MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LIQUID Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LIQUID Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) (/temat-liquid-eternal-sunset-shabboo-harper-la-lee-la-ep)

Strony: 1 2


Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - Shabboo Harper - 22.09.2017

Dziś pragnę przybliżyć Wam EP'kę w klimacie Liquid Drum & Bass pod tytułem "La Lee La". Projekt ten (trzy utwory) stworzony jest wspólnie z Eternal Sunset (aka WaspXT).
Linki do SC to tzw. Cut'y.
Pełne wersje track'ów dostępne są tylko poniżej [Spotify lub Deezer]. Proszę...


https://open.spotify.com/album/5K5t8L1fkZMhnHdXyteGwF

http://www.deezer.com/pl/album/15405723









RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - pumadesign - 22.09.2017

Sing La Lee La - snare popsuło track
Butterfly - świetny wokal , powinnaś iść w tym kierunku , straciłem poczucie czasu podczas słuchania i prawie się zakochałem ale track się urwał
Smile - tutaj snare trafiony i ogólnie daje rade , nie wiem czy to dzięki mixu czy taki sampel

całość oceniam na 5/5 utwory mają porządny klimat , są odstresowujące , przyjemnie się słucha , linie melodyczne pro i ciekawy aranż , od razu wpadają w ucho . pozdrawiam ; )


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - neurojin - 22.09.2017

Jeśli chodzi o mnie to wolę ostre neuro, ale takie lajtowe kawałki też mają swój klimat. Technicznie oceniam na 5, jest fajnie:)


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - Mocade - 22.09.2017

Break'i Waspa i wokal Shabboo to kombinacja lekka i błękitna, o charakterystycznym miłosnym vibie. Myślę że rozreklamowanie EPki jeszcze raz w czerwcu przed następnym sezonem znacznie poszerzy grono odbiorców. Shabboo, zrobisz kiedyś autorski vox track?


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - denial3 - 23.09.2017

każdy następny kawałek był moim ulubionym, po przesłuchaniu całości po prostu kocham całość :) , bardzo mi się podobało :)

dzięki :)


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - Wasp - 23.09.2017

dzięki za milę komentarze :)


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - tommbeat@95 - 23.09.2017

Ja tam DnB nie lubie - taka łupanka ALE zajrzałęm z ciekawości i jestem MEGA zaskoczony. Przez twój niesamowity wokal ta muza jest zajebista. kawalki wpadają w ucho. Smile jest bardzo w porzadku. Sing la le la rozbroiło mnie totalnie. Super vibe. a w Motylu naprawde tak jak pisze koles wyzej można się zakochać. Shabbo ,Wasp - respect! Jest moc. BeerHeart


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - Luke303 - 25.09.2017

A ja tam lubię wszelkiego rodzaju breaki i drum'n'bassy i podoba mi się całość tego materiału. Pierwszy raz słyszę śpiewającą Shabboo i te właśnie fragmenty z melodyjnym wokalem, przepuszczonym przez słodki reverb podobają mi się najbardziej. Połamane bity brzmią bardzo naturalnie i energetycznie. Masywnie brzmiący, pozytywny klimat...ja to kupuje :)


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - NipekN - 25.09.2017

No takie atmospheric'i to ja lubie kawalek "smile" jest przepiekny, ogolnie wszystkie sa spoko ale w tym to sie zakochalem normalnie :D. Pozdrawiam


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - Shabboo Harper - 26.09.2017

Gentlemen,

pumadesign:

Cytat:"Sing La Lee La - snare popsuło track
Butterfly - świetny wokal , powinnaś iść w tym kierunku , straciłem poczucie czasu podczas słuchania i prawie się zakochałem ale track się urwał
Smile - tutaj snare trafiony i ogólnie daje rade , nie wiem czy to dzięki mixu czy taki sampel."

Tenże Snare, konkretnie w tym utworze, jest gwarantem ostrzejszego Beat'u ("zadzioru") względem ciepłych Strings'ów tudzież "ciemnego" Bass'u. Cel był jeden: osiągnąć brzmienie quasi Jazz Fusion. Naturalnie nie musi się Tobie "to coś" podobać... ;) Wszystkie trzy linki z SC to tzw. "cut'y", czyli niepełne wersje track'ów. Takie "ucięcie" to reguła w strategii Label'u.
Cytat:"całość oceniam na 5/5 utwory mają porządny klimat , są odstresowujące , przyjemnie się słucha , linie melodyczne pro i ciekawy aranż , od razu wpadają w ucho . pozdrawiam ; )".

Ogromnie się cieszę; dziękuję za tak przychylne przyjęcie EP'ki. Aranż był sporym challengem, by utrwalić właściwą specyfikę/naturę gatunku i jednocześnie "przemycić" jakiś nastrojowy "pierwiastek". Pumadesign, również i Ciebie pozdrawiam. ;D


neurojin:

Cytat:"Jeśli chodzi o mnie to wolę ostre neuro, ale takie lajtowe kawałki też mają swój klimat. Technicznie oceniam na 5, jest fajnie:)."

Neurojin, dziękuję Ci za poświęcony czas "La Lee La". Twoja obecność w tym temacie (nadto tak pomyślny w swej treści post) wielce mnie raduje... :D

Mocade:

Cytat:"Break'i Waspa i wokal Shabboo to kombinacja lekka i błękitna, o charakterystycznym miłosnym vibie."

Uprzejmie dziękuję za takową czarowną refleksję. Owy "miłosny vibe" jest motywem przewodnim krążka. To trzy "wcielenia" tegoż uczucia ukryte w lyrice i kreacji intencjonalnego brzmienia nut... ^^

Cytat:"Myślę że rozreklamowanie EPki jeszcze raz w czerwcu przed następnym sezonem znacznie poszerzy grono odbiorców."

Hmmm... czas pokaże jak będzie. :)


Cytat:"Shabboo, zrobisz kiedyś autorski vox track?"

? Jaśniej, proszę... ;)

eror:

Cytat:"każdy następny kawałek był moim ulubionym, po przesłuchaniu całości po prostu kocham całość :) , bardzo mi się podobało :)
dzięki."

Miłoszu, dziękuję Ci za tak urokliwy post. It feels so sweet... Ślę ciepły uśmiech. ^D


tommbeat@95:

Cytat:"Ja tam DnB nie lubie - taka łupanka ALE zajrzałęm z ciekawości i jestem MEGA zaskoczony. Przez twój niesamowity wokal ta muza jest zajebista. kawalki wpadają w ucho. Smile jest bardzo w porzadku. Sing la le la rozbroiło mnie totalnie. Super vibe. a w Motylu naprawde tak jak pisze koles wyzej można się zakochać. Shabbo ,Wasp - respect! Jest moc."

To przyjemność otrzymać tej treści komentarz i prawdziwa satysfakcja, iż wspólny z Wasp'em [aka Eternal Sunset] twórczy wysiłek włożony w tenże projekt zyskał Twoją (i nie tylko) sympatię. Dziękuję! :D


Luke303:

Cytat:"A ja tam lubię wszelkiego rodzaju breaki i drum'n'bassy i podoba mi się całość tego materiału. Pierwszy raz słyszę śpiewającą Shabboo i te właśnie fragmenty z melodyjnym wokalem, przepuszczonym przez słodki reverb podobają mi się najbardziej. Połamane bity brzmią bardzo naturalnie i energetycznie. Masywnie brzmiący, pozytywny klimat...ja to kupuje :)".

Luke, jestem wdzięczna Ci za tego typu wypowiedź. Takowa nie tylko inspiruje, zachęca do kolejnych, śmiałych eksperymentów, lecz także wzrusza (mnie)... Cieszę się, iż gościsz w tym temacie. :)

NipekN:

Cytat:"No takie atmospheric'i to ja lubie kawalek "smile" jest przepiekny, ogolnie wszystkie sa spoko ale w tym to sie zakochalem normalnie :D. Pozdrawiam."

Don't be scared
Don't ever cry
I will show You how to... smile.


Karolu, jest mi przyjemnie, iż tenże track szczególnie podoba się Tobie. Również i Ciebie pozdrawiam. ^^


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - Alex fat - 26.09.2017

Najbardziej przypadl mi ostani uwor , jakos do wokali Ani nie jestem przekonany w tych utworach , niegniewaj sie :).
Czekam na piosenke z konkretnym spiewem Anno :) , wiecej odwagi. Pozdrawiam


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - qnebra - 26.09.2017

(26.09.2017, 16:32)Alex fat napisał(a): Najbardziej przypadł mi ostatni utwór , jakoś do wokali Ani nie jestem przekonany w tych utworach , nie gniewaj się :).
Czekam na piosenkę z konkretnym śpiewem Anno :) , więcej odwagi. Pozdrawiam

O to, dokładnie to. Przeszkadzają mi te rozmyte wokale i cały czas czekam z utęsknieniem na utwór z konkretnym wokalem, mniej rozmytym i mniej napakowanym efektami, bo na przykład w trzecim utworze brzmi jak wiedźma Mab z miniserialu Hallmarka "Merlin" z 1998 roku. Natomiast warstwa instrumentalna to solidny, połamany na bębnach drumendbejsowy Wasp. Oczywistością byłoby wspomnieć, że EP bardzo dobrze wyprodukowana na stosownym poziomie technicznym.


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - Mocade - 26.09.2017

(26.09.2017, 3:07)Shabboo Harper napisał(a): ? Jaśniej, proszę... ;)

Czy stworzysz kiedyś utwór w którym zrobisz ze swojego głosu oryginalne, krystalicznie czyste Voxy? Przyznam że ciekawiłby mnie rezultat, choć tak jak Alexfat napisał, również zadowoliłbym się zwykłym rozwiewającym wszelkie wątpliwości śpiewem.


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - Mandalar - 26.09.2017

Przyłączam się :)
Wahałem się żeby to napisać, ale koledzy przetarli szlaki ;)
Szepty ciekawe, ale chyba jako ozdobniki, dodatki, albo ciekawy wariant, ale sposób na wyrażanie się? Raczej niekompletne ;)
Moment, w którym trochę odsłaniasz swój głos w jednym z tych utworów, pojawia się lekkie drżenie i niepewność. Dla mnie jest to najciekawszy wokal w tych kawałkach. Daj się usłyszeć w pełni :D

Instrumentalna część zabrała mnie całkowicie.


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - damnscrth - 27.09.2017

Kurde ileeee czytania :rv: Jeszcze sie taka nie narodzila co by wszystkim dogodziła. xD^P Dziewczyno rób to co robisz i jak chcesz. a inni niech strzepią jezyki albo szlaki przecieraja. ^DxD Wokale sa wyjatkowe bardzo składowe z tego co słyszę. Ja pochwale twoj zajebisty miks i mastering. płytka brzmi spójnie i profesjonalnie. Odwaliłaś kawał dobrej roboty. Wasp - ziomuś dajesz czadu na werblach, Harper fajnie to wszystko leci. Gratki! :E


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - Quoqos - 27.09.2017

Bardzo ciekawa Ep' ka. Bardzo charakterystyczna w swym ciepłym i połamanym brzmieniu, a jednak każdy numer wnosi coś nowego. Ten duet zawsze zapowiada coś czarującego, coś potrafiącego dać nam chwilę odskoczni. Technicznie bardzo ogarnięte kawałki, nie są proste w konstrukcji, wszystko porządnie "trzyma się kupy". Miło było posłuchać całego albumu i zanurzyć się w waszej pracy. Świetne produkcje. Pozdrawiam Was gorąco!

P.S. Do dziś głęboko w sercu mam "Lied To Me" ☺


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - Tech.Nixa - 27.09.2017

A ja się wyróżnię z tłumu i napiszę, tylko tyle, że nic dodać nic ująć. Te tracki są po prostu bardzo dobre i miło mi się ich słuchało. Trafiły w moje klimaty Jazz/DnB/Lounge. Nawet słyszę w nich małą nutkę Roberta Milesa co być może było zamierzone, a może wyszło czystym przypadkiem ale jako wielka fanka jego muzyki mogę stwierdzić, że gdyby żył miałby waśnie niezłą konkurencję ;)


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - Shabboo Harper - 28.09.2017

Lady & Gentlemen,

Alex fat:

Cytat:"Najbardziej przypadl mi ostani uwor , jakos do wokali Ani nie jestem przekonany w tych utworach , niegniewaj sie :).
Czekam na piosenke z konkretnym spiewem Anno :) , wiecej odwagi. Pozdrawiam."

Gniewać się? Zwierzyłeś się ze swych wrażeń i cenię Twą szczerość, jednocześnie będąc świadomą, iż nie wszystkim wszystko się spodoba. Przecież to takie naturalne, oczywiste... ^^
Alex, zawsze tworzę intuicyjnie. Bez przymusu czy też presji. Dziękuję, iż zechciałeś posłuchać "La Lee La". ^D


qnebra:

Cytat:"O to, dokładnie to. Przeszkadzają mi te rozmyte wokale i cały czas czekam z utęsknieniem na utwór z konkretnym wokalem, mniej rozmytym i mniej napakowanym efektami (...) warstwa instrumentalna to solidny, połamany na bębnach drumendbejsowy Wasp."

Hmmm... "z utęsknieniem"? ^^

Cytat:"Oczywistością byłoby wspomnieć, że EP bardzo dobrze wyprodukowana na stosownym poziomie technicznym."

Dziękuję, Łukaszu. Delektuję się tym spostrzeżeniem. :)


Mocade:

Cytat:"Czy stworzysz kiedyś utwór w którym zrobisz ze swojego głosu oryginalne, krystalicznie czyste Voxy? Przyznam że ciekawiłby mnie rezultat (...)."

We wszystkich mych autorskich utworach tudzież collab'ach użyty jest zawsze mój (oryginalny) wokal; czy to w postaci przewodniego Vox'u czy też chórków lub Fx'ów... Wystarczy uważnie prześledzić choćby mój profil na Beatporcie i odkryć, iż wśród eksperymentalnych tematów, jest również nie jeden track, w którym mój wokal prezentuje się "krystalicznie czysto". ^D

Cytat:"(...) również zadowoliłbym się zwykłym rozwiewającym wszelkie wątpliwości śpiewem."

"Zadowoliłbyś się"? Tak "powiadasz"... ^^
Wybacz Mocade, lecz nie zamierzam tworzyć czegokolwiek by "rozwiewać" Twe "wszelkie wątpliwości".

My creation, my choice... :)

Uprzejmie dziękuję Ci za czas poświęcony EP'ce i po części mej skromnej osobie.


Mandalar:

Cytat:"Przyłączam się :)
Wahałem się żeby to napisać, ale koledzy przetarli szlaki ;)"

Wahałeś się? Czemuż to...? ;)

Cytat:"Szepty ciekawe, ale chyba jako ozdobniki, dodatki, albo ciekawy wariant, ale sposób na wyrażanie się? Raczej niekompletne ;)"

Twoje wrażenie; Twój osąd... De facto (w głównej narracji) szepczę tylko w jednym utworze z tego krążka.

Cytat:"Moment, w którym trochę odsłaniasz swój głos w jednym z tych utworów, pojawia się lekkie drżenie i niepewność. Dla mnie jest to najciekawszy wokal w tych kawałkach. (...)"

Cieszę się, iż "coś" przykuło Twą uwagę; zaintrygowało... :)
Cytat:"Instrumentalna część zabrała mnie całkowicie."

Świetnie.
Dziękuję Ci za tak "dociekliwy" w swej treści komentarz.

PS. Radku, witaj w MP. Beer


damnscrth:

Cytat:"(...) Dziewczyno rób to co robisz i jak chcesz. (...)".

Amen. ^^

Cytat:"Wokale sa wyjatkowe bardzo składowe z tego co słyszę. Ja pochwale twoj zajebisty miks i mastering. płytka brzmi spójnie i profesjonalnie. Odwaliłaś kawał dobrej roboty."

Damnscrth, miło mi, iż dostrzegłeś ten fakt. Vocal Design w tychże trzech utworach jest sporo złożony. W każdym po kilka ścieżek z różną tonacją/strukturą w przestrzeni tematu; z sugestywnie skreśloną modulacją [od szeptów poprzez narrację kończąc na "(pod)śpiewie"]; osobny wątek aranżu to Fx'y wokalne... Miks plus mastering zaś to już zupełnie oddzielny fragment produkcji. Jestem wdzięczna za tak pomyślny i serdeczny post. :D

Cytat:"Wasp - ziomuś dajesz czadu na werblach, Harper fajnie to wszystko leci. Gratki! :E"

W imieniu Wasp'a i swoim dziękuję Ci... :)


Quoqos:

Cytat:"Bardzo ciekawa Ep' ka. Bardzo charakterystyczna w swym ciepłym i połamanym brzmieniu, a jednak każdy numer wnosi coś nowego."

Konradzie, jakże się cieszę, że i Ty "tu" gościsz (!). :) Koncept EP'ki jest trochę "przewrotny"; mianowicie każdy z tych track'ów to quasi... kołysanka. ;D Liryka poszczególnych utworów jest tak skreślona, iż poprzez precyzyjne metafory tyczy konkretnych osób (przyjaciela/dziecka/kochanka). Moim zamysłem było to by potencjalny słuchacz mógł zwrócić swe uczucia/myśli/potrzeby ku swoim bliskim. Oczywiście interpretacja (odbiór) tytułów jest zawsze "rzeczą subiektywną", wszelako intencja autora definitywnie pewną. ^^

Cytat:"Ten duet zawsze zapowiada coś czarującego, coś potrafiącego dać nam chwilę odskoczni."

Ochhh... ;*

Cytat:"Technicznie bardzo ogarnięte kawałki, nie są proste w konstrukcji, wszystko porządnie "trzyma się kupy". Miło było posłuchać całego albumu i zanurzyć się w waszej pracy. Świetne produkcje. Pozdrawiam Was gorąco!"

Przepięknie Tobie dziękuję za tak przychylny komentarz; zważywszy, iż w tym gatunku jesteś specem. Chcieliśmy stworzyć "ocean" szczególnych emocji, "utkany" z przyjemnych, finezyjnie chwytliwych (w aranżu) tonów; starannie "dopieszczonych" technicznie, tak by owe "zanurzenie" (odbiorcy) było jak najbardziej satysfakcjonujące. Również i Ciebie pozdrawiam cieplutko. Beer

Cytat:"P.S. Do dziś głęboko w sercu mam "Lied To Me" ☺"


Aż mnie wzruszyłeś tym, że wciąż jeszcze pamiętasz... ^^


GetFreaky:

Cytat:"A ja się wyróżnię z tłumu i napiszę, tylko tyle, że nic dodać nic ująć. Te tracki są po prostu bardzo dobre i miło mi się ich słuchało. Trafiły w moje klimaty Jazz/DnB/Lounge. (...) ".

Nikola, dziękuję Ci, iż przez tych parę chwil dedykowałaś swój czas tej EP'ce. Raduje mnie fakt, iż podoba się Tobie i powyższe klimaty zyskały Twoją pochwałę. :D


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - chrisB# - 29.09.2017

Ja juz kiedys ocenilem Waspa kawalki i powiedzialem ze nie rozumiem tej lupanki. Nudne i halasliwe. Dlatego nie bylem pewny co tu zastane. Ale jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz. Musze powiedziec ze wasza epka to bardzo porzadnie zrobiony material. Produkcje Shaboo kojarzyly mi sie z czyms mrocznym - malo jeszcze o tobie wiem. Jest super. Fajna muza, swietnie dobrany wokal, spoko teksty. Dobry klimat. Technika bez zarzutu. Ja mysle ze ten wasz duet to takie dwa rozne swiaty ktore razem zlaczone daly fenomenalny efekt. Cholera naprawde wam gratuluje. Najbardziej podoba mi sie Buttrerfly ale tytulowy kawalek takze ma w sobie fajny flow. Pozdrawiam.


RE: Eternal Sunset & Shabboo Harper - La Lee La (EP) - Mandalar - 29.09.2017

(28.09.2017, 2:46)Shabboo Harper napisał(a): Wahałeś się? Czemuż to...? ;)
Nowy jestem, nie chcę się wychylać ;)

Cytat:PS. Radku, witaj w MP. Beer

Dzięki, do następnego spotkania :D