50


RE: Pieces of Light (Industrial Metal) - Shabboo Harper - 18.09.2017

Jest pełen tężyzny Beat (mocnySnare/soczysty Crash); jest przewodni motyw spiżowych gitar; jest przenikliwie dźwięczna solówka w tle; trochę zagubione Hi Hat'y w L kanale... Wydźwięk przewidywalny, zbieżny względem Twych poprzednich "testów"/Dem czy też pełnych track'ów. Wszelako "tu", dzięki zgrabnej konstrukcji, temat jawi się charakternie. Technicznie: miks trochę przymulony; (choćby) retusz EQ i kompresji byłby konieczny. Generalnie, zgodzę się z Mocade, iż rzeczywiście brakuje w finalnej impresji pewnej naturalności nut. Prócz użycia właściwych wtyczek tudzież trick'ów technicznych (np. Layering'u, pozornego przesteru); zważ proszę, iż brzmienie winno być zróżnicowane; bowiem w tego typu gatunku "pierwiastki" o charakterze dynamicznym i artykulacyjnym przyciągają szczególną uwagę. Aranżacyjnie jest "z polotem"; wariacja Drums'ów zmyślna; Bassline hardy. Mike, to całkiem przystępny Industrial Metal... :D


RE: Pieces of Light (Industrial Metal) - chrisB# - 19.09.2017

Niezle ale dla mnie gitarzysty ostro daje po uszach sztucznosc tej wirtualnej. Ale rozumiem ze nie masz wyboru albo moze masz a nie chcesz jeszcze pochwalic swoim wlasnym walkiem jak grasz. Tak czy inaczej ujdzie. Perka ciekawa ale trzeba poprawic eq - troche sie dusi stopa. Pozdrawiam.


RE: Pieces of Light (Industrial Metal) - komorozo - 26.09.2017

bardzo podoba mi się przester gitarki(co to za wtyczka?) ogólnie utwór bardzo mi się podoba, wciąga :) bardzo fajny rif gitarowy i rif na końcu IMO najlepszy. Przerywnik od 1:32 jak dla mnie bomba, dobrze się tego słucha, jednak na dłuższą metę, męczy mnie pogłos gitary solowej, jak dla mnie trochę za duży i wprowadza lekki chaos. Ogólnie bardzo fajny kawałek i ode mnie daje 4!


RE: Pieces of Light (Industrial Metal) - Shattered - 9.10.2017

(26.09.2017, 10:41)komorozo napisał(a): bardzo podoba mi się przester gitarki(co to za wtyczka?) ogólnie utwór bardzo mi się podoba, wciąga :) bardzo fajny rif gitarowy i rif na końcu IMO najlepszy. Przerywnik od 1:32 jak dla mnie bomba, dobrze się tego słucha, jednak na dłuższą metę, męczy mnie pogłos gitary solowej, jak dla mnie trochę za duży i wprowadza lekki chaos. Ogólnie bardzo fajny kawałek i ode mnie daje 4!

Gitara Shreddage 2X na yt pełno filmów na ten temat. Pozdrawiam.